Jak wybrać dobry korektor pod oczy?  

Sklepy kosmetyczne oraz drogerie pełne są różnego typu korektorów pod oczy– płynnych, w sztyfcie oraz kompaktowych. Dostępne są w wersji trwałej, wodoodpornej, zapewniającej efekt pełnego kamuflażu oraz lekkiej, nawilżającej i pielęgnującej. 

Dopasowanie korektora pod oczy to indywidualna sprawa. W przypadku cery dojrzałej zdecydowanie ważniejsze jest to, by odczucie po nałożeniu kosmetyku było komfortowe, aniżeli to, by wszystko było perfekcyjnie zakamuflowane

Dlatego cera dojrzała skłania raczej do kierowania uwagi na korektory płynne o niezbyt gęstej formule. Pozwala to uniknąć mało estetycznego gromadzenia się produktu w załamaniach powiek lub zmarszczkach.  

Jeśli chodzi o dobór tonacji i koloru korektora kluczowe znaczenia ma kolor cieni pod oczami. Aby kamuflaż był skuteczny warto pamiętać o tym, że: 

  • ciemne, fioletowe cienie doskonale neutralizuje korektor z żółtymi pigmentami; 
  • oliwkowe podkówki po oczami najlepiej tuszują korektory w tonacji różowej i łososiowej; 
  • do błękitno-niebieskiej doliny łez dobieramy korektor o brzoskwiniowym odcieniu; 
  • zaczerwienione okolice oczu najlepiej zatuszować korektorem zielonym. 

Różnica pomiędzy kosmetykami nie powinna być zbyt duża - korektor może być odrobinę jaśniejszy od podkładu. 

Jak nakładać korektor pod oczy — prawidłowa metoda 

Skóra pod oczami jest niezwykle delikatna i wymaga szczególnego traktowania. W tej okolicy nie mamy tkanki podskórnej, dlatego przed aplikacją korektora należy ją odpowiednio nawilżyć. Bogate w składniki pielęgnacyjne serum pod oczy oraz krem delikatnie wypełniający zmarszczki sprawi, że nawet niewielka ilość korektora doskonale zamaskuje podkówki pod oczami. 

Krem pod oczy - który wybrać? Oto najlepsze produkty >>>

Największe wątpliwości wzbudza jednak pytanie, czy korektor pod oczy nakładamy przed czy po podkładzie? Warto zapamiętać, że korektor pod oczy zawsze nakładamy po uprzedniej aplikacji podkładu na twarzy. Rozprowadzając podkład omijamy okolice oczu, by nie obciążyć i nie wysuszyć delikatnej w tym miejscu skóry. Dopiero po ujednoliceniu cery fluidem aplikujemy kamuflaż pod powiekami. 

To, czym nakładać korektor pod oczy, zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji. Prawidłowe nakładanie korektora pod oczy ze zmarszczkami wcale nie jest łatwą sztuką. Najprostszy i najbardziej intuicyjny sposób aplikacji to po prostu palec. Rozgrzany jego ciepłem kosmetyk zdecydowanie łatwiej i szybciej łączy się ze skórą. Jednak maskowanie cieni pod oczami można wykonać również małym, puchatym pędzelkiem lub specjalną mini gąbeczką. Produkt należy aplikować bardzo delikatnymi ruchami i robić to stopniowo, bowiem łatwiej dołożyć kosmetyku, niż usunąć jego nadmiar z tak wrażliwej okolicy. 

Dobrą praktyką jest stosowanie odmiennych korektorów na różne obszary pod okiem. Najpierw nakładamy ciemniejszy, kryjący korektor w wewnętrznym kąciku oka, gdzie zasinienie jest zwykle intensywniejsze. Następnie używamy jaśniejszego, lżejszego produktu tam, gdzie kurze łapki są widoczne i głębokie. Zatuszujemy cienie, ale nie uwydatnimy w ten sposób zmarszczek. 

Korektor należy nakładać punktowo, a następnie delikatnie i bardzo starannie wklepać go w skórę, aż do uzyskania jednolitego koloru skóry pod oczami. Jeśli nie jest to konieczne lub podyktowane potrzebą szczególnego utrwalenia makijażu, lepiej zrezygnować z aplikowania sypkich pudrów, które zawierają w swoim składzie talk.  

Kończąc maskowanie cieni pod oczami można jeszcze nanieść na skórę odrobinę korektora rozświetlającego, którego głównym zadaniem jest podbicie efektu świeżości. Jak używać korektora rozświetlającego pod oczy, by uzyskać taki efekt? Przede wszystkim z umiarem! Korektory tego typu zawierają drobinki odbijające światło, jednak użyte w nadmiarze mogą spowodować, że cera będzie wyglądać nienaturalnie, na zmęczoną lub poszarzałą.