Pandemia koronawirusa sprawiła, że dbanie o siebie wchodzi w grę tylko w domowym zaciszu. Eksperymentowanie z pielęgnacją twarzy i ciała nie jest jednak tak inwazyjne, jak zabawa w stylistę fryzur. Jeżeli nie wiecie, jak ściąć włosy w domu, ale bardzo chcecie to zrobić, przychodzimy z pomocą. Wspólnie z fryzjerką gwiazd, Sylwią Habdas – która dba o włosy m.in. Małgorzaty Rozenek-Majdan, Ani Wyszkoni czy Katarzyny Zielińskiej – przygotowałyśmy krótki tutorial, w jaki sposób bezpiecznie obciąć końcówki lub skrócić grzywkę samodzielnie w domowym zaciszu. Sprawdźcie poniżej!

Jak ściąć włosy w domu? Podcinanie końcówek krok po kroku

Najważniejszą rzeczą w samodzielnym ścinaniu włosów jest odpowiednie narzędzie. Najlepiej, jeżeli są to profesjonalne nożyczki, które nie łamią, nie rozdwajają i nie strzępią włosów przy obcinaniu. Jeżeli nie macie takich w domu, upewnijcie się, że te, których chcecie użyć są bardzo ostre – w przeciwnym razie nowa fryzura po prostu Wam nie wyjdzie. 

Przed przystąpieniem do obcinania włosów, umyjcie je, a następnie dokładnie uczeszcie. Kolejny krok to przedziałek – zróbcie go na środku na całej głowie, dzieląc włosy na dwie części i zaczesać je do przodu. Następny krok to obcinanie. Bardzo ważna wskazówka, na którą zwraca uwagę Sylwia Habdas – Muśnijcie nożyczkami najbardziej uwrażliwione końcówki na długości 5 milimetrów – wyjaśnia fryzjerka. 

Jeżeli chcecie, aby końcówki były lekko pocieniowane, również istnieje na to sposób, który zdradziła nam Sylwia. Zwiążcie włosy w kucyk na czubku głowy i chwyćcie je do góry. Następnie obetnijcie na tym kucyku około 10 milimetrów. To sprawi, że końcówki ułożą się stopniowo, czyli będą delikatnie pocieniowane!

Pamiętajcie, aby zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku podcinać włosy, gdy są mokre, czyli od razu po umyciu. 

Olejowanie włosów w domu – jak to robić i jakie daje efekty? To sposób na lśniące i mocne włosy >>>

Jak ściąć włosy w domu – wyjaśniamy, jak skrócić grzywkę

Grzywkę ścinamy na umytych i wysuszonych włosach. Jeżeli zdecydujecie się to zrobić, musicie wykazać się dużą precyzją. Pierwszy krok to oczywiście umycie włosów. Następnie należy wyczesać je dokładnie do przodu. – Starajcie się podcinać włosy po linii, którą zrobił fryzjer podczas Waszej ostatniej wizyty w salonie. I ważna rzecz. Koniecznie zróbcie to delikatnymi, pionowymi ruchami – tłumaczy fryzjerka. Pionowe, czyli „punktowe” obcinanie sprawi, że końcówki będą bardziej nieregularne, a grzywka będzie lepiej się układać.

Zobacz także: