Na pewno zgodzicie się, że znalezienie idealnego odcienia podkładu to nie lada wyzwanie. Często bowiem zdarza się, że kiedy produkt ma super konsystencję, fajną trwałość i do tego niezły skład, wybór kolorów jest bardzo ubogi, a co za tym idzie – dopasowanie go do swojej karnacji jest po prostu niemożliwe. Sporo marek drogeryjnych, jak choćby Fenty Beauty czy brandów oferujących produkty mineralne, jak Pixie Cosmetics oferuje sporą gamę odcieni (w przypadku marki Rihanny jest ich aż 40 odcieni, Pixie – ponad 40), a zatem szanse z trafieniem w tej najbardziej zbliżony są całkiem duże. Jednak może przecież także tak, że jedynie kolor odpowiada Wam w danym produkcie, a wszystko inne absolutnie nie. Czy jest zatem jakieś cudowne rozwiązanie? Na przykład – rozjaśnienie kolory podkładu, który w dużej mierze spełnia Wasze wymagania? Owszem!

Jak rozjaśnić podkład? Krem lub filtr przeciwsłoneczny

Pierwszym sposobem będzie wymieszanie podkładu płynnego z kremem, czyli stworzenie własnego kremu BB. Robicie to oczywiście zaraz przed nałożeniem ich na twarz, najlepiej na zewnętrznej stronie dłoni. Może to być także filtr przeciwsłoneczny. Musicie jednak liczyć się z tym, że ten sposób nie będzie gwarantował satysfakcjonującego wiele osób, mocnego krycia. Jeśli to nie jest Waszym priorytetem, na pewno polubicie sposób nr 1.

Zobacz także: 6 podkładów do twarzy, które wyglądają jak druga skóra

Jak rozjaśnić podkład? Rozjaśniacz lub Color Blend White

Jeżeli nie macie czasu na eksperymenty, wybierzcie gotowy produkt, czyli rozjaśniacz. W swojej ofercie taki produkt mają marki NYX Professional Makeup, The Body Shop, Make Up For Ever, Revolution PRO czy KOBO Professonal. Musicie liczyć się z tym, że rozjaśniacz wpłynie na konsystencję podkładu, czyniąc ją bardziej lżejszą i mniej kryjącą. Kolejny gotowiec to Color Blend White, czyli biała baza rozjaśniająca.

Jak rozjaśnić podkład mineralny?

Podkład mineralny również można bardzo łatwo rozjaśnić. Możemy dodać do niego jaśniejszy odcień, jeśli oczywiście taki posiadamy lub próbki. Kolejny sposób to dodanie wspomnianego już Color Blend White, czyli mieszanki dwutlenku tytanu, miki i stearynianu magnezu, przeznaczonej właśnie do rozjaśniania kosmetyków. Albo tlenku cynku lub dwutlenku tytanu - oba te składniki są również filtrami UVA/UVB. W tym przypadku musicie zwrócić uwagę na proporcje. Ponieważ w większości mineralnych podkładów w składzie są już obie te substancje, zwróćcie uwagę na stężenie cynku, czyli 25%, a dwutlenku tytanu nie powinno przekraczać 15%. Jest też opcja zmieszania podkładu mineralnego z jasnym mineralnym cieniem do powiek. Trzeba jednak uważać, by nie miał zbyt wielu perłowych drobinek. Wówczas możecie uzyskać zbyt duży efekt glow na twarzy.

Zobacz także: Marka w stylu GLAMOUR: Annabelle Minerals