Natasza Parzymies powraca z kolejnym projektem krótkometrażowym. Po bijącej rekordy popularności „Kontroli” oraz poruszających „Moich Starych” przyszedł czas na film, którego celem jest zachęcenie młodych dziewczyn do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach i przypomnienie, że ich głos też się liczy. Fabuła chwyta za serce, a obsada robi wrażenie. Całość daje do myślenia. 

„Też to słyszycie. Krótki film o ważnych sprawach” w reżyserii Nataszy Parzymies 

Czy 16 minut wystarczy, by opowiedzieć o czymś naprawdę ważnym? Okazuje się, że tak. Nataszy Parzymies wystarczyło to, aby przypomnieć nam – dziewczynom, że nasz głos ma znaczenie, a co za tym idzie: może mieć realny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. W związku z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi jedna z najbardziej obiecujących reżyserek młodego pokolenia w Polsce stworzyła niezwykle poruszający film krótkometrażowy – „Też to słyszycie”, obok którego nie sposób przejść obojętnie. 

Ponad 2 miliony dziewczyn w Polsce nie korzysta ze swoich praw wyborczych. Poczułam, że chcę przypomnieć sobie i swoim rówieśniczkom, o tym jak się liczymy, że jesteśmy… Jako dziewczyny, młode kobiety, jest nas tak dużo, tak różnych, empatycznych i otwartych na świat, tak ważnych, a tak często pomijanych – mówi Natasza Parzymies.

To historia trzech dziewczyn, które mieszkają w tej samej miejscowości. Całkowicie różnią się od siebie – inaczej patrzą na świat, mają różne cele i pragnienia. Choć spędzamy z nimi tylko jeden dzień, możemy się z nimi utożsamić. I to na wielu płaszczyznach.

Najlepiej dociera się do odbiorcy poprzez emocje, a nasz film uderza w najczulsze tony i pokazuje pozornie przyziemne zmagania dziewczyn, które wspólnie muszą stawić czoła przeciwnościom losu. Myślę, że dużo widzek odnajdzie w tych bohaterkach siebie – kontynuuje reżyserka. 

„Też to słyszycie” – obsada i twórcy 

Obsada zasługuje na osobny akapit. Natasza Parzymies zaprosiła do współpracy wyjątkowe aktorki i aktorów. W rolach głównych występują Julia Rocka, Vanessa Aleksander oraz Weronika Humaj, a towarzyszą im Cezary Pazura, Dorota Pomykała, Sebastian Dela, Hubert Miłkowski, a także Iza Zabielska

Warto dodać, że reżyserka wspierała Alicję Sokół w pisaniu scenariusza. Zdjęcia to dzieło Jakuba Stoleckiego. Natomiast produkcją zajęła się Marta Pasławska

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu prasowego, „Też to słyszycie” jest inicjatywą, która połączyła młodych twórców oraz aktorów chcących zrobić coś ważnego w inny sposób niż dotychczas. Oby jak najwięcej takich projektów. 

„Też to słyszycie” – gdzie obejrzeć?

Nowy film Nataszy Parzymies jest dostępny online. Znajdziecie go w bibliotece serwisu streamingowego YouTube, a konkretnie na oficjalnym kanale reżyserki (sprawdźcie poniżej). Fragmenty produkcji krążą również w mediach społecznościowych. 

Zobacz także:

Dziewczyny, bez nas to się nie uda – mówi Vanessa Aleksander, a właściwie jej bohaterka w „Też to słyszycie”. Ma rację. Dlatego przypominamy, że wybory do Sejmu i Senatu odbędą się już 15 października 2023 roku. Każdy głos ma znaczenie. Wasze też.