Randkowanie w XXI wieku nie oszczędza nikogo. Szkodliwe trendy, które wykształciły się na kanwie mediów społecznościowych, zmieniające się czynniki społeczne i kulturowe, niebędące w tym wypadku bez znaczenia i aplikacje randkowe, które dają poczucie, że gdzieś czeka na nas ktoś lepszy, co rozprasza i sprawia, że ciężko skupić się na jednej osobie. Niedawno pisałyśmy o tendencji, wywodzącej się z ghostingu, czyli zombieing. Coraz częściej osoby, które na jakimś etapie relacji postanowiły urwać ją i zniknąć bez słowa, przypominają o sobie po jakimś czasie. Ten szkodliwy trend jest dowodem na to, że czujemy się bardzo niepewnie, a jako społeczeństwo (szczególnie młodych millenialsów) jesteśmy niedojrzali. 

Chcemy zaznaczyć, że w artykule odnosimy się do ogółu i to wcale nie oznacza, że w dzisiejszych czasach nie można się zakochać i stworzyć trwałej, zdrowej relacji. Historia zna wiele przypadków, w których pary poznały się poprzez aplikację randkową czy w mediach społecznościowych i pozostają w szczęśliwych związkach. Pierwszy etap to zazwyczaj dużo pisania ze sobą. Dlatego przyglądamy się temu, w jaki sposób piszą mężczyźni do swoich crushy. Uwaga! Uważaj, aby nie paść ofiarą dextingu, czyli pisania ze sobą non-stop, które daje ci poczucie, jakbyś już była w związku, ale które kończy się przed pierwszym spotkaniem. Jeżeli poniższe zachowania są połączone z tym, że umawiacie się właśnie na randkę lub już się ze sobą spotykacie, to możesz mieć pewność, że twój wybranek jest w tobie zadłużony po uszy

1. Zadaje pytania

Po czym poznać, że jesteś jego crushem? Cóż, zasada stara jak świat odnosi się również do pisania. Poprzez sposób w jaki on pisze, możesz wywnioskować, że jest tobą zainteresowany. Co to oznacza w praktyce? Jest na to kilka przykładów: nawet jeżeli uważasz, że wasza rozmowa utknęła właśnie w martwym punkcie i nie ma już co napisać, on zawsze jakimś cudem znajduje sposób, aby pociągnąć to dalej. Kolejny case: zazwyczaj wynajduje powody, żeby do ciebie napisać, wysyła zdjęcia rzeczy, które kojarzą mu się z tobą, podsyła artykuły, ciekawe informacje o wydarzeniach i muzykę, którą właśnie odkrył, tylko po to, żeby porozmawiać o tym z tobą. Najważniejszy dowód, regularnie sprawdza, co u ciebie słychać, zadaje pytania do opisywanych przez ciebie historii i pyta, jak się czujesz. To wszystko świadczy o tym, że po prostu chce cię poznać jak najlepiej. Jeżeli któraś z powyższych historii dotyczy ciebie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteś jego crushem. 

2. Pisze na „dzień dobry” i na „dobranoc”

Brak tego podpunktu wcale nie musi oznaczać, że chłopak, z którym aktualnie się spotykasz, nie jest tobą zainteresowany. Jednak zazwyczaj osoba wysyła do swojego crusha wiadomości z cyklu „dzień dobry” i „dobranoc”, które mają związek z wysyłaniem codziennego update’u, sprawdzenia, czy już wstałaś, czy właśnie idziesz spać itd. Ten uroczy zwyczaj świadczy o zainteresowaniu twoją osobą. 

3. Pisze do ciebie, nawet jeśli jest ze znajomymi

Nie ma lepszego dowodu na to, że jesteś jego crushem niż to, jeżeli pisze do ciebie, będąc właśnie na imprezie lub na spotkaniu ze znajomymi. Jeżeli zrobił to więcej niż jeden raz, to nie jest przypadek. To pokazuje, że dużo o tobie myśli, nawet będąc z przyjaciółmi i nie może się powstrzymać, żeby do ciebie nie napisać. A jeżeli w grę wchodzi alkohol, dzięki którym puszczają hamulce i otrzymujesz od niego słodkie wiadomości, kiedy właśnie wypił kilka drinków, możesz mieć pewność, że totalnie się w tobie zadłużył.