Ten wybiegowy look z pokazu Miu Miu można pokochać lub znienawidzić. W przypadku influencerek szala przechyla się zdecydowanie ku miłości. Kwintesencja stylu lat 2000. została wskrzeszona za sprawą kolekcji Miu Miu na wiosnę-lato 2022. Minispódniczki, które także mają teraz swoje pięć minut, w tym przypadku są lansowane w wersji mikro. Ten kontrowersyjny element garderoby, który był przebojem mody Y2K, lansowało wiele ówczesnych gwiazd. Wśród nich były Christina Aguilera, Paris Hilton, Britney Spears, Fergie i Beyonce. Teraz tę rolę przejęły współczesne influencerki. Wśród fanek samej spódniczki oraz całej stylizacji z pokazu Miu Miu są między innymi Chiara Ferragni, Caroline Daur, Jenny Walton i Yoyo Cao.

Look z pokazu Miu Miu stał się wiralem

Kolekcja Miu Miu na wiosnę-lato 2022 przenosi nas w czasie do lat 2000. Kluczowa na wybiegu okazała się obecność mikrospódniczek. To właśnie z ich powodu o tej kolekcji mówili i pisali wszyscy. Ekstremalnie krótkie modele to jednak nie jedyny element, który przywodził na myśl oryginalną pod względem trendów dekadę. Wrażenie robi również sposób, w jaki plisowany model został zestawiony. Look z pokazu Miu Miu to bowiem trzy charakterystyczne elementy – mikrospódniczka, koszula w wersji crop i krótki sweter nałożony na nią. Oznacza to, że całość odkrywa znacznie więcej, niż zakrywa. Jeżeli ktoś pomyślał, że ten outfit to tylko ciekawostka z wybiegu, która nie ma prawa funkcjonować na co dzień, to liczne grono influencerek już pospieszyło z wyjaśnieniem, że jest w błędzie. Na Instagramie stale widać trio z wybiegu przeniesione 1:1 na grunt mody ulicznej.

Jak odtworzyć ulubioną stylizację influencerek?

Na look z pokazu Miu Miu składają się przede wszystkim trzy elementy – mikrospódniczka, krótka koszula i nałożony na nią sweter w wersji crop. O ile osobno te ubrania można bez trudu wpleść do własnych zestawów, to już w połączeniu dla wielu osób mogą być zbyt odważne lub nawet kontrowersyjne. Nie oznacza to jednak, że wszystko stracone. Stylizacja z wybiegu Miu Miu może stanowić świetną inspiracją. Wystarczy trzymać się konkretnych elementów garderoby, ale w bardziej klasycznym wydaniu. Wtedy bez trudu zyskasz ciekawy zestaw na co dzień.

Punktem wyjścia powinna być spódnica. W kolekcji Miu Miu pojawił się bardzo charakterystyczny model. Nie trzeba się jednak skupiać tylko na ekstremalnej długości. Bardzo krótką spódniczkę może zastąpić typowa mini. W tym przypadku kluczowe są zatem inne detale.

Najważniejsze wydają się plisy. Oznacza to, że w tej roli może sprawdzić się chociażby bardzo popularna w ostatnim czasie spódniczka tenisowa. Kolejny jest natomiast kolor. Ciepły beż lub bliskie mu odcienie pojawia się nie tyko na spódnicach z kolekcji Miu Miu. W sieciówkach też go znajdziesz. 

Na wyborze odpowiedniej spódniczki wybór się nie kończy, ale znalezienie kolejnych elementów garderoby będzie o wiele łatwiejsze. Być może masz je nawet w swojej szafie. Biała koszula w wersji crop w duecie z krótką spódnicą, która na dodatek jest biodrówką, to dość nietypowy widok. Można ją jednak zastąpić klasycznym modelem. Prosta koszula z kołnierzykiem to zawsze dobry wybór. Podczas pokazu Miu Miu pojawiły się dwie wersje kolorystyczne – biała i niebieska. Szukając bardziej codziennej wersji możesz trzymać się kolorystyki lansowanej przez dom mody.

Ostatni na liście zakupów lub rzeczy, które trzeba odszukać w szafie, jest sweter. Jaki model zastąpi wybiegowy hit? Sweter w wersji crop można z powodzeniem wymienić na klasyczny fason. Kluczowy będzie dekolt, który umożliwi wyłożenie kołnierzyka, który jest mocnym punktem w wybiegowym looku Miu Miu. Bez znaczenia nie jest także kolorystyka. Dom mody zaproponował do tego zestawu swetry w dwóch kolorach – beżowy i szary. Każdy z nich może z powodzeniem dopełnić stylizację z plisowaną mini i koszulą z kołnierzykiem. W sieciówkach nie brakuje modeli, które idealnie sprawdzą się w tej roli.

Zobacz także:

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.