„Heartstopper” zadebiutował na Netfixie 22 kwietnia 2022 roku i po zaledwie kilku dniach był już hitem. Podbił serca milionów widzek i widzów na całym świecie, stając się jedną z najpopularniejszych produkcji platformy o tematyce LGBTQ+. 2. sezon swoją premierę miał 3 sierpnia 2023, a kolejny zobaczymy w przyszłym roku. Co nam przyniesie? Przekonajcie się.

O czym jest „Heartstopper”?

„Heartstopper” powstał na podstawie komiksu Alice Oseman o tym samym tytule. Charlie i Nick są uczniami Truham Boys School. Kiedy zostają posadzeni w jednej ławce, ich znajomość szybko przeradza się w coś więcej. Charlie mierzy się jednak z traumami z przeszłości, Nick natomiast nie jest pewien swojej orientacji. Serial (i komiks) opowiada ich drodze do siebie przy jednoczesnym odkrywaniu, kim tak naprawdę są. 

Netflix

„Heartstopper” 3. – fabuła i odcinki

„Heartstopper” 3. powstaje i wszystko wskazuje na to, że pierwsze odcinki nowego sezonu kręcone są właśnie teraz. Na udostępnionym przez platformę Netflix zdjęciu pokazano bowiem tytułową stronę scenariusza do 1. odcinka 3. sezonu. Nosi on tytuł „Love”, a więc możemy spodziewać się, że będzie bezpośrednią kontynuacją finału 2. sezonu. W ostatnich minutach 2. sezonu Nick (Kit Connor) jest o krok od wyznania Charliemu (Joe Locke) miłości. W ostatniej scenie Charlie pisze do Nicka na Instagramie wiadomość o treści „Kocham”, ale odcinek kończy się w momencie, gdy waha się, czy ją wysłać. 

Heartstopper sezon 3, odcinek 1. Love. To wszystko, co teraz możemy wam powiedzieć – ale powrócimy, tak samo jak Nick i Charlie – napisał w poście Netflix.

Ludzie, którzy czytali komiksy, będą wiedzieć, co się wydarzy, ale nie chcę tego spoilerować ludziom, którzy nie czytali komiksów. Myślę, że [zakończenie sezonu 2] po prostu rozpoczyna tę rozmowę na następny sezon. Wiemy, że Charlie kocha Nicka i myślę, że wiemy, że Nick też kocha Charliego. Chodzi tylko o to, kiedy i jak sobie to powiedzą – ujawniła Alice Oseman, twórczyni zarówno komiksu, jak i jego serialowej adaptacji.

Co czeka parę dalej? Na pewno zostanie podjęty temat zaburzeń odżywiania, z którymi zmaga się Charlie. Joe Locke, czyli odtwórca tej roli, powiedział w jednym z wywiadów, że właśnie one powodują problemy ze zdrowiem psychicznym jego bohatera, a nagłośnienie tego tematu wśród dzieci i młodzieży to sprawa wielkiej wagi. 

Spodziewamy się również kontynuacji związku Tao i Elle oraz odkrywania swojej seksualności przez Isaaca. Fani mają również nadzieję, że rozwinięcie wątku romansu nauczycieli, który zaczął się w Paryżu - pana Pan Ajayi i pana Farouka.

„Heartstopper” – obsada

W 3 sezonie „Heartstoppera” powrócą oczywiście Nick Nelson i Charlie Spring, ich rodziny, m.in. mama Nicka - Sarah (Olivia Colman), jego brat David (Jack Barton), czy siostra Charliego, Tori (Jenny Walser) oraz przyjaciele: Elle Argent (Yasmin Finney), Tao Xu (William Gao), Isaac (Tobie Donovan), Imogen (Rhea Norwood), Tara (Corinna Brown) i Darcy (Kizzy Edgell). Wszyscy liczą również na powrót nauczycieli pana Ajayi (Fisayo Akinade) i pana Farouka (Nima Taleghani).

Zobacz także:

Zabraknie natomiast Bena (Sebastian Croft), który jak sam zapowiedział z ekranu, opuszcza Truham Boys School. 

„Heartstopper” 3. – premiera sezonu

Obsada miała powrócić na plan we wrześniu/październiku 2023 i tak właśnie się stało. Nagrywanie kolejnych odcinków zajmie około 3 miesiące, więc możemy się spodziewać, że trzeci sezon zobaczymy nie wcześniej niż latem 2024 roku.

Jeśli tylko dowiemy się czegoś na temat premiery, na pewno wam o tym powiemy!