Jak zapisać film z YT?

Możliwość pobrania filmu z YouTube i zapisania go na swoim urządzeniu jest bardzo przydatna dla użytkowników i często przez nich wykorzystywana. Odtwarzanie materiałów offline sprawdza się doskonale, gdy przebywamy w miejscu, w którym zasięg jest ograniczony, a także w podróży, gdy chcemy umilić sobie długą drogę ciekawym filmem. Choć YouTube wyszedł naprzeciw swoim użytkownikom, oferując abonament zawierający takie, jak choćby pobieranie filmów, widzowie nie zrezygnowali ze starych przyzwyczajeń. Pakiet premium nie zyskał jeszcze wśród widzów oczekiwanej popularności, a z płatną usługą nierzadko wygrywa darmowy program do pobierania z YouTube. Tego typu programy oferują nam zapisywanie wybranych filmów bez naruszania jakości obrazu i dźwięku. Do najpopularniejszych należą:

  • 4K Video Downloader
  • aTube Catcher     
  • Free YouTube Downloader
  • YouTube Downloader HD
  • YouTube by Click

Jak pobrać film z Youtube bez programu?

Programy do pobierania materiałów z YouTube zazwyczaj gwarantują użytkownikom krótki czas oczekiwania, wysokiej jakości filmy w rozdzielczości HD oraz możliwość zapisania ich w dowolnym wybranym przez nas formacie. Internet pełen jest jednak konkurencyjnych stron, z których nie wszystkie są bezpieczne dla naszego komputera i zapisanych na nich danych. Korzystając z niepewnego, podejrzanego programu, możemy wraz z filmem pobrać na swojego laptopa różnego rodzaju wirusy. Pobieranie filmów z fb, czy z YouTube ma wiele zalet, ale również niesie ze sobą pewne ryzyko. Jeżeli więc zależy nam na możliwości zapisywania filmów i oglądania ich bez dostępu do Internetu możemy sięgnąć do innej metody, która nie wymaga korzystania ze specjalnych programów.

Pobieranie filmów z YouTube było bardzo popularne kilka lat temu, kiedy nie istniała żadna alternatywa dla oglądania materiałów offline. Obecnie bardziej i mniej popularne programy streamingowe przyzwyczaiły widzów do możliwości pobierania filmów i odtwarzania ich bez konieczności połączenia z Internetem. Ich śladem poszedł również YouTube, który wprowadził płatną wersję Premium. W ramach abonamentu użytkownicy mogą cieszyć się oglądaniem filmów bez reklam, korzystać z funkcji wyświetlania w tle, czy właśnie pobierać wybrane treści zarówno na komputer, jak i urządzenie mobilne. Zapisane filmy są dostępne w aplikacji przez 30 dni.

Jak pobrać muzykę MP3 z YouTube?

Źródłem popularności YouTube nie są jedynie filmy, ale także muzyka. Serwis jest jednym z miejsc, na których pojawiają się najnowsze utwory muzyczne większości artystów. Twórcy usługi YouTube Premium uwzględniła wszystkich melomanów, tworząc zakładkę YouTube Music Premium. Dzięki niej użytkownicy mogą pobierać ulubione utwory muzyczne, słuchać ich offline, a także odtwarzać piosenki w tle, podczas korzystania z innych aplikacji lub przy zgaszonym ekranie telefonu. Propozycja serwisu jest niezwykle wygodna, intuicyjna i praktyczna. Prostota obsługi wydaje się jeszcze większą zaletą w zestawieniu z metodą, którą część użytkowników stosowała przed możliwością wykupienia abonamentu. Kilka lat temu, aby pobrać muzykę należało skopiować link z filmu i wklejać go w specjalny program do konwersji plików wideo w mp3. Nie tylko zabierało to znacznie więcej czasu, ale pogarszało też jakość końcowej wersji utworu. Rozwiązanie zaproponowane przez YouTube otwiera przed użytkownikami całkiem nowe możliwości, a sam serwis dzięki niemu dołącza do grona najpopularniejszych serwisów strumieniowych.