Demakijaż to najważniejszy krok w pielęgnacji twarzy i okolic, czyli także delikatnej skóry szyi i dekoltu. Twoja skóra na pewno Ci się odwdzięczy, jeżeli będziesz usuwała makijaż regularnie i starannie, koniecznie rano i wieczorem. Dlaczego jest ważny i w jaki sposób skutecznie go robić? Sprawdźcie!

Demakijaż twarzy - co się dzieje, gdy z niego rezygnujesz?

Wiele gwiazd, które mogą pochwalić się gładką i promienistą twarzą, pytane o to, co robią, odpowiadają, że zawsze zmywają makijaż. Nieważne, czy wracacie do domu po pracy o 18 czy po imprezie o 3 rano – nie powinnyście pomijać demakijażu i kłaść się spać z makijażem na twarzy z kilku powodów. Po pierwsze sztuczne substancje, zawarte w kolorowych kosmetykach, są stworzone w ten sposób, aby oddziaływać na skórę przez kilka godzin, a nie ponad 20. Niektóre z nich po długim czasie mogą wchodzić w szkodliwe reakcje ze skórą, powodując np. wypryski i alergię. Kolorowe kosmetyki zapychają cerę, nie pozwalając jej w nocy oddychać, a co za tym idzie – prawidłowo się zregenerować.

10 drogeryjnych maseczek, które kosztują grosze, a działają cuda >>>

Demakijaż krok po kroku

Nie ma jednego prawidłowego sposobu na demakijaż, ponieważ każda cera jest inna. Należy więc znaleźć dla siebie ten, który pasuje najlepiej dla naszej skóry. Dotyczy to nie tylko techniki zmywania makijażu, ale również produktów. Zacznijmy jednak od tego, jak wykonywać demakijaż. Przede wszystkim: delikatnie. Nakładając żel, olejek czy płyn micelarny, nie trzyjcie twarzy. Dedykowane usuwaniu makijażu kosmetyki rozpuszczą go, wystarczy chwila cierpliwości. Aby nie podrażnić twarzy, zredukujcie korzystanie z wacików do minimum, a produkty nakładajcie za pomocą dłoni. Zwróćcie również uwagę na to, aby obficie spłukać twarz wodą – najlepiej kilka razy, aby mieć pewność, że na skórze nie zostały resztki kosmetyków.

Skuteczny demakijaż należy zakończyć nałożeniem na twarz, szyję i dekolt toniku, ponieważ myjąc skórę pozbywamy się nie tylko niechcianych składników, ale także tych „dobrych”, zmieniając odczyn skóry z kwaśnego na zasadowy. Aby przywrócić skórze odpowiedni poziom pH i przygotować ją do dalszych etapów pielęgnacji.

Płatki pod oczy, czyli ekspresowy ratunek dla cieni, zmarszczek i przesuszonej skóry >>>

Mój ulubiony sposób na demakijaż, który dla mojej skóry – suchej, wrażliwej, naczynkowej i niestety alergicznej – jest idealny, składa się z trzech etapów, a odkryłam go dzięki koreańskiej pielęgnacji. Od kiedy przeczytałam książkę Sekrety urody Koreanek, testowałam róże urodowe triki w niej polecane, ale to sposób na demakijaż na stałe dołączył do mojej pielęgnacyjnej rutyny. Zaczynam od suchego olejku, który nakładam i rozcieram w dłoniach, a następnie okrągłymi ruchami masuję twarz (zmywam nim także oczy). Potem zwilżam skórę wodą i resztki makijażu usuwam żelem na bazie wody. Zazwyczaj potrzebuję użyć jeszcze płynu micelarnego, ale tylko do oczu, aby dokładnie zmyć tusz z rzęs.

Produkty do demakijażu – jakich najlepiej używać?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: takich, które są odpowiednie dla Twojej cery. Warto testować różne rozwiązania – zmywać makijaż płynem, pianką, żelem i olejkiem i sprawdzić, na jakie produkty skóra zareaguje najlepiej. Poniżej przedstawiamy Wam te, które według nas są najlepsze. Nie podrażniają cery i skutecznie usuwają makijaż. Na półce każdej z nas znajdziecie płyn micelarny Biodermy, bardzo delikatny i hipoalergiczny, ale jednocześnie dający sobie radę nawet z ciężkim makijażem. Sprawdźcie w galerii pozostałe produkty do demakijażu – polecamy je z czystym sumieniem!