Heartstopper” to tegoroczny hit platformy Netflix. Ośmioodcinkowy serial młodzieżowy na podstawie bestsellerowego komiksu o tym samym tytule trafił do oferty serwisu w kwietniu i z marszu zyskał ogromnie uznanie widzów oraz krytyków. Recenzenci docenili brytyjską produkcję z wątkiem LGBT przede wszystkim za trafne ukazanie ważnych i trudnych tematów oraz świetną grę aktorską.

„Heartstopper” – ciemna strona sukcesu

Odtwórcą jednej z głównych ról jest Kit Connor, którego możecie także kojarzyć z występów w takich głośnych produkcjach jak „Rocketman” i „Pan Holmes”. Międzynarodowy sukces serialu „Heartstopper” sprawił, że młody brytyjski aktor momentalnie znalazł się na ustach tysięcy internautów. Liczne komplementy oraz wyrazy sympatii i uznania to jednak tylko jedna strona medalu. Odtwórca roli Nicka Nelsona niestety bardzo szybko na własnej skórze przekonał się, czym jest ciemna strona sławy.

Fani i fanki serialu zaczęli analizować każdy jest ruch i spekulować na temat jego orientacji seksualnej. Czy Kit Connor jest gejem tak jak grana przez niego postać? A może udaje go, aby zyskać przychylność społeczności LGBTQ+, która stanowi znaczącą część widowni „Heartstoppera”? Niekończące się rozważania i domysły odnośnie jego orientacji oraz pojawiające się coraz częściej zarzuty o queerbating sprawiły, że aktor postanowił w końcu zabrać głos.

Kit Connor zrobił coming out

Kilka dni temu Kit Connor opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym ujawnił się jako osoba biseksualna. Coming out młodego gwiazdora trudno jednak określić mianem dobrowolnego, uwalniającego wydarzenia, jakim – przynajmniej w teorii – powinno być tego typu wyznanie.

Z wpisu aktora jasno wynika bowiem, że zdecydował się zrobić to w tym właśnie momencie tylko i wyłącznie ze względu na toksyczne zachowanie część fanek i fanów serialu, którzy nadmiernie interesowali się jego życiem osobisty i komentowali je na forum publicznym.

Wracam na chwilę. Jestem bi. Gratulacje za zmuszenie 18-latka do ujawnienia się – napisał w pierwszym od dłuższego czasu wpisie na Twitterze.

Myślę, że niektórzy z was nie zrozumieli przekazu tego serialu. Pa – dodał.

Reakcje internautów na coming out Kita Connora mówią same za siebie.

Zobacz także:

To takie smutne

Przykro mi, Kit

Kocham cię i przykro mi, że musiałeś się wyoutować w taki sposób

Dodajmy, że w maju maju ogłoszono, że serial „Heartstopper” doczeka się drugiego i trzeciego sezonu.