Po całkiem spokojnym początku listopada kolejny tydzień miesiąca zapowiada się intensywniej – i na niebie, i na ziemi. Oprócz skumulowanej energii planet pozostających w retrogradacji wibracje najbliższym dniom nadawać będzie czwarte, ostatnie już w tym roku całkowite zaćmienie Księżyca w pełni. Jednak to, które przypada na 8 listopada będzie najmocniejszym i najważniejszym w 2022. To, co jednak łączy wszystkie z dotychczasowych to oś znaków Byk-Skorpion, na której mają miejsce. Symbolizuje ona transformację, zachęca do spełniania marzeń i pomaga zrozumieć, które relacje są zwyczajnie stratą czasu.

Zaćmienie Krwawego Księżyca 8 listopada – co przyniesie

Wtorkowe zaćmienie będzie Zaćmieniem Krwawego Księżyca (nazwa pochodzi od koloru czerwonego, jaki daje to zjawisko) i dojdzie do niego w znaku Byka. Niestety będzie praktycznie niemożliwe do zobaczenia z terenu Polski. Samo zjawisko listopadowej pełni określane jest Pełnią Bobrowego Księżyca (Beaver Moon), ponieważ to właśnie w tym miesiącu bobry rozpoczynają budować swoje zimowe tamy. Drugą popularną nazwą jest Mroźny Księżyc (Frost Moon), którego pojawianie się zbiega się z pierwszymi przymrozkami (niestety).

Wszystkie zaćmienia to swojego rodzaju punkty zwrotne naszego życia, dlatego jeśli chcemy coś zmienić, nie ma na to lepszego momentu. Szczególnie, że te zjawiska wywołują nagłe zakończenia i początki, zachęcają nas do pokonywania swoich lęków i poszukania odpowiedzi na pytanie, czy jesteśmy w życiu tam, gdzie powinniśmy i gdzie chcielibyśmy. To normalne, że możemy odczuwać wtedy, że nasza stabilność emocjonalna jest nieco zachwiana. Pełnia ta dzięki Bykowi sprzyjać będzie obfitości, powodzeniu materialnemu i dobrom finansowym. Dużo będzie działo się w pieniądzach, ale także w miłości. A ponieważ tego typu intensywne zaćmienia zawsze wiążą się z ważnymi wydarzeniami także na skalę światową,  obserwuj wiadomości w najbliższych dniach. Niewykluczone przełomowe ruchy na zagranicznych rynkach.

Zaćmienie Krwawego Księżyca a retrogradacja Marsa i inne zjawiska

W czasie Zaćmienia Krwawego Księżyca odczujemy także duży wpływ retrogradacji Marsa, która podgrzewa atmosferę, prowokuje wojny na słowa i rodzi nieporozumienia, a z drugiej strony mocno nas uwrażliwia. Pomoc innym może okazać się kluczem do zachowania spokoju.

Również 8 listopada 2022 czeka nas koniunkcja Słońca z Merkurym, która rzuci nowe światło na stare sprawy, dzięki czemu ujrzymy je z innej perspektywy.

Wracając na moment do poniedziałku – tydzień rozpocznie kwadratura Wenus z Saturnem (7 listopada). Dzięki niej skupimy swoją uwagę na sprawach miłosnych i finansowych. Pamiętaj jednak, że tego dnia lepiej kierować się rozumem niż sercem.

Za to 9 listopada 2022 Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem a obie te planety – w opozycji z Uranem. Połączenie to zapowiada wiele zaskakujących wiadomości i niesamowitych zwrotów akcji. Przygotuj się na informacje, które zmuszą cię do zmian. Ale to nie wszystko. Przed nami również kwadratura Merkurego z Saturnem (10.11), trygon Wenus z Neptunem zwiastujący wszelkiego rodzaju opóźnienia,

Zobacz także:

Kwadratura Słońca z Saturnem

Czeka nas także kwadratura Słońca z Saturnem 11 listopada 2022. Tego dnia warto trzymać się ogólnie obowiązujących zasad, dlatego nie próbuj się wtedy zbytnio buntować, a zamiast tego czerp z magii tego dnia. Bowiem według numerologii zestawienie dwóch jedenastek (1111) jest liczbą anielską, pełną harmonii. Wspiera ona nowe doświadczenia, dobre wiadomości i cudowne zbiegi okoliczności.

Tydzień zamkną trygon Merkurego z Neptunem (12.11) i sekstyl Wenus z Plutonem (13.11). W tym czasie zaufaj swojej intuicji i nie wierz we wszystko, co mówią inni. Bądź czujna i sprawdzaj fakty.

Patrząc na nasycenie zjawisk i ich ważność, listopad pod względem astrologicznym jest wymagającym miesiącem. Wszystko, z czym będziemy się borykać w najbliższych tygodniach, nie jest jednak (i na szczęście!) niczym nowym. Zmartwienia i sprawy do załatwienia, które wiszą nad nami w listopadzie są nam doskonale znane. I doskonale przez nas ignorowane. Czas rozprawić się z nimi, przepracować je i zapomnieć. Już sama wiesz jak to zrobić.

Pamiętaj też, że to, co pożegnaliśmy wraz z zaćmieniem Słońca w październiku, zrobiło miejsce na nowe. Mogą to być związki, przyjaźnie, pasje czy nawyki. Ponieważ energia listopada pomaga w zmianach wprowadź jakąś nowość do swojej codzienności. Także jeśli szukasz nowej pracy, pragniesz podwyżki lub spokoju finansowego to wbrew pozorom ten miesiąc sprzyja karierze i pieniądzom.