Czasami zmienia nam się koncepcja na prowadzenie Instagrama, chcemy odpocząć od social mediów albo po prostu założyć nowe konto, bo taki mamy kaprys. Powody do tego, aby skasować profil, mogą być różne. Okazuje się, że nie istnieje jeden magiczny przycisk „usuń” w sekcji „ustawienia”, a usunięcie Instagrama jest trochę bardziej skomplikowane. Przede wszystkim istnieją dwie opcje: możecie tymczasowo wyłączyć konto lub całkowicie je usunąć, co wiążę się oczywiście z różnymi konsekwencjami. Jeżeli tak jak my zabłądziliście kiedyś w internecie, szukając informacji na temat tego, jak usunąć Instagrama, spieszymy z odpowiedzią i krok po kroku tłumaczymy, jak to zrobić. 

Jak usunąć konto na IG na zawsze?

Uwaga, jeżeli planujecie skasować konto na platformie, musicie dobrze to przemyśleć, ponieważ po tym, jak to zrobicie, nie odzyskacie już profilu. Nie będziecie mogli także ponownie wykorzystać tego samego loginu, pomimo tego, że Wasze konto przestanie istnieć. Wraz ze zdjęciami znikną także polubienia, oznaczenia i komentarze. Upewnijcie się więc, że wszystkie zdjęcia macie zgrane na smarftona, laptopa, pendrive'a lub najlepiej przechowujecie je w wirtualnej chmurze. Aby trwale usunąć konto na Instagramie, należy zalogować się na stronie do tego przeznaczonej: https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/. Po wpisaniu danych, trzeba zaznaczyć powód skasowania konta i jeszcze raz podać hasło. Gotowe!

Jak tymczasowo usunąć konto na Instagramie?

Bywa też tak, że potrzebujemy przerwy od social mediów. Gdy nie chcemy, aby Instagram nas kusił, możemy tymczasowo wyłączyć konto. Ten proces jest już mniej skomplikowany niż trwałe usunięcie profilu i można to zrobić z poziomu aplikacji. Należy wybrać ikonę swojego profilu i wejść w „edytuj profil”, a następnie kliknąć „tymczasowe usunięcie konta”. W tym wypadku również zostaniemy poproszeni o podanie powodu oraz hasła. Dezaktywacja nie równa się usunięciu konta, dlatego jeżeli postanowimy, że chcemy wrócić do prowadzenia Instagrama i ponownie go aktywujemy, odzyskamy zdjęcia, followersów i wszystkie dane.

Już wiecie, jak usunąć konto na Instagramie! Odważycie się?