Kupując perfumy niestety wraz z pięknym flakonem nie dostajemy gwarancji, jak długo zapach będzie się utrzymywać. Są jednak pewne sposoby na to, że woń będzie się utrzymywała od momentu spryskania rano aż do wieczora. I bynajmniej nie jest to "wylewanie" na siebie połowy buteleczki albo "psikanie" z każdej możliwej strony - wielokrotnie. Warto mieć na uwadze fakt, że kiedy przyzwyczajamy się do ulubionych perfum, z czasem po prostu przestajemy je czuć. I wówczas nie robi różnicy, ile ulubionego zapachu wykorzystacie - poczują to inni, o czym być może nie omieszkają Was poinformować. Oczywiście, zdarzają się takie sytuacje, kiedy na przykład prosto z pracy biegniecie na wieczorne spotkanie i zależy Wam na tym, by ładnie i w miarę intensywnie pachnieć. Są to jednak wyjątki i w takich przypadkach można mieć przy sobie ulubione perfumy, by móc jeszcze raz je zaaplikować. Byle z umiarem. Ale koniecznie spróbujcie też kilka tricków na to, by utrzymać na sobie zapach jak najdłużej. Czyli? 

Zobacz także: Woda toaletowa a perfumy – jaka jest różnica? 

Jak przedłużyć trwałość perfum?

1. Aplikuj perfumy w odpowiednich miejscach

Największy błąd, jaki popełniacie, to "psikanie się" perfumami, gdzie popadnie. A zdecydowanie bardziej warto skupić się na kilku miejscach na Waszym ciele. Oczywiście nie bez powodu. Wskazane są przede wszystkim te miejsca, gdzie krew pulsuje tuż pod skórą, czyli skroń, wewnętrzna strona nadgarstków, szyja, a także przestrzeń między piersiami. Warto też wypróbować zapach na włosach - jest szansa, że zatrzymają aromat perfum dłużej niż skóra. Pamiętajcie również, że nie jest wskazane spryskiwanie się już w ubraniu. Chyba, że jesteście od stóp do głów odziani w naturalne tkaniny, które faktycznie lepiej wchłaniają zapachy i dłużej je utrzymują. Zdecydowanie lepiej jest zaaplikować perfumy na gołe ciało. Jego ciepło sprawia, że zapach świetnie się uwalnia. Dlatego najlepiej spryskać się perfumami tuż po kąpieli. Pory skóry są wtedy otwarte i lepiej wchłaniają olejki zapachowe.

2. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry

Zastanawiałyście się kiedyś nad tym, czy kondycja Waszej skóry może mieć pływ na trwałość perfum? Otóż ma i to duży. Zapach perfum utrzymuje się znacznie dłużej w przypadku dobrze nawilżonego ciała. Dlatego zwracajcie uwagę przy aplikacji, czy dane miejsce nie jest przesuszone. A nawet, jeśli nie jest, możecie daną partię dodatkowo nawilżyć, a wręcz natłuścić. Wystarczy, że na zewnętrzną stronę nadgarstka zastosujecie na przykład wazelinę. Ale uważajcie - jej konsystencja niekoniecznie sprawdzi się w połączeniu z koszulami czy ubraniami z satyny czy jedwabiu. 

Zobacz także: Jak sprawić, żeby kosmetyki pielęgnacyjne były skuteczne? Sprawdźcie, czy nakładacie je poprawnie 

Zobacz także:

3. Dobierz do perfum kosmetyki uzupełniające 

Jeżeli producent Waszych ulubionych perfum wypuścił na rynek również inne produkty pachnące tak samo, polecamy się w nie zaopatrzyć. Nie ma lepszego sposobu na utrwalenie zapachu niż korzystanie z zestawu, przez co rozumiemy perfumy, ale również żel pod prysznic czy balsam do ciała. Jesteśmy przekonani, że po zaaplikowaniu niewielkiej ilości wszystkich tych produktów po porannym prysznicu, zapach będzie utrzymywał się przez cały dzień.

4. Wybierz taki zapach, który z "natury" jest trwalszy

Trudno wymagać, by woda toaletowa lub mgiełka będą trwałe. Dlatego jeśli zależy Wam, by zapach utrzymywał się długo, musicie zaopatrzyć się w ekstrakty perfum. Wiadomo, są nieco droższe, ale są też gwarancją, że wystarczy niewielka ilość, by woń pozostawała z Wami na dłużej, gdyż mają najwyższą koncentrację olejków zapachowych. Kluczowe są także nuty zapachowe. Najbardziej trwałe są na przykład zapachy kadzidlane. Te na bazie but morskich czy owocowych już niekoniecznie.

5. Nie wyrzucaj pustej butelki

Nie lubisz rozstawać się z flakonem po ulubionych perfumach, bo jest Wam najzwyczajniej w świecie szkoda go wyrzucać? Bardzo słusznie! Ale zamiast trzymać buteleczkę na półce, zdecydowanie lepiej jest włożyć ją otwartą, czyli bez nakrętki do szafy lub szuflady z ubraniami czy bielizną. W ten sposób posłuży Wam jako wkład zapachowy.  

Zobacz także: Perfumy w pomadzie – wszystko, co powinniście o nich wiedzieć