Zupełnie nowy początek, nowy rozdział, oddzielenie grubą kreską tego, co za nami – pod takim znakiem upłynie nam styczeń i nie ma w tym żadnej filozofii czy odkrycia Ameryki. Tym, co sprawia jednak, że ​​styczeń 2024 jest szczególnie odpowiedni na nowy początek, jest to, że już wczesnym rankiem 2 stycznia, kończy się trzytygodniowa retrogradacja Merkurego. Niewiele wcześniej, bo 31 grudnia, Jowisz zakończył swoją czteromiesięczną retrogradację, a to oznacza, że powraca ogólny optymizm i podstawowa wiara, że ​​wszystko się ułoży. Odczuwalny jest duży impuls zmian energetycznych, szczególnie w przypadku Ryb, Strzelca i Bliźniąt. Wydaje się, że już niedługo wszystko będzie możliwe, a marzenia i plany spełniać się będą dwa razy szybciej.

Merkury zawsze potrzebuje kilku dni, aby całkowicie nas uwolnić i odpuścić – najlepiej dać sobie więc czas do 7 stycznia, aby naprawdę zacząć nowy rok. Dni poprzedzające możesz wykorzystać na porządne planowanie. Banał? Może i tak, ale to właśnie Koziorożec (obok Panny) jest znakiem najbardziej ułożonym, tym, który planuje najlepiej, najbardziej strategicznie i z największą przyjemnością, a to właśnie Koziorożec rządzi pierwszym miesiącem roku.

Horoskop miesięczny na styczeń 2024 – Koziorożec do sześcianu

W nachodzącym wielkimi krokami styczniu słońce jest w Koziorożcu (do 20 stycznia, kiedy wejdzie w znak Wodnika). 4 stycznia Mars wkracza w Koziorożca, 11 stycznia w Koziorożcu następuje nów księżyca (dobra data dla wszystkich, którzy przegapili swoje listy postanowień), a 13 stycznia również Merkury również wkracza w znak spokojnego i pragmatycznego Koziorożca.

W tym miesiącu wszyscy możemy połączyć się więc z energią solidnego, pracowitego, realistycznego znaku ziemi. Wszyscy możemy wykorzystać cechy Koziorożca, aby zmienić swoje życie. Nie ma rzeczy niemożliwych, a Koziorożec doskonale wie o tym, jak ważna w realizowaniu celów jest precyzja, cierpliwość i dokładność. Energia Koziorożca ma determinację i chęć wykorzystania nawet nie najlepszych sytuacji, by przekuć je w korzyści. Mars w Koziorożcu da nam ambicję i siłę potrzebną do realizacji nowych celów i projektów, a Merkury w Koziorożcu dostarczy dodatkową dawkę dyscypliny, co jest szczególnie korzystne dla znaków ognia (Baran, Lew, Strzelec) i znaków powietrznych (Bliźnięta, Waga, Wodnik).

Horoskop styczeń 2024 – Pluton zmienia wszystko

Jedno z najważniejszych tranzytów roku (i dekady) odbędzie się 20 stycznia, kiedy Pluton wejdzie w znak Wodnika. Dlaczego to takie ważne? Pluton jest najdalszą planetą w naszym Układzie Słonecznym, dlatego nie zawsze czujemy jego obecność, mimo że nieustannie pracuje za kulisami. To także bardzo powolna planeta: ostatnie 15 lat Pluton spędził w Koziorożcu.

W 2024 roku Pluton pozostanie w Wodniku przez ponad siedem miesięcy, po czym zrobi krótki, dwumiesięczny postój w Koziorożcu, aż ostatecznie przejdzie do Wodnika 19 listopada 2024 roku na 20 lat (!) – do 2044 roku! Jest to bardzo ważny punkt zwrotny i zapoczątkowuje erę zmian związanych z rewolucją, innowacjami i przyszłością. Pluton jako planeta transformacji i Wodnik jako futurystyczny, humanitarny znak spowodują, że powstaną wizje przyszłości, których nie jesteśmy jeszcze w stanie pojąć – ale możemy wyczuć ich zwiastuny.

Horoskop na styczeń 2024 – Koniec miesiąca sprzyja zmianom 

Wenus (planeta odpowiedzialna za sprawy sercowe) spędzi większość miesiąca w Strzelcu (do 23 stycznia) i do tego czasu możesz spodziewać się bardzo szczęśliwych spotkań, w tym także miłosnych. 25 stycznia odbędzie się kreatywna i inspirująca pełnia księżyca w Lwie, a Uran zakończy retrogradację 27 stycznia. Niektórzy z nas mogą poczuć więc dynamikę Nowego Roku dopiero pod koniec miesiąca. Tym lepiej, jeśli do tego czasu będziemy mieli solidny plan.

Zobacz także:

Co warto zrobić w styczniu 2024, a czego lepiej nie próbować?

Styczeń to doskonały czas na zmiany. Co warto zrobić w tym miesiącu?

  • Podejmij wyzwanie: Niezależnie od tego, czy jest to 30-dniowe wyzwanie jogi, postanowienie w ograniczeniu spożycia alkoholu czy wegetarianizm: energia Koziorożca uwielbia wyzwania i pozwala nam wytrwać, nawet gdy robi się ciężko. Ponadto świadomość, że miliony ludzi na całym świecie realizują ten sam program, może motywować, inspirować i pomóc ci w jego przestrzeganiu.
  • Popracuj nad rutyną: Metodyczny nów księżyca w Koziorożcu 11 stycznia pobudzi ambicje materialne i zmotywuje do precyzji i wyrachowania w planowaniu finansowym.
  • Jako punkt wyjścia potraktuj nów księżyca w styczniu: Księżyc w nowiu w Koziorożcu 11 stycznia to idealny czas na określenie nowych celów. 
  • Baw się: Proszę, nie zapomnij o zabawie w tym miesiącu. Przy wszystkich rutynach, strategiach i planach finansowych nie należy zaniedbywać radości życia. Dni w okolicach pełni księżyca w Lwie 25 stycznia są szczególnie odpowiednie dla inspiracji, kreatywności i romantyzmu.

Czego unikać w styczniu 2024 rok? Gwiazdy odpowiadają:

  • Zapomnij o narzekaniu i pesymizmie: Tak, styczeń jest długi, wydaje się, że ma 72 dni. Tak, jest ciemno. Tak, Koziorożec ma tendencję do bycia pesymistą. Ale pamiętaj: energia Koziorożca chce, abyśmy wykorzystali wszystko jak najlepiej. 
  • Nie wymagaj od siebie zbyt wiele: Jeśli chodzi o wyzwania wspomniane powyżej: powinieneś/aś wybrać tylko jedno, w przeciwnym razie istnieje duża szansa, że ​​będziesz wymagać od siebie zbyt wiele i szybko się poddasz.