Prowadzi swoje konto na instagramie, na którym prowadzi cykl AppDay, w którym tłumaczy swoim obserwatorom świat IT, opowiada o najlepszych aplikacjach i rozwiązaniach technologicznych, które przydają się w codziennym życiu. Z drugiej strony jest autorką akcji „wyloguj się”, w ramach której tłumaczy w jaki sposób nie stać się więźniem technologii. 

Nie lubi kategoryzowania na męski i kobiecy świat. I choć wiele razy pytano ją o to, jak rodzi sobie w męskim świecie. Jej odpowiedź jest prosta: nie skupia się na płci. Zna wspaniałe kobiety i mężczyzn z branży. Uzyskała pomoc od jednej i drugiej strony. Uważa, że kluczem do spełnienia zawodowego jest działanie w pasji. 

Jedynym wyzwaniem, jakie widzi, jest łączenie pracy z posiadaniem dziecka. Choć bycie mamą daje inny rodzaj spełnienia i satysfakcji, zmusza ją do dobrego planowania i układania sobie pracy. Nie jest w stanie pracować całych dni, nawet jeśli ma na to ochotę, bo musi zająć się synem i połączyć wszystkie obowiązki. Jednak nie ma nic niemożliwego i dzięki wsparciu zespołu i sztuce dobrej organizacji od lat skutecznie łączy obie role.  

#girlTALK i #girlsASK to internetowe show tworzone przez Karolinę Cwalinę. Każdy odcinek swoją premierę ma w czwartek o 21.00 na kanale YouTube. W ramach tych dwóch cykli prowadząca odpowiada na pytania widzów oraz rozmawia z zaproszonymi gośćmi na tematy takie jak: samorozwój, biznes, pasje, miłość czy macierzyństwo. To pierwszy taki projekt, gdzie silne, zdolne, przedsiębiorcze kobiety (i nie tylko) rozmawiają otwarcie o tym, co jest dla nich ważne, w co wierzą, co je bawi, ale też co je boli. Rozwinięciem odcinków jest podcast dostępny na także na Spotify i Apple Podcast.