Jeśli używacie pomady do brwi, na pewno robicie to nie bez powodu i doskonale znacie zalety tego kosmetyku. Produkt o gęstej konsystencji wosku pozwala idealnie wyrysować i podkreślić brwi. Jest świetnie napigmentowany, dlatego, aby uzyskać zadowalające efekty, wystarczy niewielka ilość. Pomada podbija naturalny kolor włosków, wypełnia pustą przestrzeń i utrwala kształt brwi. Każda fanka makijażu ma ją w swojej kosmetyczce, ponieważ nie wymaga wielkiej precyzji, makijaż za jej pomocą nie zabiera czasu, a efekty są naprawdę zniewalające. Pomada to jeden z najpopularniejszych kosmetyków do brwi.

Niestety zdarza się, że z jakiś powodów, na przykład niedomknięcia pudełka, pomada do brwi wysycha. Jeśli wydaje Wam się, że to sytuacja bez wyjścia, na szczęście tak nie jest. Istnieją sposoby oraz specjalne produkty, przeznaczone właśnie do takich kryzysowych sytuacji. Jak uratować pomadę do brwi? Dowiecie się poniżej!

Najczęstsze błędy w makijażu brwi. Jak ich uniknąć? >>>

Jak naprawić pomadę do brwi? 

W celu odkrycia najlepszego sposobu na to, jak naprawić pomadę do brwi, przejrzałyśmy urodowe grupy na Facebooku. Wśród porad dziewczyn, specjalistek, ale również miłośniczek makijażu, pojawiło się kilka patentów na to, jak uratować zeschnięty produkt, który tylko teoretycznie nie nadaje się do użycia. Kluczową kwestią jest preparat, zmieniający konsystencję pomady. Najczęściej polecanymi przez użytkowniczki grup i tematycznych for internetowych są 2 produkty: Fixer Liquid marki My Secret oraz płyn utrwalający do makijażu Duraline od Inglota.

PRODUKTY DO URATOWANIA POMADY 

Fixer Liquid od My Secret ma płynną formułę i pipetkę, która ułatwia aplikację. Jego głównym przeznaczeniem jest przedłużanie trwałości, dodawanie właściwości wodoodpornych i zmienianie konsystencji kosmetyków. Jedna kropla produktu zmieni prasowany cień w eyeliner. Ale Fixer działa również rozcieńczająco. To znaczy, że dodany do wyschniętej pomady, przywróci jej odpowiednią gęstość. Dostaniecie go za około 22 zł w drogeriach kosmetycznych. Warto wspomnieć, że jest bardzo wydajny.

Podobnie działa płyn utrwalający do makijażu Duraline rodzimej marki Inglot, który cieszy się dużą popularnością wśród dziewczyn, będącymi ekspertkami w temacie. To wielofunkcyjny produkt, który podbija pigment cienia do powiek i zmienia jego konsystencję, np. z prasowanego na kremowy. Kilka kropel Duraline pomoże również naprawić wysuszoną pomadę do brwi.

JAK NAPRAWIĆ POMADĘ – KROK PO KROKU

Po dodaniu płynnego produktu należy wymieszać pomadę i wyrównać na powierzchni. Wiele dziewczyn rekomenduje pozostawienie kosmetyku do wyschnięcia przed ponownym użyciem. Niektóre z nich zalecają włożenie pomady do brwi na kilka godzin do lodówki. Teraz już wiecie, co robić, aby uratować swoją ulubioną pomadę.