Rok 2023 nie jest łaskawy dla gwiazd w kwestii miłości. W ostatnich miesiącach co rusz słyszymy o głośnych celebryckich rozstaniach i rozwodach. W marcu singielką stała się Taylor Swift, do której chwilę później dołączyła m.in. Billie Eilish, Bella Hadid czy Sofia Vergara. Jeszcze kilka dni temu cały świat żył niespodziewanym rozwodem Joe Jonasa i Sophie Turner. Ich koniec małżeństwa przyćmiły jednak informacje zza oceanu, których chyba nikt się nie spodziewał. Po 27 latach małżeństwa, do grona singli dołącza Hugh Jackman. Aktor i jego żona wydali oświadczenie w tej sprawie.

Hugh Jackman i jego żona ogłosili rozstanie po 27 latach małżeństwa

Hugh Jackman i Deborra-Lee Furness poznali się w 1995 roku na planie australijskiego serialu „Corelli”. Deb była wówczas dobrze usytuowaną i rozpoznawalną aktorką, Hugh był natomiast świeżo upieczonym absolwentem szkoły teatralnej. Strzała amora trafiła ich niemalże natychmiast, dlatego już rok później stanęli na ślubnym kobiercu. Para wychowała wspólnie dwójkę dzieci: 23-letniego Oscara i 18-letnią Avę. Do niedawna australijski duet uchodził za jedną z najlepiej dobranych par w show-biznesie.

Zaskoczeniem okazało się więc oświadczenie, które para wydała wspólnie za pośrednictwem magazynu „People”.

Spędziliśmy razem prawie trzydzieści lat jako mąż i żona w cudownym, kochającym się małżeństwie. Zaszły zmiany i zdecydowaliśmy się na rozstanie, by kontynuować indywidualny rozwój. Nasza rodzina była i zawsze będzie dla nas najważniejsza. Rozpoczynamy kolejny rozdział z wdzięcznością, miłością i życzliwością. Doceniamy zrozumienie dla poszanowania naszej prywatności w tym wyjątkowym dla naszej rodziny czasie. To jedyne oświadczenie w tej sprawie

Para ostatni raz widziana była publicznie w maju, podczas tegorocznej Met Gali. Miesiąc wcześniej Hugh i Deborra świętowali 27. rocznicę ślubu. Z tej okazji aktor zamieścił zdjęcie żony, które opatrzył krótkim wpisem: Bardzo cię kocham. Razem stworzyliśmy piękną rodzinę. Twój śmiech, zapał, hojność, humor, bezczelność, odwaga i lojalność to dla mnie niesamowity prezent. Kocham cię całym sercem.