Natasza Parzymies – dorobek artystyczny i sukcesy

Już jakiś czas temu pisaliśmy, że Parzymies to nazwisko, które warto zapamiętać. Nie myliśmy się. 23-letnia reżyserka i scenarzystka, studentka Warszawskiej Szkoły Filmowej, odnosi sukces za sukcesem.

Pierwszy przyszedł razem z serialem „Kontrola”, który najpierw stał się międzynarodowym fenomenem na YouTube,  następnie trafił na platformę streamingową Player, a potem był emitowany w publicznej telewizji. 

Po „Kontroli” był „Random” –  pierwszy polski serial łączący słuchowisko i film. Nietypowy projekt x Julią Wieniawą i Maciejem Musiałowskim również zdobył uznanie widzów i widzek, a jeszcze bardziej został doceniony przez krytyczki i krytyków. 

Obecnie Natasza Parzymies pracuje nad swoimi kolejnymi projektami (szczegóły nie są jeszcze jawne), tymczasem zza oceanu płyną fantastyczne wieści: Polka została dostrzeżona przez opiniotwórczy amerykański magazyn „Variety”, który umieścił ją na swojej liście „Variety Young Hollywood Up Next Impact List”

Natasza Parzymies na liście „Variety Young Hollywood Up Next Impact List”

„Variety” raz do roku docenia młodych twórców działających w obszarze kultury i rozrywki, którzy osiągnęli ponadprzeciętny  sukces w swojej dziedzinie, a ich dokonania zostały dostrzeżone w skali międzynarodowej. Tegoroczne zestawienie „Variety Power of Young Hollywood Impact” ukazało się w druku 10 sierpnia. Z tej okazji przygotowane zostały aż cztery okładki – znaleźli się na nich: 

  • pięciokrotnie nominowana do Grammy, 23-letnia piosenkarka i aktorka Halle Bailey, 
  • najstarszy syn Victorii i Davida Beckhamów, 23-letni producent i szef kuchni Brooklyn Peltz Beckham,
  • 24-letni aktor Angus Cloud, znany z roli Fezco w serialu hitowym serialu HBO „Euforia”
  • 25-letnia piosenkarka i aktorka Becky G. Each.

Natasza Parzymies została wyróżniona przez „Variety” jako jedyna Polka. Wśród 50 twórców, które znalazły się na prestiżowej liście są również m.in. Sydney Sweeney („Euforia”, „Biały lotos”), Maude Apatow („Euforia”), Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Schnapp, Sadie Sink i Finn Wolfhard, czyli obsada „Stranger Things”, Charithra Chandran („Bridgertonowie”), Racher Zegler („West Side Story”).


 

Zobacz także: