Horoskop miesięczny na luty 2024 – nowy początek

Po pierwszym miesiącu, który dłuży się i każdy ma wrażenie, jakby trwał 48 dni, następuje najkrótszy i wcale nie najgorszy. W lutym wszystkie planety są dobrze ułożone, nie ma żadnej retrogradacji. Teraz trzeba skupić się na kontynuacji tego, co już zaczęliśmy i zaplanować kolejne pozytywne zmiany. A każdy, kto się poddał może bez problemu zacząć od początku wraz z 1 lutego. W końcu każdy pierwszy dzień miesiąca jest, jak nowy początek.

Pierwszymi trzema tygodniami lutego rządzi Wodnik. Ten znak zodiaku reprezentuje postęp, innowację, społeczność, technologię i zmiany społeczne. Merkury wkracza do Wodnika 5 lutego, gdzie Słońce i Pluton znajdują się od 20 stycznia. Mars wkracza do Wodnika 13 lutego, Wenus - 16 lutego, a 9 lutego w Wodniku następuje nów księżyca.

Horoskop miesięczny na luty 2024 – złam zasady i idź do przodu

Wodnik jest znakiem powietrza (nie wodnym), co oznacza, że reprezentuje również myśli, idee i intelekt. Jako ostatni znak powietrzny, przenosi dynamikę interpersonalną na najwyższy poziom. Chce łamać zasady, znajdować nowe rozwiązania, zależy mu na wolności i innowacyjności. Na koncepcjach i ideach skupia się bardziej niż na uczuciach. Pomimo tego Wodnik ma też wrażliwą, ale buntowniczą stronę.

Liczne planety w Wodniku sprawiają, że będziemy chcieli myśleć nieszablonowo, odważnie. Będziemy zwracać uwagę na duże zmiany w naszym życiu i na świecie. Możemy wyruszyć w przyszłość! Wodnik jest znakiem znanym również ze swojej nieco dziwnej osobowości i ekscentrycznej natury. Nie bój się więc tej dziwności.

Horoskop miesięczny na luty 2024 – rozpoczyna się Rok Smoka

Chiński Rok Smoka rozpoczyna się 10 lutego 2024 roku. Jeśli chcesz być bardziej niezależna/y, może się to udać, ale będzie to trudne. Rok Smoka reprezentuje innowację, wzrost, partnerstwo, rozwój osobisty, karierę, pasję, współpracę, nowe źródła dochodów, wizje. Świetnie komponuje się z klimatem Wodnika. Zwróć więc na to uwagę w pierwszych trzech tygodniach miesiąca.

Horoskop miesięczny na luty – ostatnie dni miesiąca przepełnione będą emocjami i marzycielską energią

Od 18/19 dnia, luty będzie znacznie mniej „intelektualny”, a bardziej marzycielski i emocjonalny. Słońce wkracza w Ryby – ostatni znak zodiaku, najbardziej intuicyjny i marzycielski.

Merkury wkracza w Ryby 23 lutego, a my będziemy mogli wykazać się wyobraźnią, empatią i intuicją. Będziemy też chcieli pomarzyć, spędzić ze sobą czas, naładować akumulatory i uporządkować bałagan. Dni w okolicach pełni księżyca (24 lutego) będą do tego szczególnie odpowiednie, ponieważ dostarczą energii przydatnej do realizacji projektów, zadań i innych prac.

Zobacz także:

Na czym skupić się w lutym 2024 roku?

Bądź nierozsądna/y i chaotyczna/y

Człowiek racjonalny przystosowuje się do świata; to, co nierozsądne upiera się przy próbie dostosowania do świata. Dlatego cały postęp zależy od nierozsądnego człowieka – napisał George Bernard Shaw. Podobnie może być z tobą. Być może twój postęp nie zależy od twojego rozumu, a bardziej od bycia nierozsądną/ym? Pomyśl o tym, w jakich obszarach swojego życia jesteś zbyt rozsądna/y?

Najlepszy czas na miłość? 7 i 22 lutego

Oczywiście, po drodze są jeszcze Walentynki, ale o wiele lepszym dniem na świętowanie miłości jest 22 lutego. Nie tylko pod względem numerologii, ale także dlatego, że Wenus, planeta miłości i piękna, oraz Mars, planeta działania będą ci wtedy sprzyjać. 7 lutego to również odpowiednia data na wszystko, co związane jest z miłością. Wtedy Wenus jest w korzystnej pozycji względem Urana, planety niespodzianek.

Zbliż się do AI

Sztuczna inteligencja to już teraźniejszość, ale także i przede wszystkim – przyszłość. Co wiesz na ten temat? Jak jest ona zintegrowana z twoim życiem? Nie musisz od razu uczyć się wszystkiego o AI, ale zdobywanie wiedzy to dobry pomysł, szczególnie w pierwszych tygodniach miesiąca. Także, ale nie tylko, ze względu na twoją karierę.

Na czym nie skupiać się w lutym 2024 roku?

Wyluzuj

Postanowienia, które miałaś/eś wprowadzić w życie, już zostały wprowadzone. Pewnie niektóre z nich zostały też już dawno zapomniane. Trudno! Zawsze możesz spojrzeć na swoją listę celów jeszcze raz, bez poczucia winy, do końca roku zostało jeszcze 11 miesięcy. Realistycznie możesz wybrać jedną lub dwie rzeczy, do których chcesz wrócić. Nie przejmuj się wszystkim tak bardzo.

Myśl na małą skalę

Wodnik chce co prawda, żebyśmy myśleli nieszablonowo, wybiegali w przyszłość. Jednak nie chodzi tutaj o planowanie. Po prostu pozwól, aby nowe pomysły weszły w życie spokojnie. Pozwól im się urzeczywistnić.

Oczyść siebie i dom

10 lutego. Przed tym dniem warto zadbać o czystość swojego domu i samej/samego siebie (oczywiście wewnętrzną i duchową). Tego dnia jest też chiński Nowy Rok. Trzymaj się szczęścia.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.de