Czasami wydaje nam się, że o niektórych ubraniach wiemy już wszystko i widzieliśmy je w każdym możliwym wydaniu. Wtedy pojawia się jakaś kreatywna influencerka i szybko wyprowadza nas z błędu. Nawet pojedyncze zdjęcie zamieszczone w mediach społecznościowych potrafi zaowocować narodzinami nowego trendu. Wystarczy spojrzeć chociażby na zestawienie, jak nosić nerkę. Dzięki pomysłom fashionistek saszetkę możemy zakładać na 9 różnych sposobów. Być może bez ich wsparcia w ogóle byśmy o nich nie pomyśleli. W ubiegłym sezonie popularnym trikiem influencerek było zarzucanie swetra na ramiona. Tym razem ich kreatywność znalazła ujście podczas stylizowania zupełnie innego elementu garderoby – spodni garniturowych. Czy zwróciłaś wcześniej uwagę na ten trend? Na Instagramie ciągle go widzimy, więc może wkrótce dostrzeżemy go także na osobach mijanych na chodnikach. Sprawdź, jak nosić spodnie garniturowe latem 2022 i lansuj tę modę w swoim otoczeniu.

Jak nosić spodnie garniturowe latem 2022 – trik influencerek

Mamy wrażenie, że niektóre trendy rodzą się przez przypadek. Sweter narzucony na ramiona być może miał dać więcej ciepła. W efekcie okazało się jednak, że świetnie wygląda. Zaczęła go w tym wydaniu pokazywać jedna influencerka. Później podłapały to kolejne i gotowe. Nowy trend jak malowany. Czy w przypadku triku dotyczącego spodni garniturowych było podobnie? Tego też nie wiemy, ale widzimy to tak: influencerka miała zbyt szerokie w pasie spodnie, które być może podkradła z szafy chłopaka, więc postanowiła wywinąć pas, żeby je lepiej dopasować. Ostatecznie spodobał jej się efekt końcowy, więc zamiast chować go pod dłuższą koszulą, zdecydowała się go wyeksponować. Czy było tak faktycznie? Być może. Niezależnie jednak od samych początków teraz wiadomo, że kolejne fashionistki nie robią tego przez przypadek.

Spodnie garniturowe z wywiniętym do zewnątrz pasem z jasnym obszyciem to świadomy wybór na co dzień. Ten zabieg wprowadza trochę luzu i zaraz po sneakersach jest kolejnym sposobem na odebranie odrobiny elegancji kompletowi z marynarką lub przynajmniej samym spodniom. Warto pamiętać, że do takiego wystylizowania przyda się większy model, zwłaszcza jeżeli dotychczas wybieraliśmy mocno dopasowane pary. Jeżeli już wcześniej w stylizacjach pojawiały się luźniejsze spodnie z raczej obniżonym pasem, to nie będzie żadnego problemu z wypróbowaniem na nich tego trendu. Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy nie są do końca przekonani eksponowaniem wykończenia, które nigdy nie miało ujrzeć światła dziennego. Ten trend znalazł też swoje odbicie w kolekcjach marek odzieżowych.

Jak nosić spodnie garniturowe latem 2022 – nowa moda

Projektanci mody mogą znaleźć inspiracje w rozmaitych miejscach. Niektóre z nich nawet nie wymagają od nich szczególnej kreatywności, bo są bardzo dosłowne. Prawdziwą kopalnią takich wskazówek może być Instagram. Influencerki dbają o to, żeby nie było nam nudno podczas oglądania ich kolejnych stylizacji. Z tego powodu serwują nam kolejne pomysły, które pokazują, jak zrobić top z apaszki lub odmienić dotychczasowe spojrzenie na spodnie garniturowe. Niektóre z ich pomysłów są na tyle ciekawe, że potem ich interpretacje możemy znaleźć na sklepowych półkach i wieszakach. Sprawdziło się to w przypadku spodni z wywiniętym pasem. Gotowce można znaleźć między innymi w kolekcji Source Unknown i różnych sieciówkach. Jeżeli nie jest się jednak całkiem przekonanym do tego trendu i chce się jedynie od czas do czasu odmienić spodnie garniturowe, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w tej roli dalej wykorzystywać klasyczny model. Takie spodnie będą świetnie wyglądać nie tylko w zestawieniu z marynarką, ale również crop topami i innymi bluzkami. Jedyne o czym należy pamiętać, to aby pas był wyeksponowany. W końcu to on ma być numerem jeden, który pokazuje, że czasami warto wyjść poza utarte schematy i bawić się modą.