W sieci pojawia się coraz więcej inicjatyw, która mają ma celu umilić czas innym w tym trudnym okresie, jakim jest pandemia koronawirusa i narodowa kwarantanna. Bez wychodzenia z domu możemy ćwiczyć oglądając relacje na żywo online, uczyć się języków, czy oglądać seriale również powstające w czterech ścianach. Można nawet trafić do wirtualnego espace roomu. I to nie byle jakiego, bo stworzonego z myślą o fanach Harry’ego Pottera.

Scrabble Harry Potter dostępne są w Polsce! Gdzie i za ile można je kupić? >>>

Wirtualny escape room dla fanów Harry'ego Pottera 

Hogwarts Digital Escape Room to inicjatywa Synder Krawiec z biblioteki Peters Township Public Library w Stanach Zjednoczonych. Gra jest zupełnie darmowa i polega na tym, że na samym początku trafiamy do Wielkiej Sali, a następnie Prefekt prowadzi nas do dormitorium. Ale aby tam trafić, należy rozwiązać pierwszą zagadkę. Wśród innych zadań, jakie staną przed każdym, kto zechce dołączyć do wirtualnego Hogwartu, jest na przykład nauka zaklęć. Zabawa odbywa się w języki angielskim, a grać można w nieskończoność, bo nie przewidziano tutaj żadnych limitów.

Co ważne, przez escape room można przejść w pojedynkę lub ze znajomymi czy z rodziną. Zwiastuje to naprawdę niezły fun! Link do gry znajdziecie TUTAJ. Miłej zabawy!