Instagram powoduje depresję, stany lękowe, problemy ze snem i osławione już FOMO (z ang. Fear Of Missing Out), czyli lęk przed tym, że coś nas ominie. To udowodnione naukowo, a statystyki nie napawają optymizmem. Scrollując zdjęcia znajomych i nie tylko, oglądając Instagram Stories bez odpowiedniego dystansu robimy sobie krzywdę. Oczywiście większość z nas wie, że instagramowa rzeczywistość ma niewiele wspólnego z prawdą, ale ciężko nie czuć się przytłoczonym ilością zdjęć z tropikalnych wakacji, pięknych figur koleżanek i modelek, szalonych imprez etc. Wyniki badań przeprowadzone niedawno w Wielkiej Brytanii wykazały, że media społecznościowe mają bezpośredni wpływ na zaburzenia psychiczne u młodych osób. Szkodliwe skutki jednego z medium odczuła ostatnio Hailey Baldwin, a właściwie już Bieber. 22-letnia modelka na początku grudnia wyznała, że regularne korzystanie z Instagrama powoduje u niej niepokój i smutek, ponieważ jest narażona na ogromną falę hejtu, która dotyczy każdej sfery jej życia. Żona Justina Biebera postanowiła zrobić sobie przerwę od udzielania się w sieci, jednak wczoraj opublikowała kolejny szczery wpis, dotykający problemu samoakceptacji.

Hailey Baldwin znika z Instagrama! Co się stało? >>>

Hailey Baldwin szczerze o swoim zdrowiu psychicznym: „ Jestem niepewna, jestem krucha, ranię, mam swoje lęki i wątpliwości (...)”

Hailey Baldwin, mimo swojego postanowienia, zdecydowała się zając głos w ważnej sprawie, jaką jest zdrowie psychiczne. Skłonił ją do tego Nowy Rok. Modelka opublikowała wpis na Instagramie o swoim noworocznym postanowieniu, nawiązującym do ostatniego szczerego wyznania. Po raz kolejny wspomniała o porównywaniu siebie do innych kobiet, przez co czuje, że nie jest wystarczająco dobra, że czegoś jej brakuje i to ją przytłacza.

Wkraczając w rok 2019 chcę być bardziej otwarta na rzeczy, z którymi walczę (…). Mam 22 lata i prawdą jest, że nieważne jak wspaniale moje życie wygląda z zewnątrz, borykam się z problemami... Jestem niepewna, jestem krucha, ranię, mam lęki, mam wątpliwości, czuję niepokój, smutek, złość. Nie jestem w stanie policzyć, ile było dni, kiedy przewijając Instagram, porównywałam się z innymi i czułam, że nie jestem wystarczająco dobra, że czegoś na pewno mi brakuje. Każdy dzień jest dla mnie walką o większą pewność siebie (…).

W galerii powyżej znajdziecie cały post, który opublikowała Hailey Baldwin na Instagramie.