Ostatnio pisaliśmy, jak nosić apaszkę na głowie. W naszym zestawieniu znalazło się aż 9 pomysłów. To jednak wciąż nie wyczerpało potencjału drzemiącego w tym niepozornym skrawku materiału. Apaszki możemy nosić nie tylko na głowie, szyi lub nadgarstku. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wyczarować z niech także piękne topy. Jeżeli szukasz oryginalnego i efektowanego sposobu na podrasowanie stylizacji, to taki prosty trik jest strzałem w dziesiątkę.

Jak zrobić top z apaszki? Poniżej prezentujemy 4 propozycje, które pozwolą na eksperymenty w tym temacie. Skoro u influencerek wygląda to rewelacyjnie, to u ciebie też będzie.

Jak zrobić top z apaszki – Top z łańcuszkiem

Do stworzenia jednego z najciekawszych topów z apaszki będzie potrzebny też naszyjnik. Najlepiej niezbyt długi łańcuch, ale nie jest to jedyna opcja. Naszyjnik z koralików także może sprawdzić się w tej roli, ale trzeba mieć na uwadze, że jest on mniej trwały od metalowych ogniw i stworzenie całej konstrukcji może ostatecznie zakończyć się jego przerwaniem. Kiedy już mamy wybrany odpowiedni naszyjnik i apaszkę, to reszta wcale nie jest trudna. Naszyjnik zakładamy jak zwykle. Przekładamy przez niego złożoną w gruby pas apaszkę i zawiązujemy ją z tyłu. W efekcie powstaje niezwykle ciekawy top, który może być świetnym uzupełnieniem stylizacji ze spodniami lub spódnicą, a nawet dołem od bikini, bo na plaży także będzie robił wrażenie. W jego przypadku nie musisz się szczególnie ograniczać.

Jak zrobić top z apaszki – Trójkątny top

Wybierając apaszkę, z której chcemy zrobić top, musimy zwracać uwagę na jej rozmiar. Podobnie jak w przypadku naszych ubrań, tu też jej wymiary mogą odgrywać kluczową rolę. Jeżeli myślimy o trójkątnym topie z apaszki, ma to znacznie nie tylko w obwodzie, ale także w odniesieniu do długości. Kiedy już znajdziemy idealny model, to samo stworzenie takiej góry stylizacji jest banalne. Wystarczy złożyć kwadratową apaszkę na pół (także żeby uzyskać trójkąt, a nie prostokąt). Przyłożyć ją do siebie wierzchołkiem trójkąta do dołu, a rogi u jego podstawy zawiązać z tyłu. Brzmi bardzo prosto i faktycznie jest takie też w praktyce. Jeżeli szukasz sposobu, żeby odmienić swoje letnie stylizacje, to ten warto wypróbować. Taki top z apaszki sprawdzi się solo lub noszony pod kurtki, marynarki i inne ubrania, które narzucamy na ramiona.

Jak zrobić top z apaszki – Top z wiązaniem

Sposobów na stworzenie topu z apaszki jest kilka. Jeden z nich pozwala na wyczarowanie efektownego wiązania na środku. Wystarczy złożyć apaszkę nie w trójkąt, ale w prostokąt. Otrzymamy w ten sposób szeroki pas, który w tym przypadku nie zostanie zawiązany na plecach, a z przodu. W ten sposób pomiędzy piersiami pojawił się supeł wykończony opadającymi rogami chusty. Jeżeli lubisz crop topy, które świetnie wyglądają do rozmaitych modeli spodni i spódnic, to właśnie trafiłaś na jeden z nich. Prosty i jednocześnie efektowny model będzie prawdziwą ozdobą wielu stylizacji. Pozostaje jedynie kwestia wyboru odpowiedniej apaszki. Jednolita lub ozdobiona ciekawym wzorem, kolorowa czy w stonowanej palecie – to pytania, na które trzeba sobie odpowiedzieć przed zakupem chusty, która ma posłużyć za top.

Jak zrobić top z apaszki – Skrzyżowany top

Z odpowiednio dużej apaszki można wyczarować niezwykły top. Pomimo że efekt końcowy zaskakuje, to otrzymanie go wcale nie jest skomplikowany. Wystarczy złożyć chustę w szeroki pas, a następnie założyć za szyję w taki sposób, żeby dzieliła się na dwie równe części. Te powinny idąc zza szyi skrzyżować się na piersiach, a następnie zostać zawiązane na plecach. W ten sposób uzyskamy oryginalny top, który za każdym razem będzie w stanie podrasować stylizację nawet z najzwyklejszymi jeansami lub spodniami garniturowymi. Pomysłów na znalezienie pasujących do niech elementów garderoby z pewnością nie zabraknie. Poniżej czeka typowo wakacyjna inspiracja ze spódnicą.