Niektóre rzeczy wolimy kupować stacjonarnie, choć zakupy online są dużo wygodniejsze. Na liście produktów, co do których można mieć obawy przy zamówieniu przez internet, znajdują się buty, które trzeba idealnie dopasować do stopy, kolorówka, której odcienie mogą być przekłamane, a także perfumy, których zapachu nie uda nam się poczuć. Istnieje jednak sposób, żeby zminimalizować ewentualne rozczarowanie i oszczędzić sobie czas na ewentualny zwrot towaru. Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak kupować perfumy przez internet, żeby dokonać właściwego wyboru. Okazuje się, że to wcale nie jest misja niemożliwa, a z odpowiednim przygotowaniem nawet lepsza od wyboru w perfumerii.

Dlaczego warto kupować perfumy przez internet?

Zanim przejdziemy do sposobu na udany zakup perfum przez internet, najpierw skupimy się na powodach, dla których to rozwiązanie może być bardziej korzystne, niż wycieczka do pobliskiej drogerii. Przychodzi nam do głowy przynajmniej kilka czynników, które przekonują do złożenia zamówienia online. Pierwszym z nich jest czas. Dojście lub dojazd do sklepu, sam proces zakupu, ewentualna kolejka do kasy i powrót. W przypadku transakcji w sieci, która może odbyć się z dowolnego miejsca za pośrednictwem komputera lub smartfona, jeżeli tylko mamy dostęp do internetu, ten czas jest znacznie krótszy. Kolejny powód także ma związek z tym tematem.

Pochłonięci i pochłonięte wieloma obowiązkami dnia codziennego nie zawsze jesteśmy w stanie odwiedzić sklep w godzinach jego pracy. Zakupy online są dostępne 24 godziny na dobę. Istotna jest także dostępność produktu. W sieci bez trudu znajdziemy inne sklepy, które oferują podobne lub te same perfumy. W przypadku stacjonarnej drogerii nie zawsze pójście do konkurencji jest takie oczywiste i proste do zrealizowania. Ostatnim i do tego bardzo istotnym powodem jest cena. Pomimo że w przypadku zakupów online może być dodatkowo płatna dostawa, to i tak często okazuje się, że te same perfumy w sklepie online są tańsze, niż w sklepie stacjonarnym.

Jak kupować perfumy przez internet, żeby dokonać trafnego wyboru?

Niektórzy są zdania, że nie da się kupić nowych perfum przez internet i trafić w swój gust zapachowy. Inni natomiast zamiast skupiać się na przekazie, który ograniczał im wygodne zakupy, zdążyli do perfekcji opanować sztukę wybieranie idealnej kompozycji prosto ze swojej kanapy lub innego, dowolnie wybranego miejsca. Niezależnie od tego, czy uwielbiasz głęboko kwiatowy aromat, czy coś świeżego, co można porównać do wspomnień z wakacji zamkniętych we flakonie, możesz nauczyć się wybierać je w taki sposób, że nie będziesz żałować.

Jedną z zalet zakupu perfum przez internet jest możliwość dokładnego zapoznania się z przygotowanym opisem, który dostarcza dużo więcej informacji, niż możemy znaleźć na pudełku, do którego mamy dostęp stacjonarnie. W ten sposób możemy poznać każdą nutę zapachową i zareagować jeżeli pojawi się nielubiany przez nas akord. Do tego możemy poznać historię zapachu, komentarze kupujących dotyczące nie tylko indywidualnych odczuć, ale też chociażby trwałości, a nawet nazwiska stojących za nimi perfumiarzy i perfumiarek.

Ważne jest, żeby podczas zakupu nie przykładać jednak nadmiernej uwagi do składników, bo to może nas zaprowadzić donikąd. Warto wyeliminować nuty, które nas drażnią, ale nie popadać też w skrajności. Z perfumami jest dokładnie tak, jak z produktami spożywczymi. Ciastko z czekoladą i rodzynkami przygotowane przez amatorkę lub amatora będzie smakowało zupełnie inaczej niż to przygotowane przez mistrzynię lub mistrza cukiernictwa, nawet jeżeli będą bazować na tej samej recepturze. Z tego powodu właśnie nazwisko sławnego nosa może dać nam więcej informacji niż informacja o konkretnej mieszance.

Kluczowy w wyborze idealnych perfum przez internet jest jednak inny drobiazg. Sklepy internetowe coraz częściej umożliwiają zamówienie próbek. Ich rola może być kluczowa w zakupie niezależnie od miejsca, w którym sfinalizujemy transakcję. Wybór w ciemno może bowiem odbyć się także stacjonarnie. Nasz nos nie jest w stanie dobrze ocenić wielu zapachów pod rząd. Jeżeli zatem stojąc przed sklepowym regałem korzystamy z kolejnych testerów, to w efekcie możemy dokonać złego wyboru. Ten sam zapach, kiedy użyjemy go w neutralnym środowisku bez masy wcześniejszych bodźców zapachowych, może okazać się zupełnie inny, niż nam się wydawało. Dzięki próbkom możemy wypróbować perfumy w środowisku, w którym będziemy ich na co dzień używać.

Zobacz także:

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.