Miłosne dopasowanie imion

Kiedy ktoś nam się spodoba albo zaczynamy tworzyć związek, często na różne sposoby chcemy sprawdzić kompatybilność z wybraną przez nas osobą. Zazwyczaj porównujemy znaki zodiaku czy liczby w numerologii, jednak fajnym pomysłem może być też sprawdzenie dopasowania imion

Oczywiście horoskop partnerski imienny powinien być traktowany z przymrużeniem oka. Jeśli dobrze dogadujesz się ze swoją drugą połówką, to, jak się nazywacie, nie powinno mieć większego znaczenia. Ale nic nie szkodzi, by spróbować!

Które imiona najbardziej do siebie pasują? Wedle słowiańskich tradycji najlepszy związek mogą stworzyć połączenia takie jak: 

 • Agata i Paweł, 
 • Michał i Agnieszka, 
 • Patryk i Beata, 
 • Dominika i Krzysztof, 
 • Łukasz i Jacek, 
 • Tomasz i Kacper, 
 • Klaudia i Mateusz, 
 • Lena i Marta, 
 • Jan i Rafał, 
 • Monika i Błażej, 
 • Oliwia i Weronika, 
 • Wiktoria i Zuzanna.

Dopasowanie imion a pożycie seksualne

Zgodnie ze słowiańskimi wierzeniami i tradycjami niektóre połączenia imion będą bardziej kompatybilne od innych w sprawach związanych z pożyciem seksualnym. Przykładowo: często słyszy się, że osoby o imionach rozpoczynających się na literę A odczuwają między sobą silne erotyczne przyciąganie. Choć nie ma żadnych naukowych dowodów na tę teorię, sprawdzenie seksualnej kompatybilności imion może być nie lada rozrywką! 

W myśl wspomnianej tradycji w łóżku najlepiej dogadają się: 

 • Antoni i Anastazja
 • Jakub i Zuzanna
 • Dominika i Igor 
 • Alicja i Anna 
 • Kinga i Kajetan 
 • Olga i Rafał 
 • Krystian i Karol 
 • Piotr i Karolina 
 • Greta i Nikodem 
 • Julia i Wiktoria 
 • Paweł i Monika 
 • Mateusz i Stanisław 

Dopasowaniem partnerskim zajmuje się też numerologia. Oczywiście, zazwyczaj zaczynamy od sprawdzenia kompatybilności wibracji głównej partnerów, jednak coraz częściej uzupełniamy horoskop numerologiczny o wibrację imienia. 

Numerologiczne dopasowanie imion

Według zwolenników tej metody numerologia imienia może określić nasz charakter, wartości, których szukamy u drugiej połówki, a także ścieżkę życia, którą będziemy podążać. Co istotne, magiczną cyfrę należy obliczać zarówno z imienia, jak i nazwiska czy ksywki. Ważne, aby została stworzona z liter wszystkich przydomków, z którymi się identyfikujemy. 

Zobacz także:

Jak policzyć numerologiczną liczbę imienia? Musimy zacząć od krótkiej legendy z energetyczną wibracją liter, na podstawie której będziemy prowadzić dalsze obliczenia:

1 – A, J, S 
2 – B, K, T 
3 – C, L, U 
4 – D, M, V
5 – E, N, W
6 – F, O, X
7 – G, P, Y
8 – H, Q, Z
9 – I, R.

Następnie sumujemy wszystkie wartości, które odpowiadają literom naszego imienia, nazwiska lub ksywki. Wynik końcowy redukujemy jednej cyfry, poprzez dodawanie do siebie wszystkich pozostałych. 

Przykład:

Imię i nazwisko: Klaudyna Lu 
K + L + A + U + D + Y + N + A + L + U =
2 + 3 + 1 + 3 + 4 + 7 + 5 + 1 + 3 + 3 = 32 
3 + 2 = 5 

W tym przypadku liczba imienia (a właściwie cyfra) to 5. 

