Messenger bez Facebooka - czy to możliwe?

Niestety, w obecnym momencie nie ma możliwości posiadania Messengera bez wcześniejszej rejestracji na Facebooku. Jeszcze jakiś czas temu do aktywowania aplikacji wystarczyło wpisanie numeru telefonu, jednak w pewnym momencie opcja ta została cofnięta. Aby zalogować się, a co za tym idzie, móc korzystać z komunikatora, musisz udostępnić dane istniejącego konta na Facebooku, albo zarejestrować się w serwisie. Na szczęście Messenger jest autonomiczną appką i jej instalacja nie wymaga posiadania aplikacji FB. Wystarczy, że będziesz zarejestrowanym użytkownikiem portalu, który zna swoje dane logowania. 

Instalacja Messengera

Instalowanie Messengera na urządzeniach mobilnych jest niezwykle proste, a całą czynność zamkniesz w kilku krokach: 

 1. Przejdź do App Store (iPhone) lub sklepu Google Play (Android).
 2. W wyszukiwarce aplikacji wpisz „Messenger”. 
 3. Wejdź w stronę aplikacji i kliknij ikonę pobierania. 
 4. Kiedy instalowanie aplikacji zostanie zakończone, kliknij w jej ikonę. 
 5. Wpisz swoje dane logowania do konta Facebook, lub kliknij przycisk „Zarejestruj”, jeśli jesteś nowym użytkownikiem i chcesz założyć konto. 

Pamiętaj, żeby co jakiś czas sprawdzać w App Store lub Google Play, czy aplikacja jest aktualna. Regularne aktualizowanie może zapobiec ewentualnemu wyskakiwaniu błędów i zacinaniu się programu.

Z komunikatora możesz korzystać też na laptopie czy komputerze stacjonarnym. Aplikacja Messenger na Windows i Mac OS jest darmowa, a znajdziesz ją w Windows App Store i AppStore firmy Apple. Uwaga! Żeby pobrać Messenger na komputer musisz mieć zainstalowane oprogramowanie Windows 10 lub nowsze. 

Jak wylogować się z Messengera? 

W samym Messengerze nie znajdziemy niestety przycisku “Wyloguj”, jednak nie oznacza to, że nie mamy takiej możliwości. Najpopularniejszą metodą będzie wylogowanie się z sesji, które musi zostać przeprowadzone przez aplikację Facebook. 

 1. Otwórz aplikację Facebook na dowolnym urządzeniu. 
 2. Kliknij w opcję „Ustawienia” znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu. 
 3. Następnie wybierz opcję „Bezpieczeństwo i logowanie”.
 4. Przejdź do opcji „Miejsca logowania”.
 5. Na ekranie powinny wyświetlić ci się wszystkie urządzenia, na których jesteś aktualnie zalogowany na FB i Messengerze. Kliknij w ikonę trzech kropek znajdującą się po prawej stronie urządzenia, z którego chcesz się wylogować. 
 6. Wybierz opcję „To nie Ty?” w przypadku, jeśli podejrzewasz, że obca osoba zalogowała się na twoje konto. Kliknij w opcję „Wyloguj się”, jeśli po prostu chcesz wylogować się z konkretnego urządzenia lub sesji. 
 7. Po powrocie do aplikacji Messenger zobaczysz komunikat “Sesja wygasła”.

Jak usuwać wiadomości na Messengerze? 

Zarówno aplikacja Messenger, jak i FB otwarty w przeglądarce internetowej, dają nam możliwość usuwania wysłanych wiadomości. Jak to zrobić? Instrukcję krok po kroku znajdziesz poniżej.

 1. Wejdź w okno czatu. 
 2. Jeśli korzystasz z aplikacji Messenger, przytrzymaj palec na wiadomości, którą chcesz usunąć. Kliknij „Cofnij wysyłanie w odniesieniu do wszystkich” lub „Cofnij wysyłanie u siebie”.
 3. Jeśli korzystasz z FB przez przeglądarkę, kliknij na ikonę trzech kropek przy wiadomości, którą chcesz usunąć. Kliknij „Usuń”. 

Pamiętaj, że jeśli wybierzesz „Cofnij wysyłanie u siebie”, usuwasz wiadomości tylko po „swojej stronie” komunikatora. Osoby, z którymi prowadzisz konwersację, dalej będą miały do nich dostęp. 

Zobacz także:

Co daje Messenger?

Messenger umożliwia szybkie i sprawne prowadzenie konwersacji z innymi użytkownikami serwisu. Przejrzysty interfejs aplikacji pokazuje wszystkie rozpoczęte rozmowy w chronologicznej kolejności. Konwersacje mogą być prowadzone między wieloma osobami na raz: w jednej rozmowie może uczestniczyć nawet 50 osób. Messenger pozwala też na głosowe połączenia internetowe i wideo rozmowy. Aplikacja umożliwia wysyłanie zdjęć oraz filmów, a także używanie gifów, stickerów i emoji. Bezpośrednio przez Messenger możesz przesyłać znajomym ciekawe posty na Facebooku. 

Komunikator daje też możliwość prowadzenia rozmowy tekstowej, która jest automatycznie usuwana. Tajna konwersacja na Messengerze może zostać rozpoczęta z dowolnym użytkownikiem platformy i jest idealną funkcją dla osób, które nie chcą, żeby treść ich rozmów była zapisywana na dysku. Oprócz automatycznego usuwania wiadomości, tajna konwersacja nie wysyła powiadomień, a także nie wyświetla się w głównym pasku rozmów na komunikatorze. 

Z poziomu Messengera możemy oglądać także relacje na Facebooku, które udostępniają nasi znajomi. Zdjęcie profilowe użytkownika, który dodał stories, będzie otoczone niebieską obwódką. Żeby zobaczyć relację wystarczy w nie kliknąć. Przy wymienianiu wszystkich plusów aplikacji, trzeba wspomnieć też o tym, że Messenger jest w pełni darmowy. 

Używanie Messengera jest bardzo przydatne z punktu widzenia firm i marek, które prowadzą kontakt z klientem przez media społecznościowe. Połączenie aplikacji ze stroną lub fanpage umożliwia ustawienie zautomatyzowanych odpowiedzi na wiadomości. Niektóre, bardziej zaawansowane boty na Messengerze są w stanie przeprowadzić krótką rozmowę z użytkownikiem i samodzielnie udzielić mu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.