Dlaczego czasem warto zacząć rozmowę?

Tradycjonalistki często podnoszą, że dziewczynie nie wypada zagadywać do chłopaka. Najprawdopodobniej nie zdają sobie sprawy z tego, że zmarnowały wiele szans na nawiązanie ciekawej znajomości. Ba, być może uciekła im sprzed nosa miłość ich życia. Nie dowiedzą się tego, bo zamiast zdobyć się na odwagę, wolały hołdować średniowiecznym poglądom.

Wystarczy zadać sobie jedno istotne pytanie: czy chcę spędzić młodość w oczekiwaniu na księcia, który w końcu mnie odnajdzie? Oczywiście, można uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać, aż znikąd pojawi się wspaniały facet, który sam do nas podejdzie. Ale można też przejąć inicjatywę i wykonać pierwszy krok, bez obaw o to, że zostaniesz źle odebrana. Czasy największego rygoru obyczajowego mamy już dawno za sobą! 

Jak zagadać do chłopaka w pracy i w szkole?

Wasze spojrzenia wielokrotnie spotykały się w sali lekcyjnej, korytarzu lub w biurze, ale żadne z was nie wykonało jeszcze pierwszego kroku? Czas to zmienić!

W tym przypadku, masz ułatwione zadanie, bo przecież już się znacie, jeżeli nie osobiście, to choćby z widzenia. Zacznij neutralnie. Zapytaj go o jakąś rzecz związaną z danym przedmiotem, zadaniem domowym lub miejscem pracy. Poproś o pomoc z komputerem albo po prostu – powiedz: cześć. Postaraj się przy tym zwrócić jego uwagę. Uśmiechnij się, ale nie jak na widok starego kumpla. Twój uśmiech powinien mówić: podobasz mi się, ale jednocześnie powinien być nieco tajemniczy. Niech to da mu do myślenia. 

Jeżeli najczęściej spotykacie się przy automacie z gorącymi napojami, przy następnej okazji skrytykuj kawę i zaproponuj wspólne wyjście do miejsca, gdzie podają lepszą. I już! Właśnie idziecie na pierwszą z być może wielu randek! 


5 typów facetów, których powinnaś unikać jak ognia >>>
 

Jak zagadać do chłopaka na Tinderze?

Poderwanie chłopaka w aplikacji randkowej jest teoretycznie dużo łatwiejsze, z dwóch powodów. Po pierwsze, portale typu Tinder służą poznawaniu nowych ludzi, więc oboje oczekujecie tego samego. Po drugie – Internet zapewnia anonimowość, więc uczucie skrępowania jest mniejsze niż w realu. Praktyka pokazuje jednak, że nie jest tak łatwo.

Zobacz także:

Aplikacja skojarzyła was jako parę pasującą do siebie, ale po obowiązkowym „hej” brakuje ci pomysłów na rozpoczęcie rozmowy? Nie musisz kombinować kwiecistych poematów. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na jego profil. Lubi filmy? Zapytaj czy widział najnowszy hit Netflixa. Bez względu na to, co odpowie, masz punkt zaczepienia do dalszej rozmowy. Nie zadawaj serii pytań, bo te w końcu skończą się. Zamiast tego, nawiązuj do jego odpowiedzi. W ten sposób, nawiążecie luźny i przede wszystkim naturalny dialog. To naprawdę proste.

Jednym z częstszych błędów popełnianych przez użytkowników aplikacji randkowych, jest proponowanie spotkania po kilku wymienionych wiadomościach. W ten sposób najczęściej osiągany jest efekt odwrotny od zamierzonego. Zamiast zdobyć, prawdopodobnie odstraszysz chłopaka, być może naprawdę fajnego.

 
Pierwsza randka z Tindera – gdzie, kiedy, jak? >>>
 

Jak zagadać do obcego chłopaka?

Jak zagadać do chłopaka, którego pierwszy raz widzisz na oczy? To najtrudniejsza sztuka, ale spokojnie – i na to mamy radę. Gdy zobaczysz chłopaka, który ci się podoba, nie zwlekaj z podejściem zbyt długo. Mężczyźni to dobrzy obserwatorzy i bądź pewna, że poszeptywanie z koleżanką i rzucane ukradkiem spojrzenia nie umkną jego uwadze.

Otwórz rozmowę, nawiązując do byle jakiego tematu, warunek jest jeden – musi być niezobowiązujący. „Ta muzyka jest okropna”, „ten drink jest wystrzałowy”, „widziałeś paznokcie barmanki? Wow!” – w knajpie, każdy z tych "otwieraczy" będzie na miejscu. Jeżeli facet wpadł ci w oko w sklepie lub na ulicy, poproś go o radę: „właśnie wybieram się do biblioteki, szybciej dojadę metrem czy autobusem?”, „szukam prezentu dla kolegi i potrzebuję męskiej opinii...”. Dalej, za co trzymamy mocno kciuki, rozmowa powinna potoczyć się sama. 


10 najlepszych komplementów dla mężczyzny. Sprawdź, jakie komplementy lubią faceci >>>