„Nie ma decyzji idealnych” — mówi Tatiana. Każdy wybór jest obarczony konsekwencjami, ale to naturalne. Nie da się tak podejmować decyzji, żeby wszyscy byli zadowoleni i żeby wszystko udało się na 100%. Zawsze coś trzeba poświęcić. Nie da się być idealną matką, robiącą karierę, zawsze świetnie wyglądającą. 

Choć dziś kobietom wmawia się, że mogą osiągnąć to wszystko, to nieprawda. Muszą zawsze coś wybrać. A żeby jakoś te wybory usprawiedliwić, mamy tendencję do porównywania się, uważania, że decyzja o zostaniu w domu z dzieckiem była lepsza niż ta o powrocie do pracy, którą podjęła koleżanka lub odwrotnie. Tymczasem to w poczuciu własnej wartości i niezależności Tatiana upatruje klucza do zaakceptowania konieczności podejmowania decyzji. 

Tatiana sama mierzyła się z ciężarem oczekiwań, kiedy pojawiło się jej drugie dziecko. Z jednej strony chciała wrócić do pracy, rozwijać swoją firmę, z drugiej czuła presję, aby zajmować się dzieckiem i domem. Nauczyła się jednak prosić o pomoc, zatrudniła osobę do pomocy, a sama postanowiła dalej spełniać się zawodowo. Dziś wspomina ten okres jako najbardziej rozwojowy czas dla jej biznesu, ale także dla niej samej. 

Ulubiona metoda Tatiany to rozdzielenie rzeczy, z którymi się borykamy na te, na które mamy wpływ i na te, na które go nie mamy. Trudności i konieczność podejmowania decyzji dotyczy każdej z nas. Jednak od naszego wysiłku i pracy nad sobą wynika, jak sobie z nimi poradzimy.

#girlTALK i #girlsASK to internetowe show tworzone przez Karolinę Cwalinę. Każdy odcinek swoją premierę ma w czwartek o 21.00 na kanale YouTube. W ramach tych dwóch cykli prowadząca odpowiada na pytania widzów oraz rozmawia z zaproszonymi gośćmi na tematy takie jak: samorozwój, biznes, pasje, miłość czy macierzyństwo. To pierwszy taki projekt, gdzie silne, zdolne, przedsiębiorcze kobiety (i nie tylko) rozmawiają otwarcie o tym, co jest dla nich ważne, w co wierzą, co je bawi, ale też co je boli. Rozwinięciem odcinków jest podcast dostępny na także na Spotify i Apple Podcast.