Mówiło się już o golden retriever boyfriend, black cat girlfriend, niedawno popularnością cieszy się też typ mężczyzny, określany dobermanem. I choć nazwy na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dziwne i nietypowe, łatwo zdefiniować poszczególnie osobowości na podstawie szczególnych cech każdej wspominanej rasy. Goldeny są wesołe i energiczne, black cat to nic innego jak pewna siebie introwertyczka, a facet-doberman jest silny i lojalny. Brzmi logicznie, prawda?

Sprawa nieco się komplikuje w przypadku najnowszego terminu, który staje się coraz bardziej popularny na TikToku (no bo gdzie indziej). Granola boy to hasło, którego używa się, by określić (zdaniem użytkowniczek platformy) najlepszy typ chłopaka, o którym marzy większość kobiet. Czym charakteryzuje się facet, który ma granola boy energy?

Granola boy – kim jest i dlaczego na jego punkcie szaleje tyle kobiet?

Zaczynając od cech wyglądu (tak, wbrew pozorom są one ważne w przypadku granola boys) – mamy do czynienia z wysokim brunetem, o wysportowanej sylwetce i (co wydaje się powtarzającym aspektem na TikToku) posiadaczem dad type wąsa – tak mężczyzn w uwielbianym przez TikToka typie opisuje serwis Bossier. W outficie granola boy możesz spodziewać się najnowszych trendów, zgrabnie przemieszanych z dużymi koszulami, swetrami czy bluzami, koniecznie kupionymi w second-handzie. Widzicie go już oczami wyobraźni?

W kwestii zainteresowań – granola boy uwielbia sporty, szczególnie wyczynowe i koniecznie na świeżym powietrzu. Kocha bieganie, narty, snowboard czy wspinaczkę górską. Chętnie sięga książki i bez wątpienia ma w swoim domu całą półkę poświęconą swojej ulubionej niszy tematycznej. Nie pogardzi też dobrym filmem, a na Spotify zdecydowanie ma zakolejkowanych kilka odcinków swojego ulubionego podcastu. A jeśli zastanawiacie się co wspólnego ma z tym wspominana granola – chłopaki z tą energią bez wątpienia lubią zdrowy styl życia i dbanie o swoje zdrowie, dlatego z pewnością są wege (albo vegan!).

Typ chłopaka określany jako granola boy został ciekawie opisany przez wspomniany serwis Bossier. Zobaczcie drugie zdjęcie w poniższej karuzeli:

Granola boy to najbardziej pożądany typ chłopaka. Dlaczego?

Nie ma nic bardziej atrakcyjnego, niż mężczyzna, który ma pasję, prawda? Do tego uwielbia zdrowy styl życia, gotowanie, dbanie o planetę i zakupy w second-handzie. No i można porozmawiać z nim o wszystkim – od polityki po plotki ze świata show-biznesu. Rosnąca popularność granola boys pozwala myśleć, że kobiety dość mają toksycznej męskości i typu macho. Wolą spokojnych, czułych i inteligentnych chłopaków, z którymi będą czuły się bezpiecznie, zrozumiane i wysłuchane.

Granola boy: cechy pozytywne, za którymi szaleją kobiety

  • Granola boy to zdecydowanie mężczyzna z pasją (lub wieloma zajawkami!). Z nim nigdy nie będziesz się nudzić i nie będziesz narzekać na kolejny wieczór spędzony na oglądaniu komedii niskich lotów na Netflixie. 
  • Motywacja do działania – granola boy jest pełen entuzjazmu i motywacji, którą chętnie zaraża innych. Możesz więc na nim polegać w kwestii szczerego wsparcia w trudnych chwilach lub dopingu, gdy odnosisz swoje sukcesy.
  • Dla granola boy ważna jest społeczność oraz ludzie, którymi się otacza. Nie zdziw się więc, że mężczyzna z granola boy energy wszędzie ma znajomych, a z panią w osiedlowym sklepiku jest na „ty”. On po prostu jest ciekawy świata, towarzyski i troskliwy.
  • Granola boy to chłopak-przyjaciel. Możesz iść z nim do second-handu, na „Barbie” czy opowiedzieć o swojej ulubionej dramie ze świata show-biznesu. Mężczyzna o granola boy energy nie ma w sobie grama toksycznej męskości i nie boi się stereotypowo „kobiecych” tematów czy zajawek.

Granola boy: cechy negatywne

Chociaż Granola Boy ma wiele pozytywnych cech, to oczywiście nie jest bez wad.

Zobacz także:

  • Może zaniedbywać inne obszary życia, skupiając się wyłącznie na aspektach związanych ze swoimi zajawkami. Jest to bowiem osoba, która ceni sobie swoją indywidualność.
  • Może chcieć na siłę sprawić, by jego pasje stały się także twoimi pasjami. Nie ma w tym jednak złych intencji, a jedynie chęć podzielenia się swoim entuzjazmem.

Gdzie znaleźć mężczyznę z granola boy energy?

Choć nie ma na to reguły, zainteresowania mężczyzn z energią granola boy pozwalają nam myśleć, że spotkamy ich w bibliotece, na ryneczku, gdzie kupują świeże warzywa i owce lub w second-handzie. Niewykluczone, że można na nich wpaść również na ściance wspinaczkowej lub w klubie biegowym – w końcu granola boys kochają sport (jednak, co warto podkreślić, gardzą siłownią). Na szczęście rozpoznanie faceta, który pasuje do opisu granola boy nie jest trudne, dlatego poszukiwania szybko powinny zakończyć się sukcesem.