Numerologiczny horoskop partnerski imienny 

Udało ci się obliczyć swoją liczbę imienia, ale nie wiesz, w jaki sposób przekłada się na dopasowanie z twoją drugą połówką? Poniżej przedstawiamy (w wersji maksymalnie skróconej) imienny horoskop miłosny, stworzony na podstawie numerologii. 

Numerologia miłosna imienia 1 

Numerologiczne jedynki są w życiu samowystarczalne. Zdecydują się na ustatkowanie tylko wtedy, kiedy poczują, że znalazły bratnią duszę i drugą połówkę. Ich silny charakter może sprawić, że w związku będą chciały grać pierwsze skrzypce. Dlatego najlepiej dogadają się z osobami, które nie mają silnej potrzeby dominacji albo same mają na tyle mocny charakter, że nie dadzą sobie wejść na głowę. 

Najlepsze dopasowanie w numerologii imiennej: 1, 3, 5, 7 

Numerologia miłosna imienia 2 

Numerologiczne dwójki są stworzone do budowania romantycznych relacji. Są niezwykle uczuciowe i empatyczne, a w życiu czują się najbardziej spełnione, kiedy mają je z kim dzielić. Dwójki w miłości szukają przede wszystkim bezpieczeństwa i stabilności. 

Najlepsze dopasowanie w numerologii imiennej: 2, 4, 6, 8

Numerologia miłosna imienia 3

Trójki to numerologiczne lekkoduchy. Są energetyczne, kreatywne i ciekawe świata. W związku będą oczekiwały ciągłej rozrywki i stymulacji, bardzo trudno będzie im zaakceptować rutynę. 

Najlepsze dopasowanie w numerologii imiennej: 1, 3, 6 

Numerologia miłosna imienia 4 

Czwórki to numerologiczni tradycjonaliści. Są praktyczni, odpowiedzialni i twardo stąpają po ziemi. W relacji szukają przede wszystkim stabilności i poczucia bezpieczeństwa. 

Najlepsze dopasowanie w numerologii imiennej: 2, 7, 8

Numerologia miłosna imienia 5 

Numerologiczne piątki to najprawdziwsi hedoniści. W życiu szukają przede wszystkim doznań i ekscytacji. Nie ustatkują się, dopóki nie znajdą drugiej połówki, która będzie ich szalonym przyjacielem i namiętnym kochankiem. 

Najlepsze dopasowanie w numerologii imiennej: 5, 7, 3, 9 

Numerologia miłosna imienia 6 

Numerologiczne szóstki są ciepłe i empatyczne. Są domatorami, najlepiej czują się w swojej własnej przestrzeni, z drugą połówką u boku. Marzą o związku na zasadach wzajemnego szacunku i partnerstwa, zazwyczaj szybko myślą o założeniu rodziny. 

Najlepsze dopasowanie w numerologii imiennej: 3, 8, 9 

Numerologia miłosna imienia 7 

Siódemki to urodzeni myśliciele, z otwartym i analitycznym umysłem. To osoby dość zamknięte w sobie, w romantycznej relacji potrzebują sporej dozy niezależności. Mogą być odbierane przez innych jako ekscentryczne.

Najlepsze dopasowanie w numerologii imiennej: 1, 4, 5, 7 

Numerologia miłosna imienia 8 

Ósemki są niezwykle ambitne. W życiu zazwyczaj poświęcają się karierze zawodowej, dlatego nie mają dużo czasu na dbanie o związek. Potrzebują osoby, która będzie w stanie dotrzymać im kroku. 

Najlepsze dopasowanie w numerologii imiennej: 2, 4, 6 

Numerologia miłosna imienia 9 

Dziewiątki to prawdziwi altruiści. Mają niezwykle silne rozwiniętą empatię i intuicję, kochają prawdziwie, chcą pomagać innym. W miłości szukają osób spokojnych, wrażliwych i równie empatycznych. 

Najlepsze dopasowanie w numerologii imiennej: 5, 6, 9