Jak się całować?

Chyba każdy myśli, że zna odpowiedź na to pytanie. W końcu wcale nie wydaje się to trudne. Jednak rzeczywistość wygląda trochę inaczej. Żeby być dobrym w całowaniu trzeba znać pewne zasady i unikać błędów. Chodzi o to, żeby odczuwać po prostu większą przyjemność i nie czuć się niekomfortowo. Przedstawiamy 5 błędów, które możesz popełniać podczas całowania. Skończ z nimi raz na zawsze.

Błędy popełniane podczas całowania. Znasz je wszystkie?

To właśnie przez te rzeczy twoje pocałunki nie są idealne, jak z filmu. Niektóre z nich to małe rzeczy, na które nie zwraca się uwagi, a potrafią momentalnie zniszczyć klimat. Zobacz, o jakie chodzi. Jeśli je wyeliminujesz, twoje doświadczenia zdecydowanie się poprawią. Jak się całować? Nie tak.

Zderzenia zębami

Oprócz tego, że w niektórych przypadkach może być to bolesne, to dodatkowo takie zderzenie sprawia, że może zrobić się niezręcznie. Oczywiście najważniejsze jest to, aby pamiętać, że całowanie powinno być zabawą. Nie trzeba go brać tak bardzo na poważnie. Jednak mimo wszystko warto uniknąć ewentualnych problemów. Aby nie zderzać się zębami nie powinniście otwierać buzi za bardzo. Wszystko wyjdzie w praktyce. Ustalicie swój własny rytm.

Suche usta

Całowanie z osobą, która ma suche usta, to nic przyjemnego. Czasami może spowodować to nawet ból lub zadrapania ust partnera/partnerki. Upewnij się, że zawsze masz przy sobie pomadkę nawilżającą i używaj jej dość często. Także przed pocałunkiem. Dodatkowym atutem będzie jej zapach. Mężczyźni to uwielbiają.

Zbyt dużo śliny

Przy całowaniu zawsze będziemy „wymieniać się” śliną, jednak trzeba pamiętać o umiarze. Nikt nie chce się zadławić. Poza tym takie mokre pocałunki nie są przyjemne dla wszystkich. Rozwiązaniem jest powolne całowanie. Nie spieszcie się. Potem możecie nieco zwiększyć intensywność.

Otwarte oczy

Naturalnym odruchem przy pocałunkach jest zamykanie oczu. Dlatego właśnie, gdy trzymamy je otwarte, jest to sztuczne i niezręczne. Gdy druga osoba to zauważy może poczuć się dziwnie i zinterpretować to jako oznakę twojego niezadowolenia czy odrzucenia. Wiadomo, raz na jakiś czas możesz otworzyć oczy (patrzenie sobie w oczy jest niezwykle intymne), jednak nie nadużywaj tego.

Zbyt szybki pocałunek

W całowaniu chodzi o namiętność, zatracenie się w chwili. Zdecydowanie lepszym sposobem niż szybkie pocałunki jest budowanie głębi, napięcia i namiętności. Na początku powinno być powoli i przyjemnie. Później można zwiększyć intensywność i szybkość pocałunków. Staraj się unikać gwałtownych ruchów językiem. Może to wywołać dyskomfort u partnera lub partnerki.

Zobacz także: