Znaki zodiaku w horoskopie romskim

Romowie to grupa etniczna pochodzenia indyjskiego, która obecnie zamieszkuje większość krajów świata. Ich kultura opiera się na tradycjach nomadycznych. Co ciekawe, według legend i wierzeń, być może też stereotypów, Romowie posiadają wrodzony talent do wróżenia, a ich magia jest jedną z najsilniejszych gałęzi ezoteryki. Tajemnice pracy z kartami, wróżenia z rąk, a także rozpoznawania cech ludzkiego charakteru, są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dzięki temu mówi się, że nawet 10 letnie dziecko pochodzenia romskiego jest w stanie przeprowadzić z dorosłym dojrzałą rozmowę, podczas której trafnie przewidzi jego przyszłą drogę życiową. 

Horoskop romski (czasem nazywany jeszcze horoskopem cygańskim) opiera się na magii kart klasycznych, które są często wykorzystywane w tej kulturze do wróżenia i praktykowania magii. Romowie traktują karty z ogromnym szacunkiem. Według ich wierzeń, moc kart może szybko się wyczerpać, dlatego musimy dawać im często odpoczywać. Z tego powodu nie powinniśmy często używać ich w celach magicznych. 

Horoskop romski określa osiem “znaków zodiaku”: 

  • Szóstka trefl (30 grudnia – 15 lutego)
  • Siódemka trefl (16 lutego – 5 kwietnia)
  • Ósemka trefl (6 kwietnia – 18 czerwca)
  • Dziewiątka kier (19 czerwca – 2 lipca)
  • Dziesiątka karo (3 lipca – 10 września)
  • Walet pik (11 września – 11 listopada)
  • Dama trefl (12 listopada – 22 grudnia)
  • Król kier (23 grudnia – 29 grudnia) 

Jakie jest dokładne znaczenie daty urodzenia w horoskopie romskim? Poniżej przedstawiamy opis każdego ze znaków! 

Szóstka trefl (30 grudnia – 15 lutego)

Horoskop romski mówi, że osoby urodzone w znaku szóstki trefl są racjonalne, cierpliwe i konsekwentne. Odznaczają się zdrowym rozsądkiem, twardo stąpają po ziemi. To osoby tolerancyjne, które często są pobłażliwe wobec innych, szczególnie swoich dzieci. W życiu zależy im na przyjemnościach i wygodzie, dlatego często dążą do uzyskania odpowiedniego statusu materialnego. Mogą mieć potrzebę bycia podziwianym, sławnym, lub powszechnie szanowanym. 

Jeśli szóstka trefl poczuje się zagrożona, może oddać się całkowicie w ręce swoich emocji. Nadmierna uczuciowość to cecha charakterystyczna dla osób urodzonych w tym okresie. Często ukrywają ją głęboko w sobie, przez co może przeradzać się w egotyzm, czy chęć emocjonalnego krzywdzenia innych, by poczuć się lepiej. 

Siódemka trefl (16 lutego – 5 kwietnia)

Horoskop romski określa Siódemkę trefl jako osobę radosna i zrównoważona, która w życiu ceni sobie nade wszystko harmonię i spokój. Ucieka od wszelkich waśni i konfliktów, stara się omijać szerokim łukiem sytuacje, które zapraszają do jej życia negatywną energię. 

Zobacz także:

Siódemka trefl ma optymistyczne i luźne podejście do życia. Często jest tak zwanym śmieszkiem w grupie znajomych, inni chętnie spędzają z nią czas, lubią przebywać w jej otoczeniu. Mimo tego, że osoby urodzone w tym okresie zarażają innych pozytywną energią, w życiu są skupione przede wszystkim na sobie. Zawsze stawiają siebie na pierwszym miejscu, co może niekorzystnie wpływać na ich relacje z drugą połówką, krewnymi, czy nawet własnym potomstwem. 

Ósemka trefl (6 kwietnia – 18 czerwca)

Ósemka trefl to najtrudniejsza do rozgryzienia osoba w całym horoskopie romskim. Jest pełna przeciwieństw i sprzeczności, dzięki czemu zazwyczaj jest odbierana jako nietuzinkowy i niezwykły charakter. 

Osoby urodzone w tym okresie są ambitne i pewne swoich zdolności, uwielbiają być chwalone. Najczęściej są też zamknięte w sobie i zrównoważone, nie okazują na zewnątrz praktycznie żadnych emocji. Jednak kiedy ktoś lub coś zagraża ich interesom czy bliskim, są zawsze gotów stanąć do walki, która zazwyczaj nie kończy się dobrze dla ich konkurenta. 

