Pamiętacie glass skin? To przeszłość, teraz najgorętszym urodowym trendem jest glass hair! No może trochę się zagalopowaliśmy - ten pierwszy nie do końca jest passé . W swojej ekstremalnej wersji, która uchodzi jedynie Koreankom może i tak, ale zdrowa, wypoczęta cera i naturalny glow to coś więcej niż chwilowa moda. Skoro jednak trend szklanej tafli w oryginalnej wersji jest poza naszymi możliwościami (a może przede wszystkim zainteresowaniem), z powodzeniem możemy sięgnąć po kolejny z tego samego podwórka - dużo bardziej przyjemny dla oka i łatwiejszy do wcielenia w życie, a mianowicie wspomniany glass hair

ZOBACZ TAKŻE: Glass skin – najpopularniejszy koreański beauty trend >>>

Co to jest glass hair?

Co to jest glass hair? Dobrze myślicie, to nic innego, jak bardzo uporządkowany i super wygładzony bob o długości tuż powyżej linii żuchwy - ostre cięcie zestawione z idealnie gładką odbijającą światło powierzchnią prostych włosów. Jeśli już teraz dokładnie to sobie wyobrażacie, to najpewniej za sprawą gwiazd, które masowo ten trend na sobie testują - internet pęka w szwach od zdjęć Hailey BaldwinKim Kardashian czy Jourdan Dunn uczesanych właśnie w taki sposób.

Co ciekawe, wszystko zaczęło się od tej pierwszej, czyli narzeczonej Justina Biebera (choć zdania w tej kwestii są podzielone i niektórzy przyznają palmę pierwszeństwa Kardashiankom). Zdjęcie Baldwin po metamorfozie pod hasłem glass hair opublikowała jej fryzjerka i zaczęło się - Blac Chyna, Olivia Culpo, Khloe Kardashian, Lucy Hale - to tylko na początek; grono wielbicielek tego urodowego trendu powiększa się w szalonym tempie.

Jak stworzyć glass hair?

Cały sekret glass hair tkwi nie tylko w perfekcyjnym cięciu, ale też w użyciu konkretnych preparatów do stylizacji. Przede wszystkim chodzi o te  zabezpieczające przed oddziaływaniem wilgoci (a prościej - zapobiegające skręcaniu się), mocno nabłyszczające i utrwalające, stworzone ze specjalną dedykacją dla prostowanych włosów. Brzmi niezbyt skomplikowanie i obstawiamy, że uzyskanie tej fryzury takie właśnie jest! Spróbujecie glass hair tego lata?

ZOBACZ TAKŻE: Oto najbardziej przełomowy trend beauty 2018 na Instagramie! Podoba się Wam takie podejście do kwestii urody? >>>