Urodowe grupy na Facebooku to kopalnia wiedzy na temat pielęgnacji i makijaż, a także perełek kosmetycznych. Co jakiś czas odkrywamy tam polecane produkty przez użytkowniczki, które znają temat jak mało kto. Niedawno trafiłyśmy na interesujący post na grupie WŁOSING, która dotyczy pielęgnacji i dbania o włosy. Na pewno słyszałyście o takim produkcie jak wcierka do włosów. Według rekomendacji kilkuset użytkowniczek ten kosmetyk węgierskiej marki na bazie ekstraktów z ziół jest najlepszym preparatem na porost włosów i powstawanie „baby hair”.

Wcierka Banfi – dlaczego internautki zachwycają się ziołowym preparatem do włosów?

Wcierka Banfi to produkt niszowej marki kosmetycznej, który szybciej kupicie w Internecie (np. w drogeriach online lub na Allegro) niż w stacjonarnych sklepach. Kosztuje około 20 zł i według opinii internautek jest bardzo wydajna. Wcierka to produkt w płynie, za pomocą której można zrobić domową kurację włosów. Jak sama nazwa wskazuje, wciera się ją w skórę głowy, aby wzmocnić włosy. Jej największą zaletą jest to, że stymuluje je do porostu i wspomaga powstawanie „baby hair”, czyli porost nowych włosów. Oprócz tego reguluje pracę gruczowych łojowych i zapobiega wypadaniu włosów. Według użytkowniczek facebookowej grupy WŁOSING – gdzie znajdziecie rzetelną wiedzę na temat pielęgnacji włosów, a dziewczyny, które ją prowadzą, naprawdę znają się na rzeczy – najskuteczniejszą wcierką jest wspomniany produkt węgierskiej marki Banfi. Kosmetyk składa się z odżywczej mieszanki ziół takich jak: ekstrakt z gorczycy, chrzanu, oregano i jałowca. Jest jedno ale. Wcierka Banfi zawiera w składzie alkohol, który może podrażnić wrażliwą skórę głowy. Dlatego stosując ją, należy obserwować, jak działa. Niepożądane efekty to swędzenie, łupież i przetłuszczające się włosy. Niektóre internautki narzekają również na specyficzny zapach, przypominający sfermentowane owoce.

Wcierka do włosów – jak ją stosować?

Niektóre wcierki posiadają atomizer i to bardzo ułatwia sprawę, ponieważ produkt należy rozpylić jak najbliżej skóry głowy. Kosmetyk Banfi niestety nie jest w niego zaopatrzony, dlatego radzimy przelać wcierkę do pustego opakowania, który posiada atomizer – tak będzie najwygodniej. Po rozpyleniu produktu na skórę głowy, należy delikatnie go wetrzeć. Wcierkę należy stosować według uznania. Niektóre dziewczyny używają jej codziennie po umyciu włosów i zostawiają na noc. Inne nakładają produkt kilka godzin przed myciem, pozostałe stosują ją na nieumyte włosy. Częstotliwość również musicie dostosować do swoich potrzeb. Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji są Wasze włosy. Kuracja wcierką powinna trwać od 3 do 6 miesięcy, a pierwsze efekty są widoczne już po kilku tygodniach regularnego stosowania.