Zarobki influencerów to temat, o którym ostatnio było szczególnie głośno w mediach. Wszystko za sprawą działań prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Tomasz Chróstny postanowił bowiem przyjrzeć się z bliska działalności reklamowej popularnych twórców. W tym celu szef UOKiK we wrześniu wszczął postępowanie wyjaśniające na temat kryptoreklam. Dwa miesiące później ogłosił, że na celownik weźmie także promowanie tzw. scamu. Są to oszustwa polegające m.in. na informowaniu o nieistniejących promocjach czy oferowaniu rzeczy szkodliwych bądź niebezpiecznych dla zdrowia.

Ile polscy influencerzy zarabiają na Instagramie?

Nie jest tajemnicą, że wysokość dochodów z Instagrama w głównej mierze uzależniona jest od liczby obserwatorów oraz zasięgów poszczególnych postów. Szczegóły kontraktów twórców internetowych i celebrytów oczywiście owiane są tajemnicą. Od czasu do czasu do mediów nieoficjalnie przedostają się jednak informacje na temat stawek poszczególnych gwiazd. Kto więc w naszym kraju zarabia najwięcej na reklamach na Instagramie? Zaskoczeń brak. Są to influencerki, które mogą pochwalić ponad milionem followersów.

Są gwiazdy w Polsce, które biorą po 100 tys. złotych za jeden post na Instagramie. Takie stawki w zależności od klientów miewały np. Natalia Siwiec i Maffashion - ujawniła anonimowo osoba pracująca na co dzień  z influencerami w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Ta sama osoba zdradziła, że jeszcze więcej pieniędzy mogą dostać za jeden wpis najlepsi polscy piłkarze, którzy znani są nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Potwierdzają to ustalenia jednego z czołowych serwisów plotkarskich.

Robert Lewandowski za jeden (!) post na TikToku może dostać nawet 350 tysięcy złotych, na Instagramie - nawet 380 tysięcy - donosi Pudelek.pl, powołując się na szacunki medioznawcy.

Ciekawią was instagramowe stawki Friza, Wersow, Tromby czy Marcysi?

Topowi członkowie Ekipy za zestaw: post plus Instastories biorą ok. 40-50 tys. złotych - ujawnia źródło Wirtualnych Mediów.

Stawki polskich gwiazd za wpis na Instagramie

Okazuje się, że na niezłe zarobki za różnego rodzaju współprace z markami i agencjami reklamowymi mogą liczyć także gwiazdy młodego pokolenia, które łączą zawód aktora z aktywnością w social mediach.

Młode dziewczyny, które grają w popularnych serialach, ale są też influencerkami, zgarniają za jeden post w swoich mediach społecznościowych od ośmiu do nawet 20 tys. złotych. Taką stawkę ma np. Klaudia Halejcio - czytamy.

Swoją zdobytą w szybkim tempie rozpoznawalność wykorzystują także uczestnicy programów typu bikini reality jak „Love Island. Wyspa miłości” oraz „Hotel Paradise”.

Gwiazdy randkowych reality show z Polsatu i TVN7 również mogą liczyć na zarobek już od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych za post - mówi informatorka Wirtualnych Mediów.

Jesteście zaskoczeni tym, ile polscy influencerzy zarabiają na Instagramie?

Zobacz także: