Wakacje to najlepszy moment na eksperymenty z fryzurą i kolorem włosów – właściwie tylko wtedy bezkarnie popuszczamy wodze fantazji i możemy pokusić się o realizację najśmielszych pomysłów. I nie myśleć o konsekwencjach. Tymi najczęściej obarczamy fryzjera, bo powrót do naturalnego koloru albo przywracanie włosów do stanu sprzed szaleństw często wymaga fachowej ręki. Nawet kwestia wyboru koloru i tego, jak dobrać kolor do karnacji – niezależnie, czy farbujemy nałogowo i bez względu na okoliczności, czy eksperymentujemy z najmodniejszymi kolorami sezonu pod hasłem rose brown czy blorange, wcale nie jest taka oczywista, jak by się zdawało. O to pytamy ekspertkę i znawczynię tematu włosów, czyli Gabrysię Zalewską, znaną szerzej jako @gabahair.  

ZOBACZ TAKŻE: Co to jest glass hair - wyjaśniamy, na czym polega ulubiony urodowy trend Hailey Baldwin >>>

Jak dobrać kolor włosów do karnacji?

Świadomość typu naszej urody bardzo pomaga w dobraniu odpowiedniego koloru włosów. W ostatnim sezonie królowały np. wszelkiego rodzaju zimne blondy, szarości i róże. Błękit i zieleń też nie były już kolorami, które nas zaskakiwały, a przecież tyle mówi się o tym, że kolor powinien być bliski naturalnemu. Więc jak to tak naprawdę jest z tym kolorem naszych włosów i co ma kluczowe znaczenie?

Jak dobrać kolor włosów do karnacji? – tipy od @gaba_hair

W większości przypadków to natura najlepiej wie, co dla nas jest dobre i w jakich kolorach będzie nam najkorzystniej. Patrzymy więc przede wszystkim na kolor i oprawę oczu oraz karnację. Jednak doświadczenie pokazuje, że inne barwy niekoniecznie muszą działać na naszą niekorzyść. Często różnego rodzaju wariacje dodają nam wyrazu i pozwalają nabrać charakteru. Wielokrotnie udawało mi się uzyskać bardzo korzystny efekt rozjaśniając naturalną szatynkę do szarego blondu, a efekt był zniewalający. Często to nie sam kolor ma znaczenie, a jego ton.

Są przecież jasne, karmelowe i platynowe blondy, rudości, ogniste albo miedziane brązy, ale także te zimne i czekoladowe - i to właśnie tutaj tkwi cały sekret i cała magia - w manipulowaniu odcieniem w taki sposób, aby uzyskać ten jak najbardziej odpowiedni do odcienia naszej cery. A do tego dochodzą techniki i rodzaje koloryzacji.

Jak dobrać kolor włosów do jasnej karnacji?

Jesteś brunetką o jasnej karnacji i ciemnej oprawie oczu? O ile w jasnej, płaskiej platynie możesz wyglądać komicznie, o tyle w delikatnie wykonanym ombre z naturalnym kolorem u nasady może być Ci bardzo dobrze. W dzisiejszych czasach kolorów i odcieni jest naprawdę mnóstwo i podczas gdy naturalnie dobrana fryzura do typu urody jest zawsze bezpieczna, nie wykluczałabym innych wariacji. Wystarczy popatrzeć na kolory, które królowały w tym sezonie. Przecież nikt nie urodził się z różowymi czy błękitnymi włosami, a mnóstwo osób wyglądało w nich genialnie.

Przy drastycznych zmianach warto poradzić się swojego fryzjera i dobrać kolor tak, aby cieszyć się pożądanym odcieniem jak najdłużej. To uchroni włosy przed utratą kondycji, bo piękne włosy to przede wszystkim zdrowe włosy.

ZOBACZ TAKŻE: Jak często myć włosy? Opinia dermatologów może was zaskoczyć... >>>