Niestety zdarza się, że pomada do brwi wysycha. Przyczyny mogą być różne, ale często dzieje się tak przez nieuwagę, np. przez niedomknięcie opakowania. Produkt o takiej konsystencji nie nadaje się do użycia – pomalowanie czy wystylizowanie brwi za jego pomocą jest wręcz niemożliwe. Ale spokojnie. Nie musisz od razu wyrzucać ulubionej pomady do brwi do kosza. Istnieją bowiem skuteczne sposoby i konkretne produkty, których warto użyć w właśnie takich – nazwijmy to – kryzysowych sytuacjach. Jak uratować pomadę do brwi?

Zaschnięta pomada do brwi. Co zrobić?

Jeśli używacie pomady do brwi, na pewno robicie to nie bez powodu i doskonale znacie zalety tego kosmetyku. Produkt o gęstej konsystencji wosku pozwala idealnie wyrysować i podkreślić brwi. Jest świetnie napigmentowany, dlatego chcąc uzyskać zadowalające efekty, wystarczy nałożyć niewielką jego ilość. Pomada podbija naturalny kolor włosków, wypełnia pustą przestrzeń i utrwala kształt brwi. Każda fanka makijażu ma ją w swojej kosmetyczce, ponieważ nie wymaga wielkiej precyzji, a malowanie za jej pomocą nie zabiera czasu. Właśnie dlatego to jeden z najpopularniejszych kosmetyków do brwi. Ale co zrobić, jeśli pomada wyschnie? Czy można ją w ogóle uratować? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej. Co więcej, jest to prostsze niż mogłoby się wydawać, a całą procedurę można wykonać samodzielnie – we własnym domu. Wskazujemy produkty, dzięki którym uratujesz zaschniętą pomadę do brwi, jak również podpowiadamy, jak ich używać krok po kroku. 

Jak naprawić pomadę do brwi? 

Zaschnięta pomada do brwi to dość częsty problem. Jak ją naprawić? Aby znaleźć właściwą odpowiedź na to pytanie, przejrzałyśmy urodowe grupy na Facebooku. Wśród porad dziewczyn - specjalistek, ale również miłośniczek makijażu, pojawiło się kilka patentów na to, jak uratować zaschniętą pomadę, która tylko teoretycznie nie nadaje się do ponownego użycia. Jak się okazuje, wystarczy sięgnąć po preparat, zmieniający jej konsystencję. Do grona tych najczęściej polecanych należą Fixer Liquid marki My Secret oraz płyn utrwalający do makijażu Duraline od Inglota.

Zaschnięta pomada do brwi. Produkty, dzięki którym uratujecie ulubiony kosmetyk

Fixer Liquid od My Secret ma płynną formułę i pipetkę, która ułatwia aplikację. Jego głównym przeznaczeniem jest przedłużanie trwałości, dodawanie właściwości wodoodpornych i zmienianie konsystencji kosmetyków. Jedna kropla produktu zmieni prasowany cień w eyeliner. Ale Fixer działa również rozcieńczająco. To znaczy, że dodany do wyschniętej pomady, przywróci jej odpowiednią gęstość. Dostaniecie go za około 22 zł w drogeriach kosmetycznych. Warto wspomnieć, że jest bardzo wydajny.

Fot. materiały prasowe

Podobnie działa płyn utrwalający do makijażu Duraline rodzimej marki Inglot, który cieszy się dużą popularnością wśród dziewczyn, będącymi ekspertkami w temacie. To wielofunkcyjny produkt, który podbija pigment cienia do powiek i zmienia jego konsystencję, np. z prasowanego na kremowy. Kilka kropel Duraline pomoże również naprawić wysuszoną pomadę do brwi.

Jak naprawić pomadę? Instrukcja krok po kroku

Co zrobić, aby uratować zaschniętą pomadę do brwi? To banalnie proste. Po dodaniu jednego z płynnych produktów, o których wspomniałyśmy wyżej, należy wymieszać pomadę i wyrównać na powierzchni. Następne należy pozostawić ją do wyschnięcia, a dopiero po pewnym czasie wrócić do używania jej. Warto wspomnieć, że niektóre dziewczyny z grup i for urodowych zalecają także włożenie pomady do brwi na kilka godzin do lodówki. Teraz możecie zapomnieć o problemie, jaki stanowi zaschnięta pomada do brwi. Domowe sposoby okazują się w tym przypadku bardzo skuteczne.