Na niebie spory ruch, a dla większości znaków horoskopy mówiące o otworzeniu się na nowe i pozbyciu lęków. Jesienią warto popracować nad porzuceniem swoich pancerzy i przepracowaniem mechanizmów obronnych. Kiedy nie wiemy, co ma być, najlepiej podejść do tego z ciekawością i zaryzykować, że może nie być fajnie. Jesienne konstelacje gwiazd są bardzo dynamiczne, a spadające deszcze Orionidów i Drakonidów zwiastują coś intensywnego. Zobacz co czeka wszystkie znaki zodiaku w październiku. 

Skorpion (23 października – 22 Listopada)

Czas pragmatyczny, wymagający skupienia, robienia biznesplanów i metodycznego postępowania. Każdy szczegół może mieć zasadnicze znaczenie i decydować o ty, w którą stronę pójdzie twoje życie. Usiądź i się zastanów. A potem spisz wszystko, o czym pomyślałaś.

Strzelec (23 listopada – 21 grudnia)

To dla ciebie bardzo energetyczny czas – jesień optymistycznie nastraja cię na przyszłość. Rozpoczęłaś kilka małych, ale ważnych dla ciebie przedsięwzięć i teraz musisz postanowić, któremu z nich poświęcisz więcej uwagi. Na razie czujesz, że możesz wszystko – to wspaniały stan.

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

Jeśli chodzi o romantyczne relacje i związki, dużo się u ciebie dzieje. Kolejne nowe osoby pojawiają się na horyzoncie, a kiedy nie możesz się zdecydować, na scenę wkracza jeszcze ktoś trzeci. Jak w teatrze. Tyle że nie jesteś widzem, ty w tej sztuce grasz.

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Koniec ważnego etapu (może edukacji?), po którym obiecujesz sobie wielkie życiowe zmiany. One nie przyjdą same, jeśli nie otworzysz się na świat, nie zaczniesz pytać, spotykać się z ludźmi. Pokonaj swoją niechęć do życia towarzyskiego, a na pewno wydarzy się coś, co popchnie sprawy dalej. Mów głośno o tym, czego chcesz, by zostało to usłyszane.

Ryby (19 lutego – 20 marca)

Po ostatnich rozczarowaniach związanych z konkretnymi osobami twoje zaufanie do przyjaźni, a nawet czegoś więcej, mocno osłabło. Nie ma jednak sensu zakopywać się pod kocem i rozdrapywać ran. Tej jesieni otworzy się wiele nowych wątków, a będziesz na nie gotowa właśnie dlatego, że wcześniej doznałaś emocjonalnych strat.

Baran (21 marca – 19 kwietnia)

Skończ z zastanawianiem co będzie. Teraz właśnie masz jedyną okazję, aby zadecydować, co będzie, więc nie zdawaj się znów na los. Jeśli osoba, z którą zaczęłaś niezobowiązująco się spotykać, zaproponuje ci coś więcej, nie wycofuj się do swojej skorupy, tylko pomyśl, co zyskujesz, dając jej szansę. Bo na pewno nic nie tracisz. Nie zastanawiaj się zbyt długo.

Zobacz także:

Byk (20 kwietnia – 21 maja)

Osadziłaś się już w nowej, wymagającej rzeczywistości. Wszystko działa. Może zatem czas pomyśleć o naprawie stosunków rodzinnych, bo przyznaj sama, trochę się tam zabagniło i masz w tym swój mały udział. Pozostawienie spraw takimi, jakie są, nic nie zmieni, a z czasem będzie coraz trudniej przywrócić harmonię w tym układzie. Jeśli czujesz się na siłach, wykonaj pierwszy gest.

Bliźnięta (22 maja – 21 czerwca)

Spokój, spokój i jeszcze raz spokój. Zachowaj go i pielęgnuj. Dostaniesz nową propozycję zawodową i obowiązki tak cię pochłoną, że możesz się zapomnieć i zaburzyć delikatną równowagę między pracą a życiem osobistym, którą osiągnęłaś w ostatnich miesiącach. Pamiętaj, już wiesz, co ci służy, i nadmiar czegokolwiek tym nie jest.

Rak (22 czerwca – 22 lipca)

Przyspieszyłaś na maksa. Wszystko robisz dwa razy szybciej, niczego się nie boisz, wiatr, który wieje w twoje żagle, nabiera mocy solidnego mistralu. Sprawczość, którą zyskałaś, przenosi się też na życie rodzinne i miłosne – czujesz, że otacza cię większy respekt, i łatwiej ci mówić o swoich potrzebach. Ciesz się z tego stanu, nie martw tym, co będzie. Ani ty, ani nikt inny tego nie wie.

Lew (23 lipca – 22 sierpnia)

Robisz jesienne podsumowania, a w tym roku masz wyjątkowe powody do dumy. Doprowadziłaś do końca coś ważnego (budowę, duży projekt, stworzenie czegoś). Już czujesz lekki smutek, że to się skończyło, ale i podekscytowanie, że pojawi się coś nowego. Dbaj o przyjaciół – mogą cię teraz potrzebować bardziej.

Panna (23 sierpnia – 22 września)

Złośliwość i ironia bywają niezłą bronią, ale nie czujesz się z nimi naturalnie. Relacje oparte na tych emocjach są dla ciebie wyniszczające. Zatem nie bój się odsłonić swoich braków i pokazać miękkich części swojego ja. Poczujesz się wtedy lepiej. Obawiasz się, że ktoś to wykorzysta? Toksyczni ludzie nie będą zainteresowani walką z kimś, kto walczyć nie chce.

Waga (23 września – 22 Października)

Zmęczenie „materiału” objawia się tym, że działasz rutynowo i nie zauważasz popełnianych błędów. Warto wyskoczyć na chwilę z kolein codzienności. Odświeżająco zadziała weekendowy wypad z ludźmi, których nie znasz aż tak dobrze, albo nowa dyscyplina sportu. O czym pomyślałaś?