Ósemki trefl są domatorami, którzy dbają o silne poczucie bezpieczeństwa w swoim gniazdku. Mimo tego kochają podróżować, zwiedzać świat i poznawać obce kultury. Ich życie jest pełne skrajności, ponieważ z jednej strony marzą o ustatkowaniu i spokoju, a z drugiej czują silną potrzebę stymulacji, ryzyka i niezależności. 

Dziewiątka kier (19 czerwca – 2 lipca)

Dziewiątka kier to osoba sprytna i zaradna, o bardzo silnie rozwiniętym zmyśle intuicji. Horoskop romski zwiastuje, że będzie miała wyjątkowe zdolności wróżenia i jasnowidzenia. Osoba urodzona w tym znaku ma też niezłą smykałkę do interesów. Nie będzie miała problemu z tym, żeby się wzbogacić, jednak nie uda jej się raczej odłożyć zarobionych pieniędzy “na przyszłość”. Dziewiątki kier to niespokojne duchy, które często dają ponieść się emocjom, i podejmują nieprzemyślane decyzje. 

Według romskich wierzeń, w okresie Dziewiątki kier na świat przychodzą osoby o ponadprzeciętnych zdolnościach artystycznych. Przeważająca ilość romskich artystów urodziła się właśnie w tym “znaku zodiaku”. 

Dziesiątka karo (3 lipca – 10 września)

Osoba urodzona w znaku Dziesiątki karo jest pewna siebie, lojalna i oddana. Cechuje się wysokim poziomem empatii i wrażliwością, które z rozmysłem wykorzystuje w kontaktach z innymi. Potrafi być do bólu szczera, a za swoimi bliskim wskoczyłaby w ogień. Posiada też wrodzony urok osobisty, który sprawia, że jest najczęściej uwielbiana w swoim otoczeniu

Dziesiątka karo ma silny charakter, jest oddana i skoncentrowana na celu. Jest w stanie osiągnąć praktycznie wszystko, co sobie zaplanuje. Niestety, często opiera poczucie spełnienia w życiu na ilości otrzymywanej atencji i walidacji z otoczenia. Dziesiątka karo ma silne poczucie niezależności, dlatego nie ustatkuje się, dopóki nie będzie pewna, że trafiła na swoją bratnią duszę. 

Walet pik (11 września – 11 listopada)

Osoby urodzone w znaku Waleta pik są niezwykle kreatywne, pomysłowe i innowacyjne. Często realizują się w specjalistycznych, określonych ścieżkach kariery, które pozwalają im na dokonywanie wielkich odkryć, i wcielanie w życie swoich idei. Walet pik to osoba opanowana, o silnym charakterze, która nie daje się łatwo ponieść emocjom. Funkcjonuje poprzez umysł i racjonalizm, dzięki czemu jest w stanie wygrać z praktycznie każdą przeciwnością losu. 

Walet pik może być zarozumiały i egotyczny. Bardzo łatwo go urazić, każdy sprzeciw wobec jego woli jest odbierany jako obraza dla godności i dumy. Osoby urodzone w tym znaku mają też skłonności do skrajnego konserwatyzmu. 

Dama trefl (12 listopada – 22 grudnia)

Dama trefl to naczelny buntownik horoskopu romskiego. Osoby urodzone w tym znaku są wiecznie niespokojne, nie cierpią podporządkowywać się jakimkolwiek regułom. Często łamią odgórnie przyjmowane zasady moralne tylko po to, żeby postawić na swoim, i poczuć dreszczyk emocji. 

Osoby urodzone w znaku Damy trefl mogą być odbierane jako ekscentryczne. Mają głowy pełne oryginalnych pomysłów, które często próbują wyrazić w postaci swojego zachowania czy ubioru. Damy trefl są też bystre i skoncentrowane, dzięki czemu często osiągają sukces zawodowy i materialny. 

Król kier (23 grudnia – 29 grudnia) 

Według horoskopu romskiego, Król kier to osoba skazana na szczęście i “w czepku urodzona”. Człowiek ten jest obdarzony przez los niezliczoną ilością zdolności, które na dodatek potrafi przekształcić w sukces. Jest często podziwiany za swoje niezwykłe osiągnięcia, może uzyskać status gwiazdy. 

Król kier jest niezwykle wiernym, lojalnym i wspierającym przyjacielem. Zawsze można na nim polegać, za swoich bliskich jest w stanie wskoczyć w ogień. To samo natężenie cech występuje w kierunku do jego wrogów. Jeśli ktoś zacznie mu zagrażać, Król kier będzie okrutny i bezwzględny.