Coraz więcej osób w różnym wieku przekonuje się do TikToka. To dlatego, że (w momencie, w którym algorytm pozna nasze preferencje) można tam trafić na naprawdę interesujące, a często także bardzo przydatne treści. Użytkownicy oraz użytkowniczki popularnej aplikacji dostarczają nam wielu urodowych inspiracji i nie tylko. Najnowszy hit? Ultra skuteczny sposób na cienie pod oczami. Jak się okazuje, wystarczy użyć dwóch kosmetyków do makijażu, by się ich pozbyć, a dodatkowo rozświetlić spojrzenie i uzyskać efekt liftingu twarzy. Sprawdź, o jakie produkty chodzi – prawdopodobnie masz je już w swojej kosmetyczce.

Jak ukryć cienie pod oczami i rozświetlić spojrzenie? Ten sposób z TikToka naprawdę działa

Jeśli nie aplikujesz różu pod oczy, wiele tracisz – tak tylko mówię – przyznał użytkownik, który posługuje się nickiem @paintedbyspencer na TikToku. Trwające zaledwie osiem sekund wideo wyświetlono już ponad 1,2 mln razy, natomiast towarzyszący mu dźwięk został wielokrotnie użyty przez osoby ciekawe efektów, jakie może dać kosmetyk zaaplikowany w omawiany przez tiktokera sposób. 

Okazuje się, że można w ten sposób optycznie podnieść kości policzkowe, a co za tym idzie: uzyskać efekt liftingu. Jeśli natomiast płynny róż połączy się z odrobiną korektora, można skutecznie zamaskować tak zwane worki oraz cienie pod oczami, jak również dodać spojrzeniu naturalnego blasku. Zobacz poniżej.

@makeupbyalissiac Mixing liquid blush with my concealer has changed my life #BeautyHacks #BeautyReview #makeuptutorial Under Eye Blush - SPENCER

Oczywiście ważne jest to, w jaki sposób i jakich kosmetyków do makijażu użyjemy. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się płynny róż w ciepłym odcieniu – brzoskwiniowym bądź koralowym. Najskuteczniej zniweluje bowiem szaro-zielono-fioletowe cienie pod oczami. Ale, co ważne, nie można przesadzić z jego ilością. Zresztą, podobnie jak z korektorem pod oczy. Wystarczy odrobina – wykonaj pod oczami dwie plamki (jedną z różu, a drugą z korektora) o średnicy zbliżonej do monety jednogroszowej, a następnie zblenduj je ze sobą. Możesz użyć do tego zwilżonej gąbeczki do makijażu albo odpowiedniego pędzelka. To banalnie proste. A jednocześnie bardzo skuteczne. 

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.