Czasami zmienia nam się koncepcja na prowadzenie Instagrama, chcemy odpocząć od social mediów albo po prostu założyć nowe konto, bo taki mamy kaprys. Powody do tego, aby skasować profil, mogą być różne. Okazuje się, że nie istnieje jeden magiczny przycisk „usuń” w sekcji „ustawienia”. Usunięcie konta na Instagramie jest trochę bardziej skomplikowane. Przede wszystkim istnieją dwie opcje: możecie tymczasowo wyłączyć konto lub całkowicie je usunąć, co wiążę się oczywiście z różnymi konsekwencjami. Jeżeli tak jak my zabłądziliście kiedyś w internecie, szukając informacji na temat tego, jak usunąć Instagrama, spieszymy z odpowiedzią i krok po kroku tłumaczymy, jak to zrobić.

Jak usunąć konto na IG na zawsze?

Uwaga, jeżeli planujecie skasować konto na IG, musicie dobrze to przemyśleć, ponieważ po tym, jak to zrobicie, nie odzyskacie już swojego profilu. Uwaga: nie będziecie mogli także ponownie wykorzystać tego samego loginu, pomimo tego, że wasze konto przestanie istnieć. Wraz ze zdjęciami znikną także polubienia, oznaczenia i komentarze. Upewnijcie się więc, że wszystkie zdjęcia macie zgrane na smarftona, laptopa, pendrive'a lub najlepiej przechowujecie je w wirtualnej chmurze.

Mimo wszystko chcecie to zrobić? Oto instrukcja krok po kroku. Aby trwale usunąć konto na Instagramie, należy zalogować się na specjalnie przeznaczonej do tego stronie internetowej, znajdującej się pod adresem: https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/. Po wpisaniu danych, trzeba zaznaczyć powód skasowania konta i jeszcze raz podać hasło. Gotowe!

Jak tymczasowo usunąć konto na Instagramie?

Bywa też tak, że potrzebujemy przerwy od social mediów. Powodów może być wiele. Natłok bodźców, brak czasu, a w skrajnych przypadkach nawet uzależnienie od niekończącego się scrollowania i przeglądania social mediów. Warto wiedzieć, że gdy nie chcemy, aby Instagram nas kusił, możemy najzwyczajniej w świecie tymczasowo wyłączyć swoje konto.

Proces dezaktywacji jest już na szczęście znacznie mniej skomplikowany niż trwałe usunięcie profilu. Można to więc bez problemu zrobić z poziomu aplikacji. W tym celu należy wybrać ikonę swojego profilu i wejść w zakładkę „edytuj profil”, a następnie kliknąć „tymczasowe usunięcie konta”. W takim wypadku również zostaniemy poproszeni o podanie powodu oraz hasła. Co najistotniejsze, dezaktywacja nie równa się usunięciu konta, dlatego jeżeli postanowimy, że chcemy wrócić do prowadzenia Instagrama i ponownie go aktywujemy, odzyskamy zdjęcia, followersów i wszystkie dane.

Już wiecie, jak usunąć konto na Instagramie! Odważycie się?