Gratulacje, udało Ci się dotrzeć do połowy października! Jeszcze tylko Halloween, Boże Narodzenie, Nowy Rok i znów powitamy ciepło. Także najważniejsze i najbardziej intensywne wydarzenia dopiero przed nami, przynajmniej jeśli chodzi o październik. Obecnie zbieramy energię by przejść przez nie i wyciągnąć z nich jak najwięcej. Tylko w tym miesiącu czekają nas jeszcze m.in. Zaćmienie Słońca w nowiu, początek sezonu Skorpiona i rozpoczęcie retrogradacji Marsa.

Horoskop tygodniowy na 10 – 16 października 2022 dla każdego znaku zodiaku

Nim to się jednak wydarzy, 11 października 2022 Merkury wejdzie do Wagi, znaku życiowego balansu. Otworzy to przed tobą czas pełen refleksji, ale i ładowania baterii emocjonalnych. Powoli zaczniesz oddawać się sentymentom i melancholii mając w perspektywie Święto Zmarłych czy Halloween.

Komunikacja stanie się przyjaźniejsza, sprawniejsza, chociaż czasem będziesz walczyć ze sobą, by nie wchodzić w ogniste konwersacje, tylko bardziej dyplomatycznie wyrażać swoje myśli. Możesz spodziewać się uspokajających wiadomości lub informacji, na które długo czekałaś. Jeśli więc chciałabyś zakomunikować światu swoje nowe pomysły na siebie, ukryte potrzeby i pragnienia, zrób to teraz.

Również za sprawą Merkurego w Wadze łatwiej ci będzie zrozumieć inne punkty widzenia, dzięki czemu unikniesz wielu nieprzyjemnych sytuacji, które mogłyby postawić twoje relacje (głównie przyjacielskie) na ostrzu noża. Nie jest to jednak czas na podejmowanie ważnych decyzji. Cień retrogradacji Merkurego wciąż będzie obecny w naszym życiu, więc daj sobie czas, by wszystko przeprocesować. Waga pomoże ci znaleźć równowagę, skupi się na związkach i pięknie.

Horoskop tygodniowy: trygon Słońca z Saturnem, Merkury w opozycji do Jowisza oraz kwadratura Marsa z Neptunem

12 październik 2022 zgromadzi w sobie aż trzy zjawiska na niebie: trygon Słońca z Saturnem, Merkurego w opozycji do Jowisza oraz kwadraturę Marsa z Neptunem. A to oznacza, że będzie się działo! Będzie to intensywny (żeby nie powiedzieć trudny) dzień, pełen niespodziewanych zwrotów akcji, wielu nowych spraw do załatwienia. Za to w pracy i szkole, a także wszędzie tam, gdzie mamy jakieś stare obowiązki, niezamknięte tematy, uda nam się je wreszcie z nimi uporać. I to z łatwością! Z kolei Mars i Neptun będą uczyć nas cierpliwości jednocześnie ją testując.

Horoskop tygodniowy: trygon Wenus w Wadze z Saturnem w Wodniku

Same dobroci dla relacji i rodzącej się miłości przyniesie trygon Wenus w Wadze z Saturnem w Wodniku 14 października 2022. To czas zacieśniania więzi, jeszcze większej bliskości, ale także... poznawania drugiej połówki lub bratniej duszy. Nie zawsze musi być to spotkanie romantyczne, ale takie, które zbuduje być może przyjaźń na lata.

Jeśli natomiast z utęsknieniem wyczekujesz poznania tego jedynego lub tej jedynej, wesprze cię w tym nie tylko Wenus, ale także Waga. Za jej sprawą staniesz się bardziej zalotna, pozwolisz innym dostrzec twój urok osobisty, a może nawet odważysz się zrobić... pierwszy krok!

Zobacz także:

Do 22 października korzystaj więc z sezonu łaskawej Wagi, która wnosi w nasze życia wiele miłości, kontaktów z innymi i wspierających relacji Ciesz się poczuciem, że wszystko jest na nowej i dobrej drodze, nim sezon Skorpiona przyniesie nam wszystkim ponownie niepewność.