W swojej codziennej pracy pomaga klientkom odzyskać zdrowie, dobre samopoczucie, energię i szczupłą sylwetkę. Szczególnie interesują go przypadki zaburzeń pracy tarczycy, jelit, gospodarki neurochemicznej, insulinooporności, chorób autoimmunologicznych czy nadwagi. Uczy, jak trwale zmienić nawyki żywieniowe i styl życia na zdrowy, tworzący środowisko do dobrego samopoczucia i odpowiedniego funkcjonowania organizmu. Stawia na holistyczne i indywidualne podejście, bo jak sam mówi — nie ma rozwiązań uniwersalnych.

Uświadamia, że proces przejścia na dietę to nie tylko kilka tygodni trzymania się planu, ale długofalowa, skuteczna zmiana dotychczasowych nawyków, a wyrobienie tej świadomości jest kluczowe do osiągnięcia trwałego sukcesu. Jednak jak sam dostrzega, kobiety mają tendencję do stawiania siebie na ostatnim miejscu. Zawsze znajduje sprawy ważniejsze: mężczyznę, dzieci, rodzinę, pracę, codzienne obowiązki. Na siebie zwraca uwagę dopiero, kiedy sytuacja jest już poważna.

Przygoda Michała ze zdrowym odżywianiem zaczęła się, kiedy był kilkunastolatkiem. Miał wówcas ogromne problemy z jelitami. W tamtym okresie intensywnie trenował i pił mnóstwo mleka w odżywkach białkowych. Świadomość żywnościowa była wówczas bardzo mała. Odstawił shake’i białkowe i wówczas jego problemy momentalnie się skończyły. Zrozumiał, jak duże znaczenie dla jakości życia może być sposób odżywiania.

Dziś pracuje ze swoimi klientkami, ale także współtworzy markę HealthLabs. Razem z Asią Podgórską i Pauliną Ihnatowicz pracują nad składami suplementów diety, których ambicją jest być najlepszą marką na rynku. Michał ceni suplementację, ale zawsze podkreślają, że jest to dodatek i nie zastąpi wszystkich innych elementów zdrowego stylu życia.

#girlTALK i #girlsASK to internetowe show tworzone przez Karolinę Cwalinę. Każdy odcinek swoją premierę ma w czwartek o 21.00 na kanale YouTube. W ramach tych dwóch cykli prowadząca odpowiada na pytania widzów oraz rozmawia z zaproszonymi gośćmi na tematy takie jak: samorozwój, biznes, pasje, miłość czy macierzyństwo. To pierwszy taki projekt, gdzie silne, zdolne, przedsiębiorcze kobiety (i nie tylko) rozmawiają otwarcie o tym, co jest dla nich ważne, w co wierzą, co je bawi, ale też co je boli. Rozwinięciem odcinków jest podcast dostępny na także na Spotify i Apple Podcast