Jak wylogować się z Facebooka na telefonie?

Wylogowanie się z portalu społecznościowego wydaje się prostą, wręcz podstawową czynnością. Niestety czasem może ona sprawić więcej problemu niż ktokolwiek mógłby podejrzewać. Facebook może się obecnie poszczycić 2,8 miliardami użytkowników, z których 1,9 miliarda odwiedza stronę każdego dnia. Otwieramy portal w przeglądarkach internetowych lub w aplikacji mobilnej, którą nie zawsze aktualizujemy na bieżąco. W każdym wypadku nieco inaczej dotrzeć do opcji wylogowania się, a tym bardziej zrobienia tego jednocześnie na wszystkich urządzeniach. W najnowszej wersji aplikacji sprawa wylogowania się jest bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy kliknąć trzy poziome kreski znajdujące się w prawym dolnym rogu ekranu głównego (tak zwany „hamburger”), a następnie przejść na sam dół strony. Tam znajdziemy przycisk „wyloguj się”. W ten sam sposób postępujemy zarówno w przypadku systemu Android, jak i IOS.

W przeciwieństwie do możliwości oferowanych przez firmę Apple, system Android oferuje jeszcze jedną, można powiedzieć bardziej „trwałą”, metodę wylogowania się z Facebooka. Aby ją zastosować, nie trzeba mieć połączenia z Internetem, a wszelkie ingerencje w ustawienia aplikacji odbywają się na poziomie pamięci podręcznej systemu operacyjnego. To, czy metoda okaże się skuteczna zależy głównie od wersji aplikacji, która zainstalowana jest na telefonie. Warto ją jednak wypróbować, by w sytuacjach awaryjnych móc do niej wrócić.

  1.      Przejdź do „Ustawień” w swoim telefonie.
  2.      Odszukaj zakładkę „Aplikacje”, a następnie wybierz Facebooka.
  3.      Za pomocą funkcji „Zatrzymaj”, wyłącz aplikację na swoim telefonie, a następnie przejdź do zakładki „Pamięć”, w której znajdziesz „Szczegóły ustawień pamięci”.
  4.      Naciśnij „Wyczyść pamięć podręczną” oraz kolejno przycisk „Wyczyść dane”.     

Jak wylogować się z Facebooka na komputerze?

Mogłoby się wydawać, że obecnie korzystamy z Internetu jedynie przy pomocy smartfonów. Jest jednak wiele osób, które wciąż nie przekonały się do aplikacji mobilnych, a do surfowania w sieci wybierają tradycyjny komputer i jedną z popularnych przeglądarek. Po laptopa chętniej sięgają na przykład pracownicy reklamy i marketingowcy, dla których posty na fb, relacje na stories, czy prowadzenie fanpage to codzienna część pracy.

Aby wylogować się z Facebooka na komputerze należy rozwinąć ustawienia, które ukryte są w prawym górnym rogu pod symbolem skierowanej w dół strzałki. Po kliknięciu w nią pojawią się dodatkowe opcje, a wśród nich komenda „wyloguj się”. Interfejs portalu jest ujednolicony dla wszystkich przeglądarek i modeli komputerów, dlatego ta metoda sprawdzi się niezależnie od tego, z jakiego sprzętu korzystamy.

Jak wylogować się z Facebooka na wszystkich urządzeniach?

Facebook, który kiedyś uznawany był jedynie jako szybka metoda publikowania postów, zdjęć i komunikowania się ze znajomymi, obecnie jest w wielu branżach bardzo ważnym elementem pracy. Reklamy umieszczane w portalu przynoszą bardzo dobre efekty, a posiadanie fanpage przyciąga klientów i usprawnia nawiązywanie kontaktów. Obecność Facebooka w życiu użytkowników nie ogranicza się więc jedynie do spędzanego w domach czasu wolnego, ale zaznacza się również w innych sferach. Nieuniknioną tego konsekwencją jest bycie zalogowanym na profil, prywatny czy firmowy, na wielu urządzeniach jednocześnie. W większości przypadków jest to bardzo wygodne, jednak czasami bywa również niebezpieczne. Jako użytkownikom grozi nam wirus fb, który atakuje konto. W efekcie możemy zostać pozbawieni naszego profilu, stać się ofiarami kradzieży tożsamości, a nawet wysyłać do naszych znajomych automatycznie wygenerowane wiadomości, zawierające zawirusowane linki. Aby tego uniknąć, warto kontrolować miejsca logowań, a w razie niejasności zastosować poniższą metodę:

  •      Przejdź do ustawień (symbol „hamburgera” w aplikacji mobilnej, a w przeglądarce skierowana w dół strzałka) i wybierz „Ustawienia”.
  •      W sekcji „Bezpieczeństwo” odszukaj „Bezpieczeństwo i logowanie”.
  •      Przejdź do zakładki „Miejsce logowania” i wyświetl wszystkie miejsca i     urządzenia, na których dostępne są twoje dane do logowania.
  •      Naciśnij przycisk „Wyloguj się ze wszystkich sesji”, który znajdziesz na dole strony.