Skandynawskie infuencerki kojarzyły się przed długi czas z ascetycznym stylem opartym na powściągliwej kolorystyce i minimalistycznych fasonach. Dunki postanowiły jednak odczarować takie spojrzenie wykreowane głównie przez norweskie blogerki. Już od kilku sezonów uczą i inspirują w kwestii kolorów. Ich barwne stylizacje są dostrzegane przez całą branżę, co sprawia, że wskazówki, którymi dzielą się w mediach społecznościowych, są widoczne nawet podczas pokazów mody w innych zakątkach świata.

Dzięki temu można oglądać nie tylko więcej kolorowych stylizacji, ale także narodziny trendów związanych z konkretnymi odcieniami. W ostatnim czasie prawdziwym przebojem jest ciemny krem lub wręcz jasny odcień żółtego. Fashionistki zgodnie twierdzą, że to kolor masła.

Kolor masła w modzie – odcień na wiosnę-lato 2022

Mógł to być obrany ze skórki banan, lody cytrynowe, biała czekolada albo popcorn, który w palecie Pantone ma numer 12-0825 i jest jednym z najmodniejszych kolorów na wiosnę-lato 2022, ale wybór padł na masło. Odcień prosto z maselniczki trafił do szaf topowych influencerek i to już nie tylko w Danii, ale na całym świecie. W Polsce jedną z fanek stylizacji w odcieniach masła jest Ciao Basia. Po 50 odcieniach beży i brązów, które dominowały w ostatnim czasie, jest to dość przyjemna odmiana, ale z drugiej strony też nie od razu z przeciwległego bieguna. Dzięki temu ubrania i dodatki w kolorze masła będzie można bez trudu dopasować do modeli w tych ciepłych odcieniach, po które sięgaliśmy w ostatnim czasie. Dodatkowo ten dość neutralny kolor bez trudu połączymy z wieloma rzeczami, które już mamy w swoich szafach.

Kolor masła w modzie – stylizacje w kolorze masła

Wiele fashionistek decyduje się na total looki w kolorze masła. W tym celu wybierają sukienki, które stają się głównymi bohaterkami zestawu, garnitury, a także samodzielnie kompletują outfity, w których dominuje ten konkretny odcień. Z drugiej strony kolor masła wygląda świetnie nie tylko w swoim własnym towarzystwie. Dlatego nie trzeba od razu decydować się na monochromatyczną stylizację. Pojedynczy akcent w postaci swetra, bluzy albo spodni w zupełności wystarczy. Zobacz, jak robią to topowe influencerki! W naszej galerii czeka mnóstwo inspiracji, które pokazują zarówno maślane total looki, jak i pojedyncze elementy garderoby w tym modnym kolorze. Też nabraliście i nabrałyście ochoty na chałkę z samym masłem?