Wakacje 2023 (niestety) dobiegają końca. W związku z tym czas na podsumowania. Zacznijmy od tych muzycznych. Serwis streamingowy Spotfy podzielił się zestawieniem TOP 20 najchętniej słuchanych utworów tegorocznego lata. Znalazły się w nim hity radiowe, jak również piosenki, które stały się viralami w mediach społecznościowych, na czele z TikTokiem. Nie obyło się bez kilku zaskoczeń. 

Znamy najczęściej słuchany utwór lata 2023 w Polsce

Jednym z nich jest nr 1 na Spotify w Polsce. Jak się właśnie okazało, użytkownicy i użytkowniczki popularnego serwisu w naszym kraju najczęściej słuchali utworu „5 influencerek” z repertuaru Zeamsone’a. To polski raper, którego prawdziwe nazwisko brzmi Paweł Świdnicki. Urodził się 4 kwietnia 2000 roku w Przemyślu. To oznacza, że w tym roku obchodził 23. urodziny, a jego znak zodiaku to Baran. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie kilka muzycznych sukcesów. Współpracował z takimi artystami jak m.in. Jan-rapowanie, Young Igi, Tymek, Janusz Walczuk oraz White 2115. Aktualnie reprezentuje go wytwórnia Universal Music Polska. 

Wreszcie doceniony – piszą fani / fanki artysty na Instagramie. 

Hity lata 2023 na Spotify. Zestawienie TOP 20 utworów 

Idźmy dalej. Na drugiej pozycji uplasował się kawałek „Taxi” od Kiza, Bletki, BeMela, Eddiego Blocka i Adasha. Natomiast na trzeciej –  „Supermoce”, która piosenka promująca tegoroczne Męskie Granie, w której (poza Męskie Granie Orkiestra) można usłyszeć Mroza, Igo i Vito Bambino. Miejsce tuż za podium należy do Davida Kushnera i „Daylight”. To najpopularniejsza z zaledwie czterech propozycji od artystów / artystek spoza Polski. Na liście hity lata 2023 od Spotify znaleźli się również m.in. sanah, bracia Kacperczyk, Cyrko, Daria Zawiałow czy Dawid Podsiadło. Natomiast nie sposób nie zauważyć, że została ona zdominowana przez polskich raperów. Zobaczcie:

Którego kawałka wy słuchaliście bądź słuchałyście w zapętleniu w te wakacje?