TikTok z miesiąca na miesiąc zyskuje na popularności. Platforma, która słynie przede wszystkim z lansowania charakterystycznych trendów w mediach społecznościowych, pozwala nam na publikowanie krótkich filmików o praktycznie każdej tematyce. Pomimo że duża ilość osób traktuje postowanie na TikToku jako niewinną zabawę, dla innych aplikacja jest może być narzędziem do spełnienia zawodowego. Niezależnie od tego z jakich powodów korzystamy z TikToka może się zdarzyć, że po jakimś czasie zamieszczone przez nas wideo przestanie nam się podobać. Jak usunąć film z TikToka? Przedstawiamy instrukcję krok po kroku.

Jak usunąć film z TikToka? 

TikTok to najszybciej rozwijająca się platforma mediów społecznościowych. Aplikacja, która została stworzona w Chinach, ma w tym momencie ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników. Jest ceniona przede wszystkim za sprawnie działający algorytm, który jest w stanie bardzo szybko spersonalizować wyświetlany danej osobie kontent. Za popularnością TikToka stoją też korzyści, które może przynieść używanie aplikacji. Wspomniany wcześniej algorytm daje każdemu z użytkowników dużą szansę na wybicie się, czyli uzyskanie niezwykle wysokich zasięgów. Dzięki temu TikTok jest bardzo dobrą platformą dla początkujących influencerów, którzy wiążą swoją karierę ze zdobywaniem sławy w Internecie.

Skąd wzięła się popularność TikToka? Musimy pamiętać, że wcześniej aplikacja nosiła nazwę Musical.ly. Skupiała się wtedy wokół krótkich nagrań z układami tanecznymi i piosenkami. Wszystko kręciło się wokół muzyki, a piosenki dodawane do postów najczęściej bardzo szybko stawały się międzynarodowymi hitami. Dzięki temu Musical.ly przyciągało coraz większą ilość użytkowników. Po kilku latach działania aplikacja połączyła się z innym medium społecznościowym, które pochodziło z Chin. Od tej pory znamy ją pod nazwą TikTok. 

Obecnie na TikToka możemy wrzucić wideo w dowolnej formie i z niemal nieograniczonej tematyki. Aplikacja pozwala nam na publikowanie filmów o długości do 10 minut, jednak większość użytkowników decyduje się na dużo krótsze nagrania. Post może zostać urozmaicony o podkład muzyczny, filtr, nakładkę, opis i hasztagi. Wrzucanie filmu na platformę jest niezwykle intuicyjne i trwa dosłownie kilkadziesiąt sekund. Z tego powodu codziennie na TikToka dodawane są dziesiątki tysięcy krótkich nagrań.

Niestety czasem zdarza się, że na swój profil dodajemy kontent, z którego nie jesteśmy zadowoleni lub opublikujemy wideo przez przypadek. W niektórych przypadkach po jakimś czasie możemy też nie czuć się już komfortowo z filmikami, które wrzuciliśmy w przeszłości. Na szczęście aplikacja pozwala nam na pozbycie się postów, które już nam nie służą. Jak usunąć film z TikToka? Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję i kilka przydatnych rad.

Jak łatwo usunąć filmik na TikToku? 

Jeśli przydarzyła ci się sytuacja, w której opublikowałeś lub opublikowałaś wideo na TikToku przez przypadek lub po prostu nie chcesz już tam wrzuconego wcześniej kontentu, to nie martw się. Usunięcie niechcianego filmu z profilu na TikToku nie zajmie więcej niż kilkadziesiąt sekund.

Jak usunąć film z TikToka? Aplikacja umożliwia nam zrobienie tego w trzech kliknięciach. Po wyświetleniu dodanego przez nas wideo powinniśmy zobaczyć ikonę trzech kropek w prawym dolnym rogu ekranu. Wystarczy, że w nią klikniemy, a następnie znajdziemy opcję usuń.

Zobacz także:

Jak usunąć filmik z TikToka? Instrukcja krok po kroku 

Chcesz usunąć część kontentu, który jest na profilu, ale nie wiesz, jak dokładnie się do tego zabrać? Poniżej przedstawiamy dokładną instrukcję krok po kroku. Całe zadanie zajmie mniej niż minutę.

Krok 1: Otwórz aplikację TikTok i zaloguj się. 

Krok 2: Przejdź do zakładki swojego profilu, klikając na ikonkę ludzika znajdującą się w prawym dolnym rogu ekranu. 

Krok 3: Z listy wszystkich filmów dodanych w profilu wybierz ten, który chcesz usunąć. 

Krok 4: Kiedy ekran będzie pokazywał film, kliknij ikonę trzech kropek, znajdującą się w prawym dolnym rogu ekranu. 

Krok 5: Na dole ekranu pojawi się lista przedstawiająca ikony przypisane do danych czynności. Przewiń ją w lewo. Na samym końcu powinna znajdować się ikonka kosza na śmieci. 

Krok 6: Kliknij ikonę kosza, a następnie potwierdź decyzję o usunięciu filmu klikając przycisk „Usuń”

Gotowe! W tych kilku prostych krokach udało ci się usunąć filmik ze swojego profilu na TikToku. 

Jak usunąć wszystkie filmy z TikToka za jednym razem? 

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, usunięcie pojedynczego filmiku na TikToku nie jest wcale trudnym zadaniem. Co jednak, jeśli na naszym profilu zgromadziliśmy dużą ilość kontentu, którego chcemy się już pozbyć? Czy jest sposób na usunięcie większej ilości filmów z TikToka za jednym razem? Niestety w tym momencie aplikacja nie udostępnia opcji usunięcia kilku postów na raz. Jeśli chcemy pozbyć się większej ilości kontentu, będziemy musieli powtarzać proces usuwania każdego filmu po kolei. Jeżeli zależy ci na całkowitym pozbyciu się profilu, możesz rozważyć… usunięcie swojego konta. Jeśli zdecydujesz się na ten krok, filmy, które wrzuciłeś lub wrzuciłaś na TikToka, nie będą pojawiać się już innym użytkownikom platformy. Konta nie musisz od razu usuwać na stałe. TikTok udostępnia opcję czasowej dezaktywacji profilu, który możesz przywrócić po dowolnym okresie. Wystarczy ponownie zalogować się do aplikacji.

Jak usunąć konto na TikToku? 

Pozbycie się dużej ilości filmów z TikToka może być niezwykle czasochłonne. Niestety aplikacja nie udostępnia możliwości zbiorowego usunięcia większej ilości postów. W tym wypadku, dobrym rozwiązaniem może być usunięcie konta, lub jego czasowa dezaktywacja. 

Jak usunąć konto na TikToku? Zacznij od wejścia na swój profil, klikając ikonkę „Ja”, znajdującą się w prawym dolnym rogu ekranu. Następnie kliknij ikonę trzech poziomych kropek, która również znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu. Wejdź w „Ustawienia i prywatność”, a potem kliknij przycisk „Zarządzaj kontem”. Zobaczysz listę ustawień, w której znajdziesz opcję „Dezaktywuj lub usuń konto”.

Czym różni się dezaktywacja konta na TikToku od usunięcia go na stałe? W pierwszym przypadku twój profil zostanie ukryty przed innymi użytkownikami. Nie będzie można z niego korzystać, a kontent, który wrzuciłeś lub wrzuciłaś na TikToka, nie będzie nikomu wyświetlany. Dezaktywacja jest procesem odwracalnym. Wystarczy, że ponownie się zalogujesz, a profil zostanie przywrócony. 

Opcja „Usuń konto” pozwala nam na pozbycie się profilu na stałe. Na szczęście aplikacja daje nam 30 dni na zmianę decyzji. W tym okresie możemy przywrócić nasze konto na podobnych zasadach, co w przypadku dezaktywacji. Niestety po upływie tego okresu, nasz profil całkowicie zniknie z TikToka. Stracimy też cały zapisany w nim kontent. Dlatego bardzo ważnym jest, aby przed podjęciem decyzji o usunięciu profilu, pobrać wszystkie dodane na niego filmy na urządzenie elektroniczne. W innym wypadku nie będziemy już w stanie odzyskać dodanych przez nas filmów.