Pasek może być nie tylko praktycznym elementem naszych stylizacji, ale stanowić także ich ogromną ozdobę. Wszystko zależy jednak nie tylko od wyboru odpowiedniego modelu. Bez znaczenia nie jest też sposób jego wystylizowania. A ten wcale nie musi wynikać z obecności szlufek. Paski mogą pojawić się w naszych zestawach także bez nich.

Inspiracje z tygodni mody i innych okazji, które pozwalają się wykazać fotografom mody ulicznej, pokazują, że warto wykorzystywać paski w codziennych stylizacjach. Sprawdź, jak to robić, żeby wycisnąć z ich obecności możliwie najwięcej korzyści! Istnieje co najmniej 8 wskazówek wartych uwagi, które pokazują, jak nosić pasek.

Jak nosić pasek – do spodni

Paski najczęściej nosimy do spodni. Z jednej strony może to wynikać ze względów praktycznych, kiedy chcemy je dopasować w talii lub na biodrach. Z drugiej za wyborem paska nie musi stać żaden konkretny powód. Ten dodatek możemy traktować także czysto estetycznie. Ozdobą pary spodni może stać jedna z jego wielu wersji. Do dyspozycji mamy minimalistyczne paski z subtelnym zapięciem, jak i modele z logowaną klamrą, która informuje wszystkich o naszej sympatii dla danego brandu. Niezależnie od wyboru konkretnego modelu, pasek może odzwierciedlać nasz styl i być bardzo znaczącym elementem stylizacji.

Fot. Getty Images

Jak nosić pasek – do marynarki

Patrząc na konkretny pasek nie warto analizować możliwości połączenia go z modelami spodni z naszej szafy. Ten dodatek daje znacznie większe pole do popisu. W ostatnich sezonach możemy go oglądać między innymi jako dopełnienie stylizacji z marynarką. Jak dokładnie robią to popularne fashionistki? Po prostu zakładają marynarkę i na wierzch wybierają dowolny pasek. Podczas kompletowania stylizacji sięgają nie tylko po jego szerokie wersje, które są pomocne w podkreśleniu talii. Wybierają także cienkie modele lub łańcuszki, które wcale nie są mocno dopasowane. W ten sposób także można ciekawie podkreślić marynarkę.

Fot. Getty Images

Jak nosić pasek – do płaszcza

Jesienią i zimą ogromną rolę odgrywa wybór okrycia wierzchniego. To właśnie pod nim ukrywamy nasze dopracowane stylizacje. Warto zatem stawiać na elementy garderoby, które mogą pojawić się na wierzchu takiego zestawu. Jednym z nich są właśnie paski. Żeby korzystać z ich ozdobnego charakteru wcale nie trzeba kupować płaszcza, który ma go w komplecie. Wiele fasonów naszych okryć wierzchnich możemy ozdobić paskami, które mamy już w naszej szafie, choć z uwagi na dodatkowe centymetry, które dodaje nam płaszcz, może się okazać, że będzie potrzebny dodatkowy w większym rozmiarze. Mimo to warto, bo będziemy nim odmieniać różne okrycia.

Zobacz także:

Fot. Getty Images

Jak nosić pasek – do sukienki

Pasek może być ozdobą niemal każdej stylizacji. Świetnie prezentuje się także jako ozdoba sukienek. Z jednej strony może podkreślać modele wcięte w talii i potęgować efekt, a z drugiej sprawdzi się także w przypadku prostych fasonów bez wcięcia. Za jego sprawą będzie można podkreślić sylwetkę. W przypadku sukienek pasek można nosić także na biodrach. Luźno zapięty sprawdzi się jako ciekawa ozdoba. W tym celu można wybrać jeden z wielu modeli. Z jednej strony do dyspozycji są skórzane paski z kowbojskimi klamrami, a z drugiej parciane w różnych kolorach. To samo dotyczy także stylizacji z kombinezonem. Wybór zależy od naszego stylu i okazji.

Fot. Getty Images

Jak nosić pasek – do spódnicy

Pasek do spódnicy to świetny pomysł. Wcale nie jest nam potrzebny model ze szlufkami. Ten dodatek będzie prezentował się świetnie także w sytuacji, kiedy luźno zapniemy go w pasie lub na biodrach. Kluczowy w tym przypadku jest wybór samego modelu. Jeżeli zdecydujesz się na ołówkową spódnicę, to jej prosty fason warto ozdobić jakimś charakterystycznym dodatkiem. W tej roli sprawdzi się pasek z ozdobną klamrą. Natomiast bardziej oryginalne modele spódnic z falbanami, cekinami lub innymi ciekawymi detalami warto dopełnić subtelnym akcentem. Wystarczy prosty skórzany pasek bez zbędnych upiększeń.

Fot. Getty Images

Jak nosić pasek – do koszuli

Pasek w damskim garniturze może być noszony na wiele sposobów. Przewleczony przez szlufki spodni albo zapięty na marynarce. Na tym jednak możliwości wcale się nie kończą. Pasek może także być noszony na koszuli. Taki dodatek będzie widoczny jednak tylko w przypadku rozpięcia marynarki lub żakietu. Taka ozdoba jest bardzo oryginalna i pokazuje, że osoba, która ją wybrała, lubi bawić się modą i eksperymentować z różnymi trendami.

Fot. Getty Images

Jak nosić pasek – do swetra

Pasek może pojawiać się na bardzo różnych ubraniach. Jednym z nietypowych rozwiązań jest noszenie go na sweter. Z jednej strony może być całkiem praktycznym elementem, który powoli nam dopasować kardigan, który nie ma zapięcia i bez paska może pełnić jedynie rolę narzutki. Z drugiej sprawdzi się także jako ozdoba swetra wkładanego przez głowę. W tej wersji pasek można umiejscowić w talii lub niżej. W każdym przypadku będzie ciekawym detalem, który odmieni nawet najprostszy model.

Fot. Getty Images

Jak nosić pasek – do kurtki

Skoro jesienią i zimą możemy nakładać paski na ciepłe płaszcze, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pojawiały się także w stylizacjach z lżejszymi okryciami wierzchnimi. Jedna z inspiracji znalezionych na fotografiach mody ulicznej jasno wskazuje, że można je wykorzystywać także w outfitach z jeansowymi kurtkami. W tym przypadku fashionistka ozdobiła swoją katanę paskiem z łańcuchów, ale możliwości jest znacznie więcej.

Fot. Getty Images