Sweter to dla nas obowiązkowa pozycja w jesiennych stylizacjach. Jeżeli czujesz podobnie, to znaleźliśmy na Instagramie kilka stylizacji, które pokazują go w różnych odsłonach. Noszony na wierzchu lub pod innym ubraniem, do spodni i spódnic, kolorowy i w stonowanej palecie być może stanie się inspiracją do stworzenia wielu zestawów. Fashionistki każdego dnia dostarczają nam kolejnych inspiracji dzieląc się zdjęciami stylizacji w mediach społecznościowych. Wyłuskanie 5 to zatem żaden problem, ale znalezienie tylu konkretnych rozwiązać, to już dłuższe skrolowanie kolejnych fotografii. Mamy nadzieję, że te staną się receptą na same udane zestawy, a ich widok odpowie na pytanie, jak nosić sweter jesienią 2022.

Jak nosić sweter jesienią 2022 – Sweter pod marynarkę

Najczęściej sweter jest na wierzchu stylizacji i jedyne, co na niego nakładamy, to płaszcz lub inne okrycie wierzchnie. Warto jednak nie trzymać się kurczowo tej zasady. Sweter z powodzeniem może zastąpić koszulę lub bluzkę w zestawie z marynarką. Samo zgranie duetu zależy od konkretnych modeli. Cienki sweterek bez problemu zmieści się nawet pod taliowaną marynarką. Trochę większych problemów przy stylizowaniu może dostarczyć bardziej obszerny fason. Ten będzie idealną parą dla marynarki oversize. Obszerne modele były bardzo popularne w ostatnich sezonach, więc być może masz już nawet idealną w swojej szafie.

 

 

Jak nosić sweter jesienią 2022 – Sweter na koszulę

Łączenie swetra z bardziej eleganckimi elementami garderoby może odbywać się na różne sposoby. Zakładanie go pod marynarkę to tylko jedna opcja. Sweter może świetnie wyglądać także noszony na koszulę. Kluczowy jest jednak wybór odpowiedniego modelu z dekoltem umożliwiającym wyłożenie na wierzch kołnierzyka. Tym sposobem założona pod spód koszula doda nie tylko kolejną warstwę w stylizacji na cebulkę, ale jeszcze stanie się ozdobą całości. Tego typu duet można potem zestawiać na wiele sposobów z różnymi spodniami i spódnicami. Wszystko w zależności od własnego stylu i okazji, na którą kompletujemy outfit.

 

 

Zobacz także:

Jak nosić sweter jesienią 2022 – Sweter do minispódniczki

Jednym z najmodniejszych duetów na jesień jest łączenie minispódniczek z kozakami przed kolano. Taki dół to jednak tylko punkt wyjścia do stworzenia całego zestawu. Co zatem zrobić, żeby powstało modne trio? Wystarczy sięgnąć po sweter. Pulower oversize albo luźny golf sprawdzą się w tej roli znakomicie. Kluczy do ich doboru jest wiele. Można bazować na minimalizmie lub wręcz przeciwnie postawić na kolor, którego jesienią zaczyna już brakować. Dzięki tym trzem elementom cała stylizacja nie będzie potrzebowała już wiele. Za ostateczne szlify będzie odpowiadać okrycie wierzchnie i torebka.

 

 

Jak nosić sweter jesienią 2022 – Sweter do legginsów

Sweter będzie świetną górą do jeansów, sztruksów, skórzanych spodni, modeli garniturowych i wielu innych. Coraz częściej jest widywany także w duecie z legginsami. Mieliśmy nawet okazję już o tym pisać. W naszym podsumowaniu 5 jesiennych stylizacji z legginsami nie zabrakło także takiej pary. Tym razem punktem wyjścia staje się góra. Ta w zależności od naszych upodobań wcale nie musi być długa jak tunika. To czy traktujemy legginsy bardziej jak rajstopy, czy jak spodnie, zależy tylko od nas. Krótki sweter wchodzi zatem w grę tak samo jak ten dłuższy. Jak zawsze pozostaje też wybór kwestii fasonu, koloru lub ewentualnych wzorów. W końcu swetry w paski to dalej gorący przebój.

 

 

Jak nosić sweter jesienią 2022 – Sweter narzucony na ramiona

Już w ubiegłym roku fashionistki zgodnie narzucały sweter na ramiona. Z tak wystylizowanym elementem garderoby nie rozstawały się nawet podczas cieplejszych pór roku, a teraz wróciły do niego na dobre. Tak noszone swetry łączą z innymi swetrami, marynarkami, bluzami lub nawet okryciami wierzchnimi. Tu właściwie nie ma ograniczeń. Noszony w ten sposób sweter pełni głównie funkcję ozdobną, więc wszystko zależy od tego, jak my to postrzegamy. Nie można też zaprzeczyć, że to zawsze dodatkowa warstwa na karku, ale na zbyt wiele ciepła w tym przypadku nie można liczyć.