W powszechnej opinii panuje przekonanie, według którego to mężczyzna powinien zacząć rozmowę. To jeden z koronnych argumentów za tym, że większość nie zawsze ma rację. Jeżeli wpadł ci w oko ciekawy facet, nie wahaj się przed wykonaniem pierwszego kroku. Podpowiadamy, jak zagadać do chłopaka i nie czuć zażenowania

Dlaczego warto zagadać do chłopaka?

Tradycjonalistki twierdzą, że dziewczynie nie wypada zagadywać do chłopaka. Najprawdopodobniej nie zdają sobie sprawy z tego, że zmarnowały wiele szans na nawiązanie ciekawej znajomości. Ba, być może uciekła im sprzed nosa miłość ich życia. Nie dowiedzą się tego, bo zamiast zdobyć się na odwagę, wolały hołdować średniowiecznym poglądom.

A wbrew pozorom to wcale nie jest trudne! Wystarczy zadać sobie jedno istotne pytanie: „czy chcę spędzić młodość w oczekiwaniu na księcia, który w końcu mnie odnajdzie?”. I tak, oczywiście, można uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać, aż znikąd pojawi się wspaniały facet, który sam do nas podejdzie. Ale można też przejąć inicjatywę i wykonać pierwszy krok, bez obaw o to, że zostaniesz źle odebrana. Czasy największego rygoru obyczajowego mamy już dawno za sobą! 

Jak zagadać do chłopaka w szkole / w pracy?

Wasze spojrzenia wielokrotnie spotykały się w sali lekcyjnej, korytarzu lub w biurze, ale żadne z was nie wykonało jeszcze pierwszego kroku? Czas to zmienić! W tym przypadku masz ułatwione zadanie, bo przecież już się znacie, jeżeli nie osobiście, to choćby z widzenia.

Zacznij neutralnie. Zapytaj go o jakąś rzecz związaną z danym przedmiotem, zadaniem domowym lub miejscem pracy. Poproś o pomoc z komputerem albo po prostu – powiedz: cześć. Postaraj się przy tym zwrócić jego uwagę. Uśmiechnij się, ale subtelnie – twój uśmiech powinien mówić: podobasz mi się, ale jednocześnie powinien być nieco tajemniczy. Niech to da mu do myślenia. 

Jeżeli najczęściej spotykacie się przy automacie z gorącymi napojami, przy następnej okazji skrytykuj kawę i zaproponuj wspólne wyjście do miejsca, gdzie podają lepszą. I już! Właśnie idziecie na pierwszą z być może wielu randek! 

Nie wiesz, co powiedzieć, a bardzo chcesz? Oto kilka propozycji.

Zobacz także:

W szkole:

 • (jeśli obserwujecie się w social mediach) „Cześć, widziałam na Twoim Instagramie, że byłeś w [miejsce]. Polecasz?”
 • „Hej, masz super [element ubrania]. Skąd?”

W pracy:

 • „Cześć, zauważyłam, że pracujesz nad [nazwa projektu]. Opowiesz mi o tym?”
 • „Hej, czy widziałeś ostatni artykuł/opinię na temat [czegoś związanego z waszą pracą]? Co o tym myślisz?”
 • „Hej, czy wiesz, jak działa [ekspres, ksero, karta wstępu]?”

Jak zagadać do chłopaka na Tinderze?

Poderwanie chłopaka w aplikacji randkowej jest teoretycznie dużo łatwiejsze. Z dwóch powodów. Po pierwsze, portale typu Tinder służą poznawaniu nowych ludzi, więc oboje oczekujecie tego samego. Po drugie – Internet zapewnia anonimowość, więc uczucie skrępowania jest mniejsze niż w realu. Praktyka pokazuje jednak, że nie jest tak łatwo.

Aplikacja skojarzyła was jako parę pasującą do siebie, ale po obowiązkowym „hej” brakuje ci pomysłów na rozpoczęcie rozmowy? Nie musisz kombinować kwiecistych poematów. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na jego profil. Lubi filmy? Zapytaj, czy widział najnowszy hit Netflixa. Bez względu na to, co odpowie, masz punkt zaczepienia do dalszej rozmowy.

Chcesz być bardziej oryginalna? Spróbuj tego:

 • Zadaj pytanie, które go zaintryguje, na przykład: „Gdybyś mógł być teraz w dowolnym miejscy na świecie, to gdzie byś był?”
 • Bądź zabawna (a nawet nieco sarkastyczna): „Widzę, że sporo podróżujesz, czy jest jakieś miejsce, w którym nie byłeś?” / „Zauważyłam, że lubisz gotować. Co na to inni?”
 • Skomentuj jedno z jego zdjęć: „Mam wrażenie, że ja też tam byłam. Czy to...”

I pamiętaj – nie zadawaj serii pytań, bo te w końcu się skończą. Zamiast tego, nawiązuj do jego odpowiedzi. W ten sposób nawiążecie luźny i przede wszystkim naturalny dialog. To naprawdę proste.

Jednym z częstszych błędów popełnianych przez użytkowników aplikacji randkowych, jest proponowanie spotkania po kilku wymienionych wiadomościach. W ten sposób najczęściej osiągany jest efekt odwrotny od zamierzonego. Zamiast zdobyć, prawdopodobnie odstraszysz chłopaka, być może naprawdę fajnego.

Jak zagadać do obcego chłopaka w barze / w sklepie / klubie / na ulicy / na koncercie?

Jak zagadać do chłopaka, którego pierwszy raz widzisz na oczy? To najtrudniejsza sztuka, ale spokojnie – i na to mamy radę. Gdy zobaczysz chłopaka, który ci się podoba, nie zwlekaj z podejściem zbyt długo. Mężczyźni to dobrzy obserwatorzy i bądź pewna, że poszeptywanie z koleżanką i rzucane ukradkiem spojrzenia nie umkną jego uwadze.

Otwórz rozmowę, nawiązując do jakiegokolwiek tematu. Warunek jest jeden – musi być niezobowiązujący.

 • W klubie: „Ta muzyka jest okropna”, „Tego drinka nie da się pić. Co tam jest?”
 • W sklepie zawsze możesz poprosić go o radę, np. „Które jabłka mi polecisz?”
 • Na ulicy: „Szukam miejsca XY, wiesz może, jak tam dojść?”

Dalej, za co trzymamy mocno kciuki, rozmowa powinna potoczyć się sama. 

I pamiętaj – kluczem do udanej rozmowy z obcym chłopakiem jest bycie przyjazną, otwartą i autentyczną. Jeśli chłopak nie jest zainteresowany rozmową, nie zniechęcaj się tym. Po prostu idź dalej i pamiętaj, że istnieje wiele innych możliwości nawiązania nowych kontaktów.