W sezonie jesień-zima 2022/2023 do łask powróciła grzywka ścinana lub zaczesywana na bok. Do niedawna kojarzyła się nam przede wszystkim z czasami gimnazjum, a przez ostatnie lata nie cieszyła się zbyt dużą popularnością. Wiele w tej kwestii zmieniło się dzięki Emily Ratajkowski, która postawiła ostatnio na cięcie właśnie w tym stylu. Efektami swojej metamorfozy pochwaliła się za pośrednictwem TikToka. Zachwyciła (nie tylko) swoich obserwatorów i obserwatorki. Jesteśmy przekonani, że opublikowane przez nią wideo przyda się wielu osobom, które planują zmianę fryzury w najbliższej przyszłości. Warto jednak zaznaczyć, że w tym sezonie influencerki oraz gwiazdy inspirują się jeszcze jedną osobą. A mianowicie Audrey Hepburn. 

Hepburn bangs, czyli najmodniejsza grzywka na jesień 2022

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o Audrey brows – trendzie w stylizacji brwi inspirowanym jedną z najpopularniejszych aktorek w historii kina oraz prawdziwą ikoną stylu. Całość prezentuje się bardzo naturalnie. Brwi są pełne, nie mają wyraźnie zarysowanych łuków. W sezonie jesień-zima 2022/2023 przekonaliśmy się, że Audrey Hepburn nadal inspiruje. Na miano najmodniejszej zasłużyła sobie bowiem grzywka w jej stylu. Robi furorę w mediach społecznościowych i na czerwonym dywanie. Przewidujemy, że jeszcze długo nam się nie znudzi.

 fot. Getty Images

Jak wygląda Audrey bangs? Na czym polega fenomen tego cięcia? Spieszymy z odpowiedzią. Grzywka w stylu gwiazdy takich produkcji jak m.in. „Śniadanie u Tiffany’ego”, „Rzymskie wakacje” czy „My Fair Lady” jest krótka (sięga mniej więcej połowy lub 2/3 czoła), do tego bardzo subtelna. Można ją nosić na prosto. Natomiast popularne stylistki fryzur i styliści fryzur przekonują, by w sezonie jesień-zima 2022/2023 zaczesywać ją lekko na bok. Dzięki temu twarz zyska zupełnie nowe proporcje, optycznie wysmukli się. 

Jeśli potrzebujesz bardziej współczesnych inspiracji, spójrz na zdjęcia Zoë Kravitz (jedno z nich znajdziesz na górze strony). Aktorka wielokrotnie udowodniła, że Audrey Hepburn jest także jej ikoną. Co ciekawe, wiele osób widzi podobieństwo między nią a gwiazdą wspomnianych wcześniej produkcji. Fanką grzywki w tym stylu jest również Bella Hadid, która chętnie eksperymentuje ze swoim wizerunkiem, poza tym często czerpie z tego, co najlepsze z poprzednich epok. I to zarówno w przypadku wyborów urodowych (grzywka, brwi, makijaż), jak i modowych. 

Grzywka na jesień 2022 – w stylu Audrey Hepburn, Emily Ratajkowski lub Anne Hathaway 

Grzywka na jesień 2022? Wspomniana wielokrotnie grzywka na bok to bardzo silny trend na nadchodzące miesiące. Jednak nie tylko ona zasługuje na odrobinę uwagi. Dużym zainteresowaniem cieszą się również cięcia w stylu lat 70. ubiegłego wieku – puszyste, z dużą objętością. Z kolei Anne Hathaway przypomina swój look z hitowego filmu „Diabeł ubiera się u Prady” i lansuje tak zwaną grzywkę – zasłonkę. Francuzki też ją uwielbiają.