H&M już jakiś czas temu postanowiło dołączyć do grona marek, które przełamały granice świata damsko-męskiego. W nadchodzącym sezonie szwedzka sieciówka kolejny raz zaprezentuje kolekcję, która w całości składać się będzie z elementów odzieży unisex.

Dzięki kolekcji Denim United stwierdzenie "boyfriend jeans" w końcu nabierze sensu. Jak sama nazwa kolekcji wskazuje, większość produktów wykonana będzie z trwałego, organicznego dżinsu lub z bawełny z recyklingu. W sprzedaży dostępne będą dżinsy, szorty, ogrodniczki, oversizowe koszule lub katany. Wszystkie modele zaprojektowane zostały w wersji unisex. Kolekcja będzie bardzo prosta i modernistyczna.

Jak tłumaczy rzecznik prasowy H&M, Marybeth Schmitt marka od pewnego czasu stara się przełamać bariery ustanowione w świecie mody:

To dla nas bardzo naturalne, że wypuszczamy kolekcję unisex. Chcemy pokazać, że moda nieustannie się rozwija i przenika stworzone przez naszą kulturę i społeczeństwo granice. Dziś widzimy, że tych różnic jest coraz mniej, a moda stała się bardzo demokratyczna. Moda powinna być dostępna dla każdego. 

Wiosenna kolekcja H&M Denim United pojawi się w sprzedaży 23 marca na oficjalnej stronie marki. Zobaczcie zdjęcia z kampanii promującej.