Symbol Wenus w biologii oznacza płeć żeńską (to znane kółeczko z krzyżykiem). Jest również planetą, którą utożsamia się z miłością, pięknem i seksualnością. Nic dziwnego, że niezmiennie budzi nasze zainteresowanie. To ciało niebieskie może wiele powiedzieć o usposobieniu miłosnym każdego znaku zodiaku. Zobaczcie, co Wenus sugeruje o Waszym!

Wenus w Wodniku

Wodnik to wolny duch, któremu nie po drodze z żadnymi ograniczeniami. To tyczy się również relacji miłosnych. Nie marzy dniem i nocą o miłości, choć nie jest też jej przeciwny. Lubi swobodę i dystans. Wydaje się być chłodny, ale taki nie jest. W relacji z Wodnikiem potrzebny jest czas. Z tym znakiem zodiaku najlepiej najpierw się zaprzyjaźnić, a dopiero później romansować. Pod pozorem niedostępności skrywa swoje łagodne i czułe oblicze. Nie jest przychylnie nastawiony do aplikacji randkowych, bo woli poznawać ludzi na żywo. W związku musi mieć przestrzeń dla siebie samego. W łóżku jest bardzo swobodny i tak jak w życiu - nie lubi nudy.

Wenus w Rybach

Ryby to najbardziej romantyczny znak zodiaku. Jednym słowem – idealista. W życiu unika nieporozumień, bo nie lubi rozwiązywać problemów – także tych sercowych. Łatwo wybacza i jeszcze szybciej zapomina. W relacje wchodzi tylko z osobami, które przypominają te z jego marzeń i fantazji. Ryby są wyjątkowo uczuciowe i nie patrzą na to, co mówi rozsądek, dlatego też łatwo je zranić. Od partnera/partnerki oczekują dużej dawki troski. W łóżku szukają romantycznych uniesień, dlatego relacje oparte tylko na seksie nie wchodzą w grę. Ryby stworzone są niczym bohaterki i bohaterowie książek – by kochać i być kochanym.

Wenus w Baranie

Ten znak zodiaku to wulkan energii. Życie u boku Barana nigdy nie jest nudne. Zawsze się uśmiecha i pozytywnie wpływa na otaczające go osoby. W miłości, a zwłaszcza w łóżku, lubi dominować i szybko przechodzić do sedna sprawy. Ceni sobie spontaniczność i, choć nie jest szczególnie romantyczny, wie, jak zapewnić radość swojej partnerce czy partnerowi. Jego energia sprawia, że wciąż szuka nowego ujścia, dlatego Baran mimowolnie staje się łamaczem serc. Nic tak na niego nie działa jak perspektywa walki – czy to w obronie swojej partnerki/partnera, czy własnej. To ma jednak swoje minusy – uwielbia konkurencję nawet w związku, a kłótnie z Baranem są naprawdę burzliwe.

Wenus w Byku

Byk to znak, który znajduje się pod szczególnym wpływem Wenus, a to wyjaśnia, dlaczego osoby urodzone pod tym zodiakiem są świetnymi kochankami. Jest mistrzem gry wstępnej, ale równie chętnie oddaje inicjatywę drugiej osobie. Związki traktuje śmiertelnie poważnie i jest szalenie zazdrosny. Dom, rodzina, zasady – to dla niego bardzo ważne pojęcia. Można powiedzieć, że jest staroświecki. Nie lubi się kłócić i zawsze pamięta o rocznicach. Byk dużą wagę przywiązuje do wyglądu – lubi o siebie dbać i tym robi wrażenie na innych. To także niezły obserwator.

Wenus a Bliźnięta

Taki urok mogą mieć tylko Bliźnięta! Mistrzowie pogawędki, flirtu i zalotów. To poszukiwacze przygód i mocnych wrażeń, którzy łatwo się nudzą.  Związek, w który nie będą mogli się rozwijać z góry przekreślą. Ten znak zodiaku długo i skrupulatnie szuka towarzyszki lub towarzysza, bo musi być, jego zdaniem, ideałem. Wrogiem w związku dla Bliźniąt jest rutyna. Potrzebują ciągłego „dziania się”, tak jak w ich wyobraźni i fantazji. To ostatnie odgrywa szczególna rolę w sypialni Bliźniąt.

Wenus a Rak

Rak to przyjaciel, jakiego każdy chciałby mieć – empatyczny, szczery i cierpliwy. Taki samo w miłości. Zdecydowanie nie jest świadomy swojego seksapilu. Pod pozorem nieśmiałości skrywa wyjątkowo czułe serce. Zbliżenie fizyczne jest dla niego przeżyciem duchowym. Wszyscy go lubią i chcą przebywać w jego miły towarzystwie. Działa na partnera/partnerkę, jak plaster miodu. Jest świetnym słuchaczem, ale boi się odrzucenia i tak naprawdę marzy o związku na silnym fundamencie. Szybko wybacza. Idealna randka dla Raka to spacer lub relaks przy serialu na Netflixie.

Zobacz także:

Wenus a Lew

Lew wygrzewa się w świetle reflektorów i tego samego oczekuje w miłości. Chce być odpowiednio zauważony, doceniony i rozpieszczony. Jeśli odnajdzie to, czego szuka w drugiej osobie, stanie się jej bezwzględnie oddany. Za spojrzenie pełne podziwu i pożądania odwzajemni się tym samym. Uwodzenie i sexting na najwyższym poziomie to jego ulubiona gra. Nieśmiały Lew poluje na lojalną duszę, którą będzie mógł obdarzyć miłością i przed którą będzie mógł się otworzyć. Nie przeszkadza mu to w dominacji – także w sypialni. Zdrady bardzo go dotykają i długo je pamięta.

 

Wenus w Pannie

Delikatna, subtelna, nie jest mistrzem podrywu. Lubi proste rzeczy w życiu, ale chce być ideałem dla swojego partnera/partnerki. Takiego też szuka dla siebie. Dlatego na Pannie można polegać i podziwiać ją za wygląd, pedanterię oraz smak i styl. Do tego jest lojalna. Mimo łagodności, żarty podszyte seksualnym kontekstem nie są jej obce. Panny lubią seks i sprawianie przyjemności swoim partnerom/partnerkom. Oddają siebie i swój czas. Skok w bok? W ich słowniku nie ma takiego pojęcia. Domowe spotkania przedkładają nad elegancką kolację w restauracji.

Wenus a Waga

Waga, czyli dusza towarzystwa, która luksusu do życia potrzebuje tak, jak powietrza. W związku oddaje się bez reszty. Jest bardzo romantyczna i troskliwa. To jednak nie oznacza, że przy Wadze można się nudzić. Zdecydowanie nie! W sypialni lubi urozmaicenie i chętnie odpowie na różne propozycje łóżkowych przygód. Waga jest bardzo niezdecydowanym i niekonsekwentnym znakiem zodiaku, a także sprawia wrażenie płytkiej osoby. Pojawia się i znika. To dusza towarzystwa, która chce, by lubili ją wszyscy. Ma skłonność do romansowania i flirtowania o tendencji do zagadywania partnera/partnerki.

Wenus w Skorpionie

Pośród wszystkich znaków zodiaków Skorpion jest zdecydowanie najlepszym kochankiem – pełnym pasji i temperamentu. Dominuje albo po prostu wie, jak sprawiać przyjemność swojemu partnerowi/partnerce. Przy nim nie ma tematu tabu. Lubi stawiać na jedną kartę, bo szuka miłości swojego życia. Wtedy pozostaje wierny. Natura Skorpiona sprawia, że w związku bywa zaborczy i skoncentrowany na sobie. To prawdziwy detektyw – już na pierwszej randce będzie chciał się dowiedzieć o drugiej osobie jak najwięcej, by zdecydować, czy to właśnie TA czy TEN.

Wenus a Strzelec

Ognisty, namiętny i entuzjastyczny – te epitety najlepiej opisują zodiakalnego Strzelca. Niezbyt taktowny i szczery aż do bólu, potrafi zranić słowami. Kocha dobre towarzystwo, a zwłaszcza to, w którym może oddać się dobrej zabawie. W relacji szuka wrażeń. W łóżku sięga po nowe rozwiązania i nie boi się wyzwań. Na randki wybiera zupełnie nieoczywiste propozycje. Ciężko usiedzieć mu na miejscu przy jednym partnerze/partnerce – zawsze musi czuć oddech wolności.

Wenus a Koziorożec

Koziorożec to kolejny przykład znaku zodiaku, który nie wygląda na takiego, jakim jest naprawdę. Pod maską dystansu i chłodu kryje swoje ciepłe oraz życzliwe oblicze. Jego niedostępność to tylko pozór. Można w nim znaleźć prawdziwego przyjaciela, który w dowód miłości ruszy z pomocą, anie będzie tylko szeptał czułe słówka. Uwielbia wszystko kontrolować, a swoją wrażliwość ukrywać. Zdarza mu się zachowywać impulsywnie i wybuchowo. Koziorożec to jeden z najseksowniejszych znaków zodiaku, ale sprawy łóżkowe traktuje bardzo zadaniowo. Randkę woli spędzać aktywnie, niż w siedząc w domu.