Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że Seks w wielkim mieście powraca. Jak się jednak okazało, w nowych odcinkach kultowego serialu nie zobaczymy Kim Cattrall, czyli odtwórczyni roli Samanthy Jones. Wiele fanek i fanów SATC zaczęło się zastanawiać, czy w związku z tym kontynuacja ma jakikolwiek sens. Jednocześnie były bardzo ciekawe / byli bardzo ciekawi, w jaki sposób twórcy pokierują losami Samanthy i wytłumaczą jej nieobecność. Jeśli ty także należysz do tego grona, mamy dla ciebie dobrą wiadomość - nie musisz czekać do premiery nowego sezonu, aby poznać odpowiedź na to pytanie. Twórcy Seksu w wielkim mieście zdradzili bowiem swoje plany w jednym z wywiadów

Seks w wielkim mieście: Jak potoczą się losy Samanthy Jones?

Jak zostanie wytłumaczona nieobecność Samanthy Jones w And Just Like That...? Dyrektor wykonawczy HBO Casey Bloys oraz Michael Patrick King, który odpowiada za produkcję serialu, postawili na (prawdopodobnie najbardziej prawdopodobną) możliwość. Okazuje się, że nie zobaczymy Samantny Jones w nowych odcinkach Seksu w wielkim mieście, ponieważ pokłóciła się z Carrie i straciła kontakt z pozostałymi dziewczynami. Ich przyjaźń się skończyła. 

„Jak w prawdziwym życiu, ludzie pojawiają się, a następnie odchodzą” – przyznała Casey Bloys w rozmowie z TV Line. – „Przyjaźnie kończą się, kolejne się rozpoczynają… Myślę więc, że to przedstawia rzeczywiste – faktyczne etapy życia. (…) Chcemy pokazać prawdziwą historię kobiet po pięćdziesiątce, które mieszkają w Nowym Jorku. Całość powinna wydawać się nieco organiczna. Przyjaciół, których masz w wieku 30 lat, możesz nie mieć już w wieku 50 lat” – dodał.

Warto wspomnieć, że Kim Cattrall i Sarah Jessica Parker, która niebawem znów wcieli się w rolę Carrie Bradshaw, nie przepadają za sobą w prawdziwym życiu. Ich drogi rozeszły się po zakończeniu pracy nad serialem oraz filmami SATC, o czym dowiedzieliśmy się w 2018 roku. Gdy zmarł brat Kim Cattrall, Sarah Jessica Parker postanowiła złożyć jej kondolencje za pośrednictwem mediów społecznościowych. Aktorka, którą już zawsze będziemy kojarzyć z rolą Samanthy, odpowiedziała jej, że nie są ani rodziną, ani przyjaciółkami. Konflikt między gwiazdami to prawdopodobnie jeden z powodów, dla którego Kim Cattrall nie chciała zagrać w kontynuacji Seksu w wielkim mieście. Mówi się również o braku porozumienia w kwestii finansów.