Podczas zorganizowanej 10 września konferencji Apple w Steve Jobs Theater, czyli w siedzibie firmy w Cupertino, szef Apple Tim Cook zaprezentował światu już 11 model telefonu, który - jak większość przewidywała - nową liczbę ma również w nazwie. Zgodnie z wcześniejszymi domysłami ekspertów nowe telefony marki z nadgryzionym jabłkiem w logo to iPhone 11, 11 Pro oraz 11 Pro Max. Czym różnią się od swoich poprzedników, czyli iPhone’ów XS, XS Max oraz XR?

iPhone 11: przede wszystkim nowy aparat 

Zgodnie z zapowiedziami nowe iPhone'y dostały nowy aparat. Podstawowa wersja iPhone'a 11 posiada podwójny aparat 12 Mpix oraz przednią kamerkę 12 Mpix. Z kolei w przypadku dwóch droższych wersji, czyli iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max jest to już potrójny aparat 12 Mpix oraz przednia kamerkę 12 Mpix, na co już od dawna zacierali ręce fani gadżetów Apple. Z nowości warto również wspomnieć o trybie nocnym. Uruchamia się on automatycznie, kiedy chcemy zrobić zdjęcie w warunkach słabego oświetlenia. Oprócz tego nowy aparat w iPhone 11 umożliwia nakręcenie krótkiego wideo zamiast zdjęcia. Wszystko to za sprawą funkcji Quick Take. Użytkownikom może spodobać się również płynne przełączenia między soczewkami w aplikacji, jak również kręcenie filmów jednocześnie z obiektywów tylnych i przednich.

Jeśli chodzi o wyświetlacz iPhone 11 posiada wyświetlacz o przekątnej 6,1-cala, a modele Pro i Pro Max mierzą z kolei 5,8 oraz 6,5 cala. Co więcej, dwie droższe wersje mają też ulepszony panel OLED o nazwie Super Retina XDR. W iPhone 11 ulepszona została opcja autoryzacji biometrycznej Face ID, czyli odblokowywanie telefonu obrazem twarzy. Teraz smartfon Apple będzie rozpoznawać właściciela pod różnymi kątami, nawet gdy telefon leży płasko na stole.

To, co mogą docenić użytkownicy nowych telefonów Apple, to nowa bateria. Jej zadaniem jest wydłużenie pracy smartfonów - w przypadku iPhone 11'a - o godzinę dłużej w porównaniu do iPhone Xr, w iPhone 11 Pro- nowa o 4 godziny dłużej w porównaniu do iPhone Xr, a w najwyżej wersji iPhone 11 Pro Max - nawet o 5 godzin dłużej w porównaniu do iPhone Xr. Będzie się to odbywać za sprawą usprawnionego procesora A13 Bionic, lepiej zarządzającego wydajnością nowych smartfonów Apple. Kolejnym asem w rękawie Apple, jeśli chodzi o nowe modele iPhone'a, jest odporność na uszkodzenia. iPhone 11, iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max mają wytrzymywać upadki z większych wysokości, jak również lepiej sprawdzać się pod wodą. Producent zapewnia, że mogą być zanurzone do głębokości 4 metrów nawet do 30 minut. Nie możemy nie wspomnieć o nowych kolorach iPhone'a. Do wyboru jest m.in. wersja zielona, żółta, filetowa, czerwona oraz purpurowa.

iPhone 2019: cena i data premiery

Niestety, wraz z tymi wszystkimi zmianami ceny telefonów idą w górę. Dla tych, którzy są przyzwyczajeni do cen telefonów marki Apple zapewne nie będą to duże różnice, ale dla kogoś, kto chciałby zafundować sobie iPhone’a pierwszy raz, będzie to na pewno spory wydatek. Ceny iPhone'a 11 zaczynają się od 699 dolarów, czyli od 3599 zł) w przypadku wersji podstawowej. Wersja Pro to już inwestycja rzędu 999 dolarów (od 5199 zł), natomiast wersja Pro Max kosztować będzie od 1099 dolarów (od 5699 złotych). Jeśli ktoś będzie chciał zaopatrzyć się w najdroższą ze wszystkich opcji, będzie musiał wydać 7449 złotych. Kiedy smartfony trafią do sprzedaży? Zamówienia można składać od 13 września, a ich realizację zaplanowano na 20 września.

Zobacz także: Kupiliście AirPods? Możecie mocno tego żałować. Naukowcy złożyli petycję o ich wycofanie

Zobacz